Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

+14
Tommy <3
SinQ
^^fire::: spirit^^
Qanna
▫Đumi▫
Kali
Topaz
Rika
bizzareboy
Aly
nana62
Inna-InuYasha
Vampire_Aurik
Serena
18 participan?i

    Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de Serena Sam 02 Aug 2008, 21:39

    Definitie:Anime (アニメ, Anime) este o abreviere a termenului englez „animation” (însemnând animație), avându-și originea în seria manga.[1][2]. Deși termenul este folosit în Japonia pentru referirea unei animații în general, utilizarea în engleză se referă la un material originar din Japonia. În țara lor originară sunt foarte populare.
    from Wikipedia


    Pentru mine anime reprezinta varianta "vie" a benzilor desenate manga, ceva de care as putea zce ca am devenit "dependenta" (la sens figurat desigur), pur si simplu ceva ce imi place si ma fascineaza.E ca o lume in care orice e posibil, de fapt e o lume magica(pe care nu toti o inteleg) in care nu poate patrunde chiar oricine.


    Ultima editare efectuata de catre Serenity in Joi 14 Aug 2008, 18:26, editata de 2 ori
    Vampire_Aurik
    Vampire_Aurik
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 116
    Varsta : 30
    Localizare : intr-un loc intunecat savurand bautura mea preferata;)......blooood:X
    Puncte : -1
    Data de inscriere : 04/08/2008

    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Re: Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de Vampire_Aurik Lun 04 Aug 2008, 16:27

    petnru mine anime-urile inseamna fantezie, o lume magica, unde pana si imposibilul devine posibil
    uneori as vrea sa fac parte din aceasta lume;)(nu prea am inspiratzie acum;) )
    Inna-InuYasha
    Inna-InuYasha
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 29
    Varsta : 31
    Localizare : a hidden world beyond the sky
    Puncte : 2
    Data de inscriere : 04/08/2008

    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Re: Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de Inna-InuYasha Mar 05 Aug 2008, 23:10

    anime pt mn e un univers pe care din pacate nu-l inteleg prea multi.....un univers in care imposibilul devine posibil...in care toate visele se pot implini prin perseverentza,ambitie si dorintza...cu personaje complexe care te poarta cu ele prin locuri pe care nu ti le-ai fi imaginat de unul singur...o lume plina de sperantze si vise...cam asta inseamna anime pt mine
    nana62
    nana62
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 11
    Varsta : 31
    Localizare : unde ingerii si demonii se pot iubi
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 06/08/2008

    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Re: Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de nana62 Mier 06 Aug 2008, 08:51

    pentru mine reprezint baza pe care imi construiesc visele.Asta e pentru mine anime...ma face pur si simplu sa visez...
    Aly
    Aly
    Fantasy Moderator
    Fantasy Moderator


    Numarul mesajelor : 955
    Varsta : 32
    Localizare : Arad
    Puncte : 232
    Data de inscriere : 08/09/2008
    Personaj : Ami Chyioko

    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Re: Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de Aly Lun 08 Sept 2008, 20:55

    desi pentru unii anime nu inseamna decat desene animate, pentru mine inseamna mai mult decat atat, sunt minunate, unde visele devin realitate si intotdeauna binele invinge raul. mie imi plac fiindca ma fac sa ma simt tanara mereu.
    bizzareboy
    bizzareboy
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 42
    Varsta : 30
    Localizare : Campina
    Puncte : 45
    Data de inscriere : 09/11/2008

    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Re: Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de bizzareboy Lun 10 Noi 2008, 18:38

    pt mn animeul reprezinta o lume imaginara in care ma retrag ori de cate ori sunt demoralizat total....plus k ador stilul visual key...in concluzie animeul inseamna pt mn un al doilea eu...
    Anonymous
    Vizitato
    Vizitator


    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Re: Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de Vizitato Lun 01 Dec 2008, 16:58

    Pentru mine Anime-ul reprezinta o scena imaginara unde faptele sunt relatate cu aproximatie ca in realitate :p
    Personajele au sentimente, trairi.
    Ja ne!
    Rika
    Rika
    Anime Designer
    Anime Designer


    Numarul mesajelor : 57
    Varsta : 28
    Localizare : Angel's Castle
    Puncte : -3
    Data de inscriere : 07/01/2009

    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Re: Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de Rika Mar 27 Ian 2009, 09:37

    hmm...pentru mine "anime" este un fel de loc ireal,diferi de societatea de astazi,mereu altfel,cu personaje sentimentale asemeni oamenilor,o lume aproape reala,ca uneori nici nu gasesti diferenta.in realitate mi-as dori ca animeul sa fie in relitate)Viu(ca designul pare mult mai dragur decat al oamenilor===>si sa nu uitam sa spunem ca aici este prezenta si magia,intr-un cuvant este o lume de-a dreptul minunata!!!
    Topaz
    Topaz
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 15
    Varsta : 27
    Puncte : 17
    Data de inscriere : 02/04/2009

    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Re: Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de Topaz Joi 02 Apr 2009, 15:39

    Pentru mine animeurile sunt ceva minunat, deja au devenit un hobby al meu , sunt ca un drog , nu pot renunta la ele . Pur si simplu imi plac la nebunie, pentru mine sunt ceva mai mult decat niste "desene animate" .Au inceput incetul cu incetul sa'mi placa si am ajuns sa le ador
    Kali
    Kali
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 16
    Varsta : 31
    Localizare : La un pas de intrarea in baie: in cada.
    Puncte : 18
    Data de inscriere : 14/04/2009

    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Re: Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de Kali Mar 14 Apr 2009, 20:26

    O lume unde minciuna devine adevar, unde imposibilul devine posibil, unde fictiunea devine realitate. Cine n-ar dori o asemenea lume?
    Dar, contrar aparentelor, exista aceasta lume, numita Anime.
    ▫Đumi▫
    ▫Đumi▫
    Anime V.I.P.
    Anime V.I.P.


    Numarul mesajelor : 283
    Varsta : 28
    Localizare : pe undeva pe Pluto =]
    Puncte : 152
    Data de inscriere : 09/09/2008
    Personaj : Yumi Chinatsu

    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Re: Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de ▫Đumi▫ Mar 14 Apr 2009, 21:37

    pt mine animeurile inseamna o lume magica in care sunt intradevar inteleasa , unde visurile capata repede culoare ...
    Qanna
    Qanna
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 36
    Varsta : 28
    Puncte : 36
    Data de inscriere : 14/06/2009

    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Re: Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de Qanna Dum 14 Iun 2009, 21:26

    Pentru mine animeurile inseamna o alte lume decat cea adevarata unde poti sa intri si tu si sa simti tot ce simt cei din desen.Anime pentru mine inseamna si "a doua viata: deoarece atunci cand nu am ce face, sunt plictisita, sunt trista sau fericita acest "anime" ma asteapta acolo si parca imi cere sa il privesc, sa-l desenez sa compun o poezie sau o melodie despre el....e o lume creata de mine de mintea mea si de inima!
    ^^fire::: spirit^^
    ^^fire::: spirit^^
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 14
    Varsta : 29
    Puncte : 20
    Data de inscriere : 10/07/2009

    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Re: Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de ^^fire::: spirit^^ Sam 11 Iul 2009, 16:16

    Anime-O lume fantastica in care te poti ,,refugia" si care chiar iti poate trezi anumite sentimente..care vorbesc in japoneza...
    SinQ
    SinQ
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 264
    Varsta : 29
    Localizare : Uhm ... Ancient Greece O.o'
    Puncte : 279
    Data de inscriere : 20/07/2009

    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Re: Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de SinQ Lun 20 Iul 2009, 18:19

    Pentru mine, un anime reprezinta o lectie de viata, un subiect placut, ceva bun de vizionat. Anime-urile te invata fara sa vrei, te fac sa plangi, sa razi, te prinde in suspans.
    Tommy <3
    Tommy <3
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 104
    Varsta : 29
    Localizare : pe Pluto [it's nice, come here :>]
    Puncte : 106
    Data de inscriere : 27/07/2009

    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Re: Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de Tommy <3 Lun 27 Iul 2009, 19:42

    well, anime? pentru mine poate insemna multe lucruri, de la un desen animat ce te poarta pe culmile imaginatiei, la o adevarata lectie de viata, te pregateste pentru viata reala, dandu-ti un impuls, facandu-te sa crezi ca totul este posibil. De asemenea, iti dezvolta imaginatia, permitandu-ti sa-ti creezi propriul personaj in imaginatie, sa visezi cu ochii deschisi la viata perfecta xD. Doar ca ar trebui sa pui si in practica...
    StillDoll
    StillDoll
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 31
    Varsta : 28
    Localizare : Lumea fanteziilor X::X:X
    Puncte : 33
    Data de inscriere : 30/07/2009
    Personaj : StillDoll

    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Re: Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de StillDoll Mar 04 Aug 2009, 15:10

    Pentru mine reprezinta ca sunt foarte vi si iti arata sentimentele despre viata te ajuta sa iti exprimis si sunt un lucru magic si pur si si simplu sa crezi in tine sa fi puternica si sa iti protejezi prieteni chiar daca iti risti viata
    BlitzZMay
    BlitzZMay
    Anime Angel
    Anime Angel


    Numarul mesajelor : 581
    Varsta : 29
    Puncte : 389
    Data de inscriere : 25/10/2008
    Personaj : Noriko

    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Re: Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de BlitzZMay Sam 22 Aug 2009, 19:21

    Hm..ce reprezinta.
    In primul rand, as putea sa spun ca reprezinta o mare parte din viata mea. Ma uit la animeuri pentru a ma refugia uneori si pentru a reusi in a ma implica in ceea ce vad. Nu e numai o simpla poveste si o grafica combianta cu voci si o coloana sonora.
    Anomal!ca
    Anomal!ca
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 449
    Varsta : 29
    Localizare : somewhere in this world
    Puncte : 578
    Data de inscriere : 18/08/2009
    Personaj : Kumako

    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Re: Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de Anomal!ca Sam 29 Aug 2009, 15:19

    erm..sa nu ma credeti anormala dar pt mn anime-urile inseamn o alta lume unde ma pot refugia, sa scap de sub presiune, iar anime-urile imi coloreaza viata ,fara ele cred ca as fi plictisita si nu as mai avea atata imaginatie, in orice caz ma bucura ca exista anime
    micuta_haruki
    micuta_haruki
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 39
    Varsta : 27
    Localizare : orasul copiilor
    Puncte : 47
    Data de inscriere : 22/09/2009

    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Re: Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de micuta_haruki Mar 22 Sept 2009, 19:56

    o stare de spirit adica cand e un moment tensionat sar din pat cu tot cu cearsaf si tot asa plang in momentele de tristete etc.

    Continut sponsorizat


    Ce reprezinta pentru tine "anime"? Empty Re: Ce reprezinta pentru tine "anime"?

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun 20 Mai 2024, 20:13