Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

+2
Rika
BlitzZMay
6 participan?i

    Gallery Fake

    BlitzZMay
    BlitzZMay
    Anime Angel
    Anime Angel


    Numarul mesajelor : 581
    Varsta : 29
    Puncte : 389
    Data de inscriere : 25/10/2008
    Personaj : Noriko

    Gallery Fake Empty Gallery Fake

    Mesaj Scris de BlitzZMay Dum 16 Noi 2008, 22:21

    Gallery Fake este o galerie de arta a carei specializare o reprezinta falsurile.Exista un zvon cum ca galeria are legaturi cu piata neagra si ca face tranzactii cu arta autentica.Reiji Fujita, patronul de la "Gallery Fake" rezolva eventualele probleme cu cunostintele lui vaste despre arta si cu ajutorul secretarei sale Sara Halifa.
    Gallery Fake este un anime care mie personal mi-a lasat o impresie foarte buna.Asta in primul rand pentru ca am aflat multe lucruri interesante despre arta si in al doilea rand pentru ca are o grafica rezonabila, o actiune destul de buna si cateva faze comice.
    Rika
    Rika
    Anime Designer
    Anime Designer


    Numarul mesajelor : 57
    Varsta : 28
    Localizare : Angel's Castle
    Puncte : -3
    Data de inscriere : 07/01/2009

    Gallery Fake Empty Re: Gallery Fake

    Mesaj Scris de Rika Joi 15 Ian 2009, 21:03

    Sunt de parere cu voi,animeuliti da un nr mare de informatii despre arta,pe care sigur nu le-as fi citit intr-o revista,sau si mai rau-intr-o carte.Nu ma intereseaza acest domeniu,dar cu ajutorul animeului mi-am dat seama cat este de imprtanta.Pe scurt:personajul meu preferat este Sara,si imi place episdoul cu arsura ei,cum i-a aratat lui Fujita ca ea poate fi o domnita eleganta si foarte draguta.atat am de zis.~~
    Polaris
    Polaris
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 117
    Varsta : 29
    Localizare : On the moon
    Puncte : 165
    Data de inscriere : 16/07/2009

    Gallery Fake Empty Re: Gallery Fake

    Mesaj Scris de Polaris Mier 22 Iul 2009, 15:55

    Am dat accidental peste anime și pot spune că a fost unul interesant datorită faptului că oferea informații destul de detaliate despre lumea artei. Grafica nu a fost cine știe ce, iar soundtrackurile nu au fost nici ele speciale, dar în rest a fost în regulă.
    Cei drept unele episoade îmi păreau plictisitoare, așa că nu pot spune că l-am văzut chiar cap-coadă.
    Per total sunt de părere că este doar ok- nu drăguț, nu fantastic, ci doar ok.


    Ultima editare efectuata de catre Polaris in Mar 04 Aug 2009, 12:34, editata de 1 ori
    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Gallery Fake Empty Re: Gallery Fake

    Mesaj Scris de Serena Lun 27 Iul 2009, 19:29

    Eu l-am vazut cand a aparut prima data pe Animax.Mi se pare interseant, adica ideea e draguta, dar nu ma prea omor dupa acest anime.E totusi intr-un fel si informativ ceea ce cred ca este un punct in plus, dar grafica si soundtrackurile nu sunt chiar asa stralucite.
    Aly
    Aly
    Fantasy Moderator
    Fantasy Moderator


    Numarul mesajelor : 955
    Varsta : 32
    Localizare : Arad
    Puncte : 232
    Data de inscriere : 08/09/2008
    Personaj : Ami Chyioko

    Gallery Fake Empty Re: Gallery Fake

    Mesaj Scris de Aly Lun 27 Iul 2009, 20:17

    Prima oara cand am inceput sa vizionez animeul ma gandeam va fi interesant, dar de multe ori m-am lasat de el, fiindca nu ma incanta si mai ales are faze plictisitoare desi, sunt interesante tablourile, sau acele obicte de arta valoroase. Personaje nu am, nu ma prea pasioneaza animeul, grafica nu e chiar asa de stralucita >>, insa stiu k imi place un op desi restul soundtrack-urile nu prea.
    Moony
    Moony
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 69
    Varsta : 28
    Puncte : 21
    Data de inscriere : 19/12/2008
    Personaj : Kanna Okamura

    Gallery Fake Empty Re: Gallery Fake

    Mesaj Scris de Moony Dum 13 Sept 2009, 19:42

    Imi place acest anime pentru ca te invata sa recunosti operele de arta false de originale si e foarte educativ pentru cei care voi sa stidieze in viitor arta.Mi se pare amuzant felul in care Sara se chinuie sa-i atraga atentia lui Fujita,iar el se preface ca nu intelege aluziile.Povestea e interesanta si originala.
    Niciodata nu l-am vazut de la un capat la altul,nu mi-a placut in mod deosebit,dar e bun pt cultura generala.

    Continut sponsorizat


    Gallery Fake Empty Re: Gallery Fake

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun 20 Mai 2024, 17:13