Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

+10
Polaris
Tommy <3
StillDoll
SinQ
LucyChan
Charme
▫Đumi▫
Nyappy Girl
Magdalena
Serena
14 participan?i

    Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza?

    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza? Empty Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza?

    Mesaj Scris de Serena Dum 01 Feb 2009, 23:10

    Etto...la mine ar fi 3: incapatare, orgoliu si iubire.
    So...now why these words?

    Cuz...
    1.Iubire?Well tin foarte mult la o persoana, prietenul meu, u as renunta la el pentru nimic in lume, si nu exista lucru mai important decat el.De asemenea pretuiesc foarte mult o prietenie, una adevarata, tin si fac multe pentru prietenii mei, iar familia este fooarte importanta pentru mine, desi ma cert destul de des cu ei (mai ales cu parintii mei) ii iubiesc si ii respect...
    2.Sunt foarte incapatana, mereu am o explicatie pentru toate, nu ma las pana nu e cum vreau eu, cedez destul de rar...
    3.Oroliu...desi intr-un fel este un defect, mie mi-a adus si necazuri dar m-a si scapat de multe (nu vreau sa dau detalii) I'll just say ca rar imi cer scuze(doar daca am gresit cu adevarat) si daca ma cert cu cineva, pot sta si luni fara sa vorbesc cu aceas persoana
    Magdalena
    Magdalena
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 146
    Varsta : 113
    Puncte : 137
    Data de inscriere : 01/02/2009

    Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza? Empty Re: Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza?

    Mesaj Scris de Magdalena Dum 01 Feb 2009, 23:32

    Muzica, incapatanare, calm, razbunare, prieteni.

    Muzica : Cred ca daca nu ar fi muzica eu n-as fi existat. In muzica ma regasesc, plang, rad, sufar, ma bucur etc. Pur si simplu muzica e totul pentru mine.

    Incapatanare : Sunt foarte incapatanata. Daca cineva ma contrazice, si chiar sunt constienta ca are dreptate, iar eu nu, imi sustin parerea pana la capat. Mai degraba renunt cand am eu dreptate, decat atunci cand n-am.

    Calmul : Sunt o fire foarte calma, nu ma las ademenita si astept mereu punctul cal mai bun pentru a lovi. Cred ca rabdarea si calmul meu nu sunt chiar calitatile necesare pentru o perosana ca mine, dar m-au ajutat in situatii nenumarate.

    Razbunare : Nu pot sa nu ma razbun daca cineva mi-a facut rau. Nu suport sa raman eu "cea proasta". Chiar daca ceea ce vreau sa fac dureaza, nu conteaza. Daca ma simt impacata sufleteste mi-e bine intr-un fel sau altul. In general, nu platesc cu aceeasi moneda, ci prin cuvinte dure, sau rare ori fapte.

    Prieteni : Cu toate ca "prietenul ideal" nu exista, eu sper ca va aparea. Nu am multi prieteni. 2-3, maxim 4. [inca nu m-am hotarat cum stam la capitolul "incredere"] dar eu cred ca daca nu ar fi prietenii, cum sunt ei: buni sau rai, noi nu am putea trece peste atatea. Cel putin eu, daca nu erau anumite persoane in viata mea cine stie ce faceam sau ce eram acum.
    Nyappy Girl
    Nyappy Girl
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 9
    Varsta : 29
    Puncte : 11
    Data de inscriere : 01/04/2009

    Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza? Empty Re: Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza?

    Mesaj Scris de Nyappy Girl Mier 01 Apr 2009, 23:45

    Prietenoasa-sunt mereu prietenoasa.. imi place sa imi fac prieten noi
    Aeriana- sunt mereu cu capul in nori.. visez non-stop pana si la ore
    Nebuna- imi place sa ma distrez la maxim.. si cateodata exagerez ~~"
    Incapatanata- Da asa e sunt incapatanata cateodata.. numai cum vreau eu fac
    Inndragostita - mereu sutn indragostita.. eh ce sa faci.. iubirea e in aer
    ▫Đumi▫
    ▫Đumi▫
    Anime V.I.P.
    Anime V.I.P.


    Numarul mesajelor : 283
    Varsta : 28
    Localizare : pe undeva pe Pluto =]
    Puncte : 152
    Data de inscriere : 09/09/2008
    Personaj : Yumi Chinatsu

    Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza? Empty Re: Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza?

    Mesaj Scris de ▫Đumi▫ Mar 14 Apr 2009, 18:10

    pai la mine ar fi :

    prietenoasa - ador sa-mi fac prieteni noi si ii ajut mereu in orice minut al zilei ^^
    timida - de fiecare data cand sunt intrun loc cu oameni necunoscuti ma fac mica cat un purice ><"
    nebuna - cand ma simt in largul meu devin nebuna rau de tot + ca scot pe gura 1000 de perle XD
    incapatanata - zic ca altii si fac ca mine XD
    Charme
    Charme
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 122
    Varsta : 29
    Puncte : 128
    Data de inscriere : 05/07/2009
    Personaj : Shihouin Yoruichi

    Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza? Empty Re: Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza?

    Mesaj Scris de Charme Dum 05 Iul 2009, 19:36

    La mine:
    prietenoasa- imi place sa imi petrec timpul alaturi de prietenii adevarati si s aimi fac cu groaza ^^
    zapacita- ei bine mai mereu daca ma scapa careva pentru un moment din ochi fac cate o boacana mai ales atunci cand imi vine cate o idee de-aia traznet (tin minte ca luna trecuta l-am pus pe varumeo sa ma duca cu motoru noaptea la 00:00 inca mergeam cu viteza xDD cel putin 80-90 la fel si cand am plecat tot din cauza mea cu varumeo la cimitir pe la vreo 22:10 si ne-o prins o furtuna ><" oricum ii multumesc Domnului ca nu ne-a traznit si ca am ajuns intregi acasa )
    aeriana - aa da asa sunt eo la scoala in ore sa nu mai vorbesc de ora de mate
    rea- cand am eo chef...is rea si zgarcita mai ales la mancare xD
    batausa - o.O asta numai in cazul in care se ia careva de mine ori de my friends xD
    orgolioasa - cu unele persoane xD
    nebuna - as putea zice ca sunt atunci cand imi iau lumea-n cap -.-"
    razbunatoare - la fel, din ultimu' timp din ce in ce mai des > <"
    LucyChan
    LucyChan
    Anime V.I.P.
    Anime V.I.P.


    Numarul mesajelor : 349
    Varsta : 28
    Localizare : Buzau - Lumea marmotelor malefice
    Puncte : 434
    Data de inscriere : 05/07/2009
    Personaj : Kaname Chidori

    Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza? Empty Re: Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza?

    Mesaj Scris de LucyChan Sam 11 Iul 2009, 03:06

    pesimista dar uneori incerc sa scot ce e bun din rau si reusesc sa gandesc pozitiv..
    prietenoasa - atunci cand ma atasez de o o persoana sunt in stare sa fac tot ce e mai bun pentru ea,mai ales daca imi este o prietena adevarata/prieten adevarat.
    nebuna - lol,uneori ma comport precum o isterica
    timida - la fel ca si yumi, sunt timida cand sunt inconjurata de persoane necunoscute,sau care ma admira,ma rog, sunt foarte,foarte shy T__T
    sarcastica - imi place sa duc unele persoane cu vorba si spun 'da,da.. sigur' fara ca macar sa ascult ce mi se spune.. lol
    SinQ
    SinQ
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 264
    Varsta : 29
    Localizare : Uhm ... Ancient Greece O.o'
    Puncte : 279
    Data de inscriere : 20/07/2009

    Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza? Empty Re: Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza?

    Mesaj Scris de SinQ Vin 31 Iul 2009, 13:20

    Incapatanata-Mereu sunt incapatanata, nu-mi place sa-mi zica cineva ce sa fac sau daca imi zice comentez, vreau sa ma lase toata lumea in pace sa fac ce vreau, pur si simplu nu suport sa mi se zica un lucru pe care eu deja il stiu, asta ma enerveaza la culme. Fac intotdeauna ce vreau, chiar daca gresesc, oricum nu-mi pasa.
    Nepasare sau indiferenta-Sunt cam nepasatoare in privinta lucrurilor si persoanelor din jur, nu prea ma intereseaza ce face unu' si altu'. Ma streseaza la maxim cand maica-mea imi zice ca altu' este mai bun la invatatura decat mine, iar eu ii zic incontinuu ca nu ma intereseaza chestia asta si iar ma enervez si iar revin la incapatanare.
    Inchisa-Imi place sa tin sentimentele in mine, nu prea vorbesc cu multa lume despre ce simt, nu-mi place sa le zic tuturor ce simt, pur si simplu ma simt jenata cand ii spun cuiva ce am pe sulflet, de aceea tin totul in mine, chiar si sa plang ma tin, urasc sa fac asta. Iar cand nu ma mai pot abtine, ma ascund. Urasc lucrul asta.
    Romantism-Sunt o persoana romantica, plang la povesti de dragoste, mai ales la anime-uri romantice, nu ma pot abtine. Nici nu-mi dau seama cand mi se inmoaie ochii cand vad ca cineva este tradat in dragoste, etc.
    Muzica-Uhmm... in muzica ma regasesc, muzica ma calmeaza, ma emotioneaza uneori, chiar o ador, nu cred ca as supravietuit fara sa ascult rock, m-as simti un mic punct negru in omenire o.o'. Muzica imi exprima tot, ma face sa simt si sa plang uneori, ma calmeaza in anumite situatii, etc.
    Plictiseala-Sunt o persoana ce este plictisita mai mereu cand sunt singura, de obicei imi place sa stau cu BF-ul ca sa ma faca sa rad. Din plictiseala dau in moleseala, apoi in monotonie, iar in final spre nebunie xD. Ca sa traiesc trebuie sa rad ^^'.
    Nihăneală/Hlizire-Cand sunt cu BF-ul rad, hlizesc si nihaiesc tot timpul din anumite chestii banale. Rad fara sa-mi dau seama, rad si cand imi amintesc ceva o.o, uneori rad in hohote, nu ma pot controla.

    Si ar mai fii si altele...
    StillDoll
    StillDoll
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 31
    Varsta : 28
    Localizare : Lumea fanteziilor X::X:X
    Puncte : 33
    Data de inscriere : 30/07/2009
    Personaj : StillDoll

    Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza? Empty Re: Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza?

    Mesaj Scris de StillDoll Vin 31 Iul 2009, 14:15

    Timida--daca este un baiat foarte dragutz si ma baga in seama ma emotionez si numai stiu ce sa zicO__O
    Amuzanta--mereu incerc sa fac lumea sa rada la glumele mele si sa zabesc si sa rad la glumele altora
    Incapatanata--daca vreau ceva trebuie sal primesc ca de nu...mai bine nu sti=:)
    Prietenoasa--Imi place sa imi fac cati mai multi prieteni
    Romantism--daca este un basm o poveste de dragoste trista atuncea incep sa ma emotionez
    Uimita--Daca e cva care nu am mai vazut niciodata ma holbez la el si incep sal ating=:)
    Sensibila--Sunt foarte sensibila cand e vorba sa ma jigneasca cineva saus a urle la mine
    Tommy <3
    Tommy <3
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 104
    Varsta : 29
    Localizare : pe Pluto [it's nice, come here :>]
    Puncte : 106
    Data de inscriere : 27/07/2009

    Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza? Empty Re: Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza?

    Mesaj Scris de Tommy <3 Sam 01 Aug 2009, 11:08

    well, sa incep si eu:
    incapatanata -asta e clar, se observa la mine foarte bine..urasc sa'mi dea cineva ordine, si ma incapatanez astfel incat nu le ascult
    amuzanta -trebuie sa specific, umorul meu e intr'un fel sarcastic, rad pana si de mine insami cand o dau in bara xD
    romantism -mdeah, tare sensibila sunt la capitolul asta, daca e o poveste mai emotionanta pe mine ma vezi bociind, ahh...urasc asta xD
    inchisa - poi...probabil o fi jena, teama sau cine mai stie ce, dar de cand ma stiu am tinut totul in mine, orice durere, suferinta, tristete..si daca am vrut sa plang m'am ascuns
    nepasatoare si indiferenta -cam asa ma vezi pe mine in ultimul timp, nu prea ma intereseaza de ceilalti, iar cand imi aud parinti sau bunica'mea cum imi canta ca ala face aia, ala ii mai bun la aia si etc...eu le zic ca nu'mi pasa, dar nu vor sa priceapa [ o sa innebunesc xD]
    sarcastica -mdeah..asta sunt eu, in ultimul timp vorbesc mai tot timpul sarcastic, observ ca pe cativa ii cam deranjeaza asta..dar pur si simplu nu'mi pot stapani gura -.-'
    muzica - cum eu nu pot trai fara ea, ascult zilnic, unele chiar ma emotioneaza, mai ales daca sunt trista si ascult o melodie linisita, e gata..mai ca plang -.-' sau o melodie cunoscuta automat ma emotioneaza..
    timida -hmm..in unele situatii chiar pot fi..nu prea imi place sa fiu in centrul atentiei, si cand se intampla nu ma simt tocmai confortabil..sa zic asa xD
    nebuna - e si asta o latura de a mea..se declanseaza usor..dar nu stiu unde e butonul de "stop" -.-'
    well...cred ca astea sunt...
    Polaris
    Polaris
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 117
    Varsta : 29
    Localizare : On the moon
    Puncte : 165
    Data de inscriere : 16/07/2009

    Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza? Empty Re: Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza?

    Mesaj Scris de Polaris Mar 04 Aug 2009, 11:35

    Nu am doar unul, de obicei sunt mai multe:
    Calm: sunt o persoană foarte-enorm- de calmă. Mă enervez greu, iar atunci când o fac nu sunt genul care să omoare pe fiecare persoană ce-i iese în cale. Datorită calmului meu unele persoane se simt deranjate, deoarece cred că nu sunt serioasă în ceea ce fac- eh, problema lor.
    Timiditate: sunt timidă, nu foarte mult, dar sunt timidă în unele situații- spre exemplu am groză de vorbit în public, mâinile încep să-mi tremure și-mi transpiră palmele( am noroc că asta nu se simte în voce, deoarece în mod bizar vorbesc cât se poate de normal).
    Închisă: îmi arăt foarte rar sentimentele, obișnuiesc să le țin în mine orice ar fi- asta îi deranjează pe unuii, dar n'am ce face, așa sunt eu.
    Creativă: mulți mi-au spus că am foarte mult imaginație- și sunt bună la brainstorming . Și eu sunt de aceeași părere, îmi place mult să sciu, să "creez" .
    Încăpâțânare: sunt extrem de încăpățânată, nu mă dau bătută prea ușor și fac tot ce-mi stă în putință pentru am îndeplini scopurile.
    Indiferență: sunt uneori foarte indiferentă față de ce se întâmplă în jurul meu, parcă sunt într-un univers paralel în care restul nu pot ajunge- și-mi place asta.
    Anomal!ca
    Anomal!ca
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 449
    Varsta : 29
    Localizare : somewhere in this world
    Puncte : 578
    Data de inscriere : 18/08/2009
    Personaj : Kumako

    Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza? Empty Re: Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza?

    Mesaj Scris de Anomal!ca Mar 18 Aug 2009, 18:10

    pai cred ca multe cuvinte m-ar descrie
    Lazy tot timpul mi-e lene sa ma misc..si sportul nu e punctul meu forte prefer sa stau in pat decat sa iau o gura de aer
    Incapatanata daca imi intra ceva in cap nu poti sa mi-o scoti din cap si nu ma dau aproape niciodata batuta
    Shy cand intalnesc persoane no inu prea vorbesc si cu greu ma imprietenesc cu new peoples
    indiferenta de multe ori nu vad ce se intalmpla in jurul meu sau trec pur si simplu cu vederea pe multe lucruri importante
    BlitzZMay
    BlitzZMay
    Anime Angel
    Anime Angel


    Numarul mesajelor : 581
    Varsta : 29
    Puncte : 389
    Data de inscriere : 25/10/2008
    Personaj : Noriko

    Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza? Empty Re: Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza?

    Mesaj Scris de BlitzZMay Lun 24 Aug 2009, 00:12

    Directa- nu'mi plac menajarile in general...uneori le mai folosesc si eu cand e nevoie, insa nu rezist prea mult.
    Nehotarata-niciodata nu ma pot decide asupra unui lucru, oscilez cam des.
    Distanta-multi mi'au zis'o. Spre exemplu integrarile intr'un colectiv, cum e la scoala. Imi repeta unii la infinit sa nu mai fiu timida si sa incerc sa comunic mai mult, insa eu n'am simtit niciodata o necesitate absoluta in a avea prieteni, iar timiditatea asta nu e tocmai o timiditate, e de fapt dorinta de a fi lasata in pace. Aici ar mai intra si independenta...urasc munca in echipa, sa lucrez in primul rand cu niste oameni carora nu ma pot adresa intr'un fel pentru ca [,] comunicarea intre noi se rezuma la salut-buna. Ma rog, la mine e si o dorinta foarte mare de a domina. De asemenea, nu'mi place sa depind de cineva, sa ma ajute cineva si sa'mi rezolve problemele. Chiar si cand imi cere cineva ajutorul, mereu vin cu replica 'de ce nu'mi dai niste puncte de reper si ma lasi mai bine pe mine sa fac totul?'
    Criminal.Mind
    Criminal.Mind
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 40
    Varsta : 28
    Localizare : In mormant cu MJ
    Puncte : 44
    Data de inscriere : 09/09/2009

    Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza? Empty Re: Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza?

    Mesaj Scris de Criminal.Mind Mier 09 Sept 2009, 19:19

    -Anromala-Cuvantu' asta ma caracterizeaza cel mai bine...Dupa cum spunea Faith "Nu vreau sa fiu normala,vreau sa fiu anormala"...Sunt diferita de ceilalti si nici nu am sa ma schimb.
    -Neschimbatoare-Dupa cum spuneam,nu m-am schimbat de ani de zile,sunt aceeasi dar nici n-am de ce sa ma schimb...
    -Timida-Lumea imi spune ca sunt timida dar adevarul e ca nu vreau sa fiu in centrul atentiei sau o barfitoare...Va rog >>
    Ma era ceva care ma caracteriza foarte bine dar nu-mi amintesc ce cuvant...Deci astea 3 is principale^^
    micuta_haruki
    micuta_haruki
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 39
    Varsta : 27
    Localizare : orasul copiilor
    Puncte : 47
    Data de inscriere : 22/09/2009

    Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza? Empty Re: Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza?

    Mesaj Scris de micuta_haruki Mar 22 Sept 2009, 08:40

    peste tot pe unde ma duc imi fac multi prieteni desi sunt cam timida putin dar intodeauna merge asa ca cred ca prietenoasa o si muzica nu pot trai fra sa ascult minim 5 melodi pe zi

    Continut sponsorizat


    Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza? Empty Re: Ce cuvant crezi ca te caracterizeaza?

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Mar 21 Mai 2024, 00:11