Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

    Mangaholic nr. 3

    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Mangaholic nr. 3 Empty Mangaholic nr. 3

    Mesaj Scris de Serena Lun 15 Iun 2009, 23:39

    Mangaholic nr. 3 Revistamangaholicnr3

    A aparut numarul 3 din revista "Mangaholic", produsa de asociatia romano-japoneza Himawari si cuprinde 5 povesti manga:

    1. Miraj - o poveste post-apocaliptica creata de Nejibana (continuarea din numarul precedent)



    "La o suta de ani de la un eveniment catastrofal ce a afectat iremediabil pamantul, oamenii se confrunta cu destinul; iar din haos se naste puterea de a transforma binele in rau si raul in bine…"

    2. Cand zapada cade... - de Artelle N.V. (continuarea din numarul precedent)

    "Dupa o copilarie petrecuta alaturi de o familie ostila, Yuki isi regaseste tatal si se intoarce la el, insa descopera un alt mediu ostil. Pentru a ramane alaturi de parintele iubit, ea accepta sa se “camufleze” si se inscrie la singura scoala cu internat din oras, o scoala de baieti… ."

    3. Monophobia - o poveste de Tsubaki A.C. (continuarea din numarul precedent)

    "Fata in fata cu o realitate pe care nu am vrut sa o vad, pana si ratiunea pare sa fi adormit; stau aici neputincios… Nu mi-e friFata in fata cu o realitate pe care nu am vrut sa o vad, pana si ratiunea pare sa fi adormit; stau aici neputincios… Nu mi-e frica de singuratate … ma tem sa nu mai pierd ceva. ca de singuratate … ma tem sa nu mai pierd ceva."

    4. Cazand in intuneric - o poveste de Tomeci Andrei (continuarea din numarul precedent)

    "E vag…dureros, intunecat…dar e acolo. Trecutul. Kage isi da seama ca pentru a-si atinge telul, trebuie sa-si lase sufletul devorat…de trecutul sau…"

    5. Sciverner - o poveste scrisa de talentata artista de pe zup, Shiva (continuarea din numarul precedent)

    "Demonii eu terorizat societatea umana timp de mii de ani in toate formele lor, insa acele timpuri au apus, o data cu aparitia Proiectului Sciverner. Au fost creeate arme puternice numit Sciverner, care isi iau puterea din Sursele lor, persoane capabile sa le activeze. Dar aceste arme au un defect: nu pot fi conduse de persoane vii, deci s-a recurs la invierea unor persoane moarte de sute , chiar si mii de ani, acestia fiind numiti ulterior Piloti. Din pacate, nu toata lumea accepta acest proiect drastic."

    6. Bombing run - o poveste scrisa de Cristina Vionea 'BlackSmiley'

    "In suburbia unui oras mare se pot intampla multe… Multe lucruri pe care nici macar vazandu-le cu proprii ochi nu le-ai crede. Cu o pasiune pe cat de frumoasa, pe atat de periculoasa precum arta graffiti-ului ai crede ca poti depasi limitele umane?Pentru Mike, aventurarea intr-o cladire parasita se pare ca nu a fost atat de banala si intamplatoare cum i se parea initial…"

    Pentru cei ce doresc mai multe informatii, un preview al acestui numar este pus la dispozitia curiosilor aici.

    Pentru mai multe informatii, intrati pe site-ul oficial: http://www.himawari.ro/mangaholic/

    Sursa:AnimeZup

      Data/ora curentă este: Lun 20 Mai 2024, 21:19