Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

+6
bizzareboy
Metaphysical~
Slow Drop
Magdalena
iRaven
Serena
10 participan?i

    Xmas vs Easter

    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Xmas vs Easter Empty Xmas vs Easter

    Mesaj Scris de Serena Joi 18 Dec 2008, 00:29

    Ce preferati Craciunul sau Pastele?De ce?

    Mie imi pale mai mult Craciunul, povestea legata de Mos Craciun (pe care o credeam adevarata cand eram mica) este destul de speciala :P, ador zapada si in plus primim cadiouri multeee, ceea ce imi place foarte mult :-)).Atmosfera e mult mai placuta de Craciun (din punctul meu de vedere) luminite peste tot, colinde, zapada...peisaje de poveste
    iRaven
    iRaven
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 113
    Varsta : 30
    Localizare : On Uranus
    Puncte : 11
    Data de inscriere : 09/11/2008

    Xmas vs Easter Empty Re: Xmas vs Easter

    Mesaj Scris de iRaven Sam 20 Dec 2008, 09:57

    Si eu prefer tot Craciunul, si nu din cauza cadourilor ci din cauza spiritului sarbatorii ^-^ Beculetele de la geamuri si de pe strazi pur si simplu ma fac sa ma simt mereu fericita... stiu ca a venit iarna si ca familia mea se strange la caldura in casa De obicei, acest lucru nu se intampla si de Paste pentru ca unul din membrii familiei mele lipseste *adica tata...* si de Craciun stiu ca e acolo mereu *doar azi se intoarce xD deci de Craciun va fi acasa :-))* .
    Ce pot spune? Eu primesc de 4 ori cadouri de la tata cand se intoarce in tara, de 2 ori cand sunt zilele mele de nastere si de nume, de Mos Nicolae si de Craciun de la mama deci cadourile nu sunt o problema :-)) Dar tot spiritul sarbatorii ma face sa aleg aceasta sarbatoare, Craciunul
    Magdalena
    Magdalena
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 146
    Varsta : 113
    Puncte : 137
    Data de inscriere : 01/02/2009

    Xmas vs Easter Empty Re: Xmas vs Easter

    Mesaj Scris de Magdalena Dum 01 Feb 2009, 23:36

    Easter
    Why? Iepurasul, ce credeti? Sincer, Pastele e foarte diferit fata de Craciun. De Craciun iti vin toti colindatorii lumii si tre' sa stai sa ii asculti si sa le dai bani. Fiti seriosi. Mai bine ii pastrez pentru mine. Nu, nu sunt egoista, dar asta e adevarul. De Paste e o atmosfera mai placuta. Nu ingheti, nu esti pe drumuri decat c-o lumanare in mana, face mama pasca XDDDD Si alte multe lucruri care avantajeaza aceast sarbatoare.
    Slow Drop
    Slow Drop
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 26
    Varsta : 30
    Localizare : Orchestra of Rain
    Puncte : 8
    Data de inscriere : 01/02/2009

    Xmas vs Easter Empty Re: Xmas vs Easter

    Mesaj Scris de Slow Drop Lun 02 Feb 2009, 15:26

    Eu prefer Craciunul.
    Pastele nu cred ca mi s-a parut vreodata nu stiu cat de special. Iepurasi de ciocolata, oua sparte bla bla o.O' mie sincer mi se pare plictisitor.
    In schimb ador Craciunul <3 Craciunul e iarna, adica anotimpul meu preferat xD Imi plac mult colindele o.o, prajiturile, bradul, cadourile si toate chestiile astea, creaza o atmosfera placuta, speciala. Nu il mai astept pe Mos Craciun lol, dar de fiecare data primesc cadouri sau imi cumpar eu ce vreau. Oricum mereu am adorat Craciunul O. O
    Metaphysical~
    Metaphysical~
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 20
    Varsta : 31
    Localizare : Theater Scenery~
    Puncte : 36
    Data de inscriere : 28/03/2009

    Xmas vs Easter Empty Re: Xmas vs Easter

    Mesaj Scris de Metaphysical~ Sam 28 Mar 2009, 16:03

    Craciunul ^^
    Sincera sa fiu mie nu imi place nici una din aceste sarbatori in mod special, adica nu vad cine stie ce in ele. Doar o gramada de oameni care alearga prin magazine si o gramada de aglomeratie in jurul meu practic uitand de adevarata sarbatoare. Totusi prefer craciunul si nu pentru cadouri sau mai stiu eu ce ci pentru faptul ca este o atmosfera foarte kawaii in jurul meu ^^ cel putin acasa si macar in acea perioada il pot vedea pe el si pot merge sa stau la matusa mea ^^
    bizzareboy
    bizzareboy
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 42
    Varsta : 30
    Localizare : Campina
    Puncte : 45
    Data de inscriere : 09/11/2008

    Xmas vs Easter Empty Re: Xmas vs Easter

    Mesaj Scris de bizzareboy Sam 28 Mar 2009, 16:32

    craciunul:)pastele nu are acelasi farmec
    LucyChan
    LucyChan
    Anime V.I.P.
    Anime V.I.P.


    Numarul mesajelor : 349
    Varsta : 28
    Localizare : Buzau - Lumea marmotelor malefice
    Puncte : 434
    Data de inscriere : 05/07/2009
    Personaj : Kaname Chidori

    Xmas vs Easter Empty Re: Xmas vs Easter

    Mesaj Scris de LucyChan Dum 09 Aug 2009, 00:26

    Craciunul ^^
    De cand ma stiu ador Craciunul... Este sarbatoarea mea preferata si cele mai speciale zile. De Craciun impodobim bradul,ne dam cadouri si este... minunat. Si acum imi amintesc ce amuzant era acum 2-3 ani cand colindam pe la apartamente
    Anomal!ca
    Anomal!ca
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 449
    Varsta : 29
    Localizare : somewhere in this world
    Puncte : 578
    Data de inscriere : 18/08/2009
    Personaj : Kumako

    Xmas vs Easter Empty Re: Xmas vs Easter

    Mesaj Scris de Anomal!ca Vin 21 Aug 2009, 17:49

    Xmas
    in primul rand imi palce Craciunul pt ca e in anotimpul meu preferat, in al doilea rand de Craciun vin toate rudele in vizita [ma rog la rude ma refer in special la varu-miu si niste verisoare in special dar in rest n-am nimic cu ceilalti ] , vacanta de craciun e mai lunga decat vacanta de pasti xD si in plus imi place sa impodobesc bradul si in specail cadourile
    BlitzZMay
    BlitzZMay
    Anime Angel
    Anime Angel


    Numarul mesajelor : 581
    Varsta : 29
    Puncte : 389
    Data de inscriere : 25/10/2008
    Personaj : Noriko

    Xmas vs Easter Empty Re: Xmas vs Easter

    Mesaj Scris de BlitzZMay Vin 21 Aug 2009, 19:10

    Craciunul..de Paste nu fac mare lucru...xDDD
    Consider ca ambele isi au un iz, insa Craciunul imi incalezste altfel sufletul, a reprezentat cand eram mica perioada cea mai dorita si mai iubita.
    Acum am inceput s afiu destul de indiferenta cuastfeld e sarbatori dintr'un anumite motiv.
    Lum
    Lum
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 257
    Varsta : 38
    Puncte : 321
    Data de inscriere : 12/07/2009
    Personaj : Invader Lamu

    Xmas vs Easter Empty Re: Xmas vs Easter

    Mesaj Scris de Lum Joi 27 Aug 2009, 14:30

    Desigur prefer mai mult craciunul: Este iarna, ador zapada (cu toate ca iarna 2008-2009) la Braila si Galati era mai mult toamna, deci mi-a lipsit zapada :(, ador pocnitorile si artifciile, mi-au lipsit 3 ani, la Braila nu se mai vand, am vazut la Galati dar o sa cumpar anul asta daca o sa am bani, desigur adr sa vad orasele impodobite cu brazi si luminite, oraselele copiilor se deschid, ador sa ascult colinde, ador sa impodobesc bradul, ador ca primesc cadouri, pe scurt Craciunul imi place foarte mult.

    Continut sponsorizat


    Xmas vs Easter Empty Re: Xmas vs Easter

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Lun 20 Mai 2024, 20:13