Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

    Mangaholoc nr. 2

    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Mangaholoc nr. 2 Empty Mangaholoc nr. 2

    Mesaj Scris de Serena Mar 11 Noi 2008, 21:07

    Mangaholoc nr. 2 Revistamangaholichimawabn4.thMangaholoc nr. 2 Thpix

    A aparut numarul 2 din revista "Mangaholic", produsa de asociatia romano-japoneza Himawari ce cuprinde 5 povesti manga:

    1. Miraj - o poveste post-apocaliptica creata de Nejibana

    "La o suta de ani de la un eveniment catastrofal ce a afectat iremediabil pamantul, oamenii se confrunta cu destinul; iar din haos se naste puterea de a transforma binele in rau si raul in bine…"

    2. Cand zapada cade... - de Artelle N.V.

    "Dupa o copilarie petrecuta alaturi de o familie ostila, Yuki isi regaseste tatal si se intoarce la el, insa descopera un alt mediu ostil. Pentru a ramane alaturi de parintele iubit, ea accepta sa se “camufleze” si se inscrie la singura scoala cu internat din oras, o scoala de baieti… ."

    3. Monophobia - o poveste de Tsubaki A.C.

    "Fata in fata cu o realitate pe care nu am vrut sa o vad, pana si ratiunea pare sa fi adormit; stau aici neputincios… Nu mi-e friFata in fata cu o realitate pe care nu am vrut sa o vad, pana si ratiunea pare sa fi adormit; stau aici neputincios… Nu mi-e frica de singuratate … ma tem sa nu mai pierd ceva. ca de singuratate … ma tem sa nu mai pierd ceva."

    4. Cazand in intuneric - o poveste de Tomeci Andrei

    "E vag…dureros, intunecat…dar e acolo. Trecutul.
    Kage isi da seama ca pentru a-si atinge telul, trebuie sa-si lase sufletul devorat…de trecutul sau…"

    5. Sciverner - o poveste scrisa de talentata artista de pe zup, Shiva

    "Demonii eu terorizat societatea umana timp de mii de ani in toate formele lor, insa acele timpuri au apus, o data cu aparitia Proiectului Sciverner.
    Au fost creeate arme puternice numit Sciverner, care isi iau puterea din Sursele lor, persoane capabile sa le activeze.
    Dar aceste arme au un defect: nu pot fi conduse de persoane vii, deci s-a recurs la invierea unor persoane moarte de sute , chiar si mii de ani, acestia fiind numiti ulterior Piloti.
    Din pacate, nu toata lumea accepta acest proiect drastic."


    Pentru mai multe informatii: http://www.himawari.ro/mangaholic/

      Data/ora curentă este: Mar 21 Mai 2024, 00:11