Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

5 participan?i

    Tokyo Mew Mew

    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Tokyo Mew Mew Empty Tokyo Mew Mew

    Mesaj Scris de Serena Sam 06 Dec 2008, 12:55

    Ce ziceti de acest anime?

    Mie mi-a placut mult (imi plac anime-urile fanatsy-magic), dar probabil si voi ati observat (sau poate nu) ca seamana foarte mult cu Sailor Moon...adica am vazut faze aproape identice (deci mi se pare aiurea sa copiezi alt anime).In rest anime-ul mi se pare interesant, o grafica buna, personaje inedite si o poveste interesanta


    Ultima editare efectuata de catre Serena C.C. in Joi 03 Sept 2009, 18:47, editata de 1 ori
    CandyChuu
    CandyChuu
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 25
    Varsta : 30
    Localizare : Monkeys World chuu ^o^
    Puncte : -3
    Data de inscriere : 26/12/2008

    Tokyo Mew Mew Empty Re: Tokyo Mew Mew

    Mesaj Scris de CandyChuu Mier 07 Ian 2009, 12:39

    Heh...nu ma omorati pentru ce voi spune aici,dar asta e parerea mea,nu vreau sa ma ascund dupa o masca falsa si sa spun: da,e un anime superb etc etc etc pentru ca nu-mi place.
    Well...eu una consider ca l-am vazut degeaba pe tot.Am crezut ca varianta in japoneza e mai buna decat cea in engleza,dar m-am inselat.Sincer mi s-a parut foarte banal pentru ca faceau cam aceleasi lucruri zilnic,plus ca...multe chestii de pe acolo semanau cu niste chestii din Sailor Moon.Pana si transformarile erau aproape identice.Tineti minte faza cand se transforma Zoey si ridica piciorul in timpul transformarii?Ei bine..aia face si Usagi cand se transforma in Sailor Moon.Acum nu vreau sa zic ca Tokyo Mew Mew/Mew Mew Power e copia fidela a lu' Sailor Moon pentru ca nu exista comparatie intre cele doua anime-uri.Sailor Moon fiind unul dintre cele mai bune anime-uri romantice clasice dupa parerea mea,iar TMM/MMP o varianta a aceluiasi anime,dar sub alta forma,forma de anii 2000.
    Poate ca singurul lucru care a facut posibila diferenta dintre cele doua a fost coloana sonora,care...sa zicem ca a avut originalitate,desi pe mine m-a lasat foarte rece >_<
    Rika
    Rika
    Anime Designer
    Anime Designer


    Numarul mesajelor : 57
    Varsta : 28
    Localizare : Angel's Castle
    Puncte : -3
    Data de inscriere : 07/01/2009

    Tokyo Mew Mew Empty Re: Tokyo Mew Mew

    Mesaj Scris de Rika Joi 15 Ian 2009, 19:57

    Hmm...daca stau sa ma gandesc mai bine,chiar seamana mult animeul cu Sailor Moon,ciar unele faze aproape identice,dar eu nu m-am plictisit privindu-l,chiar daca parea asemenator.Dupa parerea mea ideea cu a salva lumea cu puteri magice predomina in multe povesti ale animeurilor,asa ca nu-i de mirare ca au ceva in comun,eu cunosc peste 10 animeuri cu aceasta tema.>`~`<
    Grafica in general este buna,si personajele imi plac,dar pacat ca nu u difuzat animeul in intregime pe Animax.Aplus,as vi vrut sa-l vad in l.roamana pe tot,dar l-am privit pana la sfarsitpe youtube,si sincer chiar m-ia placut.
    SinQ
    SinQ
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 264
    Varsta : 29
    Localizare : Uhm ... Ancient Greece O.o'
    Puncte : 279
    Data de inscriere : 20/07/2009

    Tokyo Mew Mew Empty Re: Tokyo Mew Mew

    Mesaj Scris de SinQ Joi 23 Iul 2009, 15:56

    Etto... anime-ul nu mi se pare stralucit deloc. Grafica nu foarte buna, coloana sonora asa de sweety, incat mi se face greata, dar totusi potrivita anime-ului, povestea deloc originala. Am urmarit tot anime-ul, dar mi se pare ca degeaba, pentru ca nu ma pasionat cu nimic. Singurul personaj care mi-a placut intr-adevar de mult a fost Dren, predasitul acela haios.
    BlitzZMay
    BlitzZMay
    Anime Angel
    Anime Angel


    Numarul mesajelor : 581
    Varsta : 29
    Puncte : 389
    Data de inscriere : 25/10/2008
    Personaj : Noriko

    Tokyo Mew Mew Empty Re: Tokyo Mew Mew

    Mesaj Scris de BlitzZMay Vin 24 Iul 2009, 21:25

    Plecand de la originalitate, idee in sine si ajungand la detaliile minore, care totusi isi pun si ele amprenta la un loc, e un anime slab. In primul si in primul rand, e o copie nereusita Sailor moon. Multi au zis ce e de capul lui Sailor moon...aparent ar trebui sa dam dreptate , insa el e un anime vechi ce si'a lasat amprenta si a devenit un model, la momentul acela televiziunea, tot ce tine de anime/seriale s.a. neavand un nivel bun. Probabil ca prin crearea sa s'a vrut in a atrage fanii in numar mare ale lui SM. Buuut, stiti cum e, roata reinventata...-.-

    Continut sponsorizat


    Tokyo Mew Mew Empty Re: Tokyo Mew Mew

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Lun 20 Mai 2024, 17:34