Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

4 participan?i

    Eraser -Memoire D'une Fleur-

    Magdalena
    Magdalena
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 146
    Varsta : 113
    Puncte : 137
    Data de inscriere : 01/02/2009

    Eraser -Memoire D'une Fleur- Empty Eraser -Memoire D'une Fleur-

    Mesaj Scris de Magdalena Joi 30 Iul 2009, 00:22

    Hey o.o Mda... Fic-ul este facut de mine si de inca o prietena [Slow Drop]. Ne-am apucat de el pe la inceputul anului, dar tot am amanat postarea lui undeva. In fine, primul capitol o sa vi se para cam... sec? Asa e intotdeauna primul capitol lol, dar eu spun ca celalalte capitole sunt ..mai pline.
    Fiecare capitol e impartit in doua parti : prima parte e scrisa de mine si a doua parte de ea. Asa ne-am inteles lol .-. Asta daca vreti sa criticati modul de scriere XD
    So, e in premiera Well, speram sa va placa. Asteptam critici/pareri etc etc etc. Spuneti tot XD Nu ne suparam u.u


    Intr-un oras plin pana la refuz, o silueta supla isi gasea locul pe o banca uda si murdara. In fata ei, la cativa metri distanta, se afla o cladire uriasa dinspre care venea un miros dulce de scortisoara. Era un bal mascat. Invitatii veneau unul cate unul, cu tinute elegante si indraznete. Mastile le acopereau fetele rozalii, puternic luminate in apropierea candelabrelor. Muzica ii ademenea cu tact pe cei prezenti sa danseze usor. Rochiile bufante ale doamnelor pluteau la fel de usor ca si trupurile fine ale acestora. Costumele negre ale domnilor scoteau in evidenta stralucirea si frumsetea partenerelor acestora. Langa geam era asezata o masa lunga. Cel putin asa parea de acolo, de afara. Masa era incarcata cu tot felul de bauturi scumpe si mancaruri alese. Servetelele si tacamurile argintii nu lipseau, toate acestea stand pe o fata de masa brodata cu fire subtiri si bleo. La masa s-a asezat o doamna , mai degraba domnisoara, ce avea o rochie parca facuta pentru trupul ei subtire. Era atat de frumoasa, incat totul parea un vis in care o printesa suradea in ploaia rece de vara. Miscarile si gesturile erau atat de senzuale, incat fata era invidioasa pe ea , dar in acelasi timp simtea ca o respecta si o iubeste. Cu toate ca ploaia facea un zgomot aproape asurzitor, ii auzea rasul cristalin si ii simtea atingerea calda. Se simtea ciudat. Simtea un sentiment de admiratie, dar si de invidie. O dorea doar pentru ea. Dorea sa o priveasca zile intregi, fara ca ea sa observe. Vroia sa o admire de a distanta, dar in acelasi timp sa o atinga. Si intr-adevar, simtea, dupa mult timp, dragostea. Totusi, asemanarea dintre cele doua fete era evidenta. Isi vedea silueta micuta imbracata intr-o rochie albastra, cu dantela si catifea, ca cea a domnisoarei de la masa. Parul ei lung si castaniu curgandu-i in valuri pe spatele gol, ascunzadu-si chipul dupa o masca magnifica, scotandu-i in evidenta doar ochii albastri in care se oglindeau luminile puternice si dragostea ce o nutrea pentru acea fiinta. Isi dorea mult sa fie in acea incapere, sa nu priveasca totul de la departare, printr-un geam murdar si ud. Isi dorea sa o simta mai aproape, sa-i vorbeasca, sa-si impartaseasca visele, dezamgirile, sperantele... Isi dorea sa aiba hainele doamnelor din incapere, sa fie o Cenusareasa a vremurilor de atunci, dar erau doar vise ce se topeau la gandul ca nu stie de ce s-a trezit intinsa pe iarba, inconstienta, imbracata in niste haine murdare si inacceptabile. Din ochii ei sclipitori a cazut o lacrima calda pe obrazul fin si alb al fetei, care s-a amestecat repede cu ploaia torentiala. Se intreba ce va urma. Dupa cateva minute, in care a admirat in continuare balul printre picaturile ce se prelingeau pe geam, s-a hotarat sa faca o mica plimbare prin oras.


    S-a ridicat incet de pe banca. A trecut de cladirea aceea. Vroia sa priveasca inapoi, sa o vada iar, ar fi vrut sa stea acolo pentru totdeauna. Dar simtea ca nu mai rezista. Nu isi dadea seama de ce simte asa ceva pentru o persoana pe care nici macar nu o cunostea, nu isi dadea seama de ce o admira, de ce o privea cu atat de mult respect. Vroia doar sa-si limpezeasca mintea. A trecut pe langa multe cladiri care pareau bantuite. Nu doar pentru ca pareau foarte vechi. Majoritatea usilor erau zgariate, erau cateva geamuri deschise care scartaiau la cea mai mica adiere a vantului. Desigur, si ploaia crea o atmosfera destul de ciudata. Dar nu era doar atat.. nu era nimeni acolo, nu era nimeni la vreo fereastra, nu era nimeni pe strada, nici macar o lumina nu era aprinsa. Toti erau la bal. Cand si-a amintit de bal si-a amintit si de fata aceea. Vroia sa se intoarca acolo si sa o vada iar, dar parca o parte din ea o tinea departe de cladirea aceea. Inca ploua foarte tare. S-a uitat in sus si a lasat stropii reci de ploaie sa ii cada pe fata. Pentru cateva momente a inchis ochii si a incercat sa nu se mai gandeasca la nimic, apoi a inceput sa se plimbe iar. A ajuns in centrul orasului. Acolo cladire nu mai pareau atat de vechi, parca peisajul se schimbase complet. Erau probabil proaspat renovate pentru ca aratau foarte bine. A mai mers pana la parc. Peisajul s-a schimbat din nou, dar nu si ea sau starea ei. Nu era nimeni nici acolo, doar ea si gandurile ei. Era trista si in acelasi timp ardea de dorinta sa se intoarca acolo. Sa priveasca iar prin geamul acela murdar, printre picaturile de ploaie, sa o priveasca iar pe acea fata. Se simtea obosita. Simtea ca se invarte lumea cu ea, nu isi mai dadea seama unde este, cat a umblat, nu mai simtea nici ploaia desi incepuse sa ploua tot mai tare. Vroia sa doarma, intr-un loc cald, intr-o casa primitoare, intr-o camera nu neaparat de printese, o camera obisnuita cu un pat cald si acolo sa fie niste persoane de treaba; casa ei, familia ei. Nu stia cum aratau acele lucruri, nici macar nu stia daca are o familie sau o casa, nu isi mai stia nici macar numele. Tot ce avea erau hainele de pe ea si gandurile ei. A inceput sa planga iar. Singurul lucru care si-l putea dori in acel moment foarte mult era sa stie cine era ea de fapt. Ultimul lucru care si-l amintea era imaginea ei intinsa pe iarba si imbracata in haine murdare. Isi dorea sa nu mai planga, sa stie o data cine e. Un copil s-a apropiat de ea. Era un baiat care probabil avea in jur de 10 ani, cel putin asa arata. Era imbracat cu niste haine care nici macar nu erau pe masura lui. Ii erau prea mari si le taraia dupa el, pe langa asta, erau si foarte murdare. Avea pe cap o sepcuta visinie. Era ud tot, si murdar. I-a cerut fetei un banut sau ceva de mancare. Ii era mila de el, dar ce putea sa faca? Nu avea nici bani, nici mancare, de fapt nici ea nu mai mancase de aproape trei zile. S-a asezat langa ea si a inceput sa fredoneze un cantec. Parea un cantec foarte cunoscut dar nu isi dadea seama de unde il stia. Baiatul s-a uitat la ea pentru cateva clipe. Nu i se vedea fata pentru ca avea aceea masca, i se vedeau doar ochii adanci, albastrii si care ascundeau numai tristete. Dupa catva timp s-a apropiat mai mult de ea si a intrebat-o incet 'Te cunosc de undeva?' A ramas mirata si nu stia ce sa zica. Nu stia cine e acel baiat, nu mai cunostea pe nimeni. Dar vocea lui, privirea aceea, ii aduceau aminte de ceva din trecut. Era posibil sa o fi recunoscut cineva? Era posibil sa stie cineva ce s-a intamplat cu ea sau cine e? Nu stia ce sa mai spuna.
    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Eraser -Memoire D'une Fleur- Empty Re: Eraser -Memoire D'une Fleur-

    Mesaj Scris de Serena Joi 30 Iul 2009, 01:13

    Waah!Nu ma pricep prea bine la ficuri, dar nici nu cred ca am ce critica.Really imi place primul capotol :>.Aah, ar fi ceva, ati putea sa dati nume la capitole, ar fi mai interesant cred :-?.Asa, acum revenim, imi place mult ficul, nu se vad mari diferente intre modul vostru de scriere (nu vreau sa sune a ceva gen jignire ci din contra :))), amandoua descrieti foarte bine.Ideea, hm mai tre sa citesc ca sa ma prind de ideea de baza, dar momentan m-a captivat.
    Astept nextu' deci puneti-l cat mai repede!
    Polaris
    Polaris
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 117
    Varsta : 29
    Localizare : On the moon
    Puncte : 165
    Data de inscriere : 16/07/2009

    Eraser -Memoire D'une Fleur- Empty Re: Eraser -Memoire D'une Fleur-

    Mesaj Scris de Polaris Mar 04 Aug 2009, 15:59

    Ei bine, tocmai am terminat de citit și am zis să-ți las părerea mea...
    Titlu: nu-mi place că titlul este în franceză, iar povestea în română. Adică, dacă tot începi cu o limbă, continuă cu ea, nu o schimba din două în două minute. Bun, poate titlul nu sună bine/frumos/corect în română, dar atunci ai putea să găsești altul în acest caz.
    Ideea: nu pot spune că o înțeleg, deabia e primul capitol, deci nu mă aștept să o prind așa repede.
    Narațiunea: a fost bună, deși te-ai concentrat mai mult pe descriere.
    Dialog: trebuia să pui linie de dialog când băiatul a întrebat-o ceva pe fată, astfel se încurcă cu restul textului, degeaba ai spus că a șoptit.
    Descrierea: e destul de bună. Descrii bine, dar parcă mult prea încărcat. Adică nu adăuga exact după fiecare substantiv câte un adjectiv, este deranjant și dă senzația de descriere forțată.
    Ai mai mare grijă la exprimare, uneori te repeți prea mult în aceeași propoziție- ar fi bine să citești cu voce tare textul de mai multe ori și ai să-ți dai seama și singură de scârțâie.
    Momentan atât, nu prea am avut multe de zis deoarece este abia începutul și nu prea am înțeles unde bați cu ideea. Per total e bine, mai ai de lucrat, dar este bine.
    Până la următoarea parte spor la scris și inspirație la amândouă... Ja'


    Edit: în primul rând, nu am spus că narațiunea este nu știu cum, ci am zis că este bună- am menționat că este doar primul capitol. Apoi, în ceea ce privește faza cu descrierea, eu ți-am lăsat părerea mea ca cititor, așa mi s-a părut mie, dar cum tu ești autoarea scrii cum vrei.
    Cu greșelile de exprimare, ți-am spus, te repeți mult.
    Dacă tu consideri comentariul fără sens, asta e- eu mi-a spus doar părerea și cu ocazia asta îmi cer scuze dacă te-ai simțit jignită în vreun fel^^


    Ultima editare efectuata de catre Polaris in Mier 05 Aug 2009, 01:12, editata de 1 ori
    Magdalena
    Magdalena
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 146
    Varsta : 113
    Puncte : 137
    Data de inscriere : 01/02/2009

    Eraser -Memoire D'une Fleur- Empty Re: Eraser -Memoire D'une Fleur-

    Mesaj Scris de Magdalena Mar 04 Aug 2009, 22:06

    Well, Polaris... Nu sunt de acord cu tine in multe privinte si o sa incerc sa-ti spun si de ce XD

    Titlu: nu-mi place că titlul este în franceză, iar povestea în română. Adică, dacă tot începi cu o limbă, continuă cu ea, nu o schimba din două în două minute. Bun, poate titlul nu sună bine/frumos/corect în română, dar atunci ai putea să găsești altul în acest caz.
    Nu ai auzit melodii romanesti cu nume in engleza? Sau trupe romanesti cu nume in engleza? Well, mie mi-a placut titlul ala si nu am vrut sa-l schimb. Nu cred ca titlul are o importanta deosebita, dar fie cum vrei tu.

    La faza cu naratiunea... Lol. E primul capitol. Trebuia sa descriu ceva elementar. Daca nu faceam descrierea din primul paragraf, nici sfarsitul nu mai avea sens.

    Apoi dialogul. Cred ca e dupa cum vrea cel care scrie. Ghilimelele indica destul de bine faptul asta, oky? E corect gramatical si cum mai vrei tu. Era vorba de 5 cuvinte, nu cred ca era necesara liniuta de dialog

    Lol. Pai de ce se numeste descriere? Sa dai cat mai multe detalii posibile. Daca eu am chef sa spun si culoarea tocului si de cate ori s-a rupt, in ce circumstante si cine l-a lipit, asa fac. Descriu cat pot ca actiunea sa nu para seaca. De obicei se pune mare accent pe tema asta si majoritatea spun ca nu e destula descriere uneori. Crede-ma, mi s-a spus asta de nenumarate ori pana sa ajung sa fac asa ceva.

    Lol la faza cu repetatul iti dau dreptate pentru ca este singura mea greseala frecventa XD In schimb, arata-mi greseli de exprimare O.o

    Anywayz, thx pentru comentariu, dar chiar te-as ruga sa fii mai atenta cu ce scrii pentru ca nu intotdeauna s-ar putea sa ai dreptate ;] Si mi se pare un comentariu lipsit un pic de sens la primul capitol. Adica nu stii ce se intampla si deja imi zici ca e prea multa descriere si ca ar trebui sa mai tai din naratiune.

    Oh, si Shitsu, thx si tie XD O sa vin cu un nou capitol cat mai curand


    Edit : Nu m-am simtit jignita si poate am exagerat si eu un pic O.o' Anywayz, thx pentru comentariul tau... direct XD *hugs*


    Ultima editare efectuata de catre Dimethicone in Joi 06 Aug 2009, 10:42, editata de 1 ori
    SinQ
    SinQ
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 264
    Varsta : 29
    Localizare : Uhm ... Ancient Greece O.o'
    Puncte : 279
    Data de inscriere : 20/07/2009

    Eraser -Memoire D'une Fleur- Empty Re: Eraser -Memoire D'une Fleur-

    Mesaj Scris de SinQ Mar 04 Aug 2009, 22:17

    Descrierea si naratiunea mi se par bune, nu cred ca este in exces sau prea putin o.o'. Ideea pana acum nu ma fascineaza, but incerc sa-mi imaginez lucrurile cat mai placut posibil pentru a colora ideea ta, but totusi astept un al doilea capitol, poate lucrurile se schimba si reiese ceva prin mintea mea xD poate ca ideea nu coincide cu rock-ul salbatic care-l ascult acum, poate ca eu imi imaginez povestea prea monotona si linistita, ma rog, nu stiu care este motivul. Aa... si imi place cum imbarligati cuvintele, unele propozitii sunt chiar frumoase. Hmm... si cred ca ma deranjat faptul ca mereu personajul principal iar mai statea, iar isi amintea de bal, iar mai statea, si asa mai departe. Anyway, eu pot sa zic ca amandoua aveti talent la scris fic-uri, astept the 2nd chapter <3.
    Magdalena
    Magdalena
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 146
    Varsta : 113
    Puncte : 137
    Data de inscriere : 01/02/2009

    Eraser -Memoire D'une Fleur- Empty Re: Eraser -Memoire D'une Fleur-

    Mesaj Scris de Magdalena Dum 09 Aug 2009, 21:28

    Hellow XD Hmm, m-am gandit sa postez si al doilea capitol. Speram sa va placa! Asteptam critici, pareri etc XD


    Doua lumanari inalte si rosii se topeau incet pe masuta din mijlocul unei camarute inguste. Soba emana o caldura innabusitoare, iar lemnele trosneau intr-un joc nebun. Un parfum de liliac plutea in camera. Cineva deschise usa, iar un aer rece intra in camera.
    -Ti-am adus niste supa fierbinte. Imi cer scuze pentru asteptare, dar mama nu-si revine din soc, spuse calm baiatul.
    -Chiar atat de tare am speriat-o?
    -Nu stiu, Sonia… Nici nu stiu ce sa-ti spun.
    -Incepe prin a-mi spune de de unde ma stii.
    -Ti-ai pierdut memoria?
    -Asa se pare…
    Un val de tacere invalui camera. Lumanarea se stinse. Baiatul deschide un raftulet vechi si prafuit de unde lua inca una, la fel de lunga, doar ca avea culoarea galbena. O aprinse, iar fata tresari incet .
    -Sonia…? Asa ma cheama?
    -Da.
    -Cum s-au intamplat toate astea…? Cum –
    -Acum 1 an, o fata cu parul lung si ochi albastri a disparut. Unii spuneau ca au fost rapita, altii ca s-ar fi sinucis. Intreg orasul vorbea despre fata inalta si frumoasa care a fost data disparuta. Politia nu a reusit sa-i dea de urma, iar in scurt timp cazul s-a inchis. Acum aproximativ 2 ore, fratele ei a gasit-o pe o banca, in ploaie.
    -Deci… Doamna aceea… E mama mea?
    - E mama noastra.
    Fata isi ridica privirea din pamant si privi in ochii baiatului. Culori pastelate se reflectau in ochii lui de-un verde crud rar intalnit.
    -Nu mananci?
    -De ce cerseai? il acoperi fata.
    -Mananca, esti slabita.
    -Nu ocoli subiectul. Nu mi-ai spus ce s-a intamplat dupa ce cazul a fost incheiat.
    -Iti spun doar daca mananci.
    Fata nu astepta sa i se repete din nou, se aseza la masuta si incepu sa soarba din supa.
    -Dupa ce cazul a fost incheiat, vietile noastre s-au schimbat. Tatal nostru a inceput sa bea, facand din ce in ce mai multe datorii la ruleta. Mama a cazut intr-o depresie adanca, iar eu a trebui sa tin toata casa.
    -Aici ati locuit dintotdeauna?
    -Nu, casuta asta a fost a bunicii mele. Dar a murit si ne-a lasat-o noua. Aveam o casa mare si frumoasa la periferia orasului. Mai vrei supa?, insista baiatul, vazand ca fata a terminat tot ce avea in farfurie.
    -Nu, multumesc. Acum, te rog sa-mi povestesti despre Sonia.
    -Ok. Eu sunt David, mama e Camelia, iar tata e Flavius. Am 9 ani, mama 40, iar tata 39. Eram o familie fericita care orbita in jururl unei fete extraordinare pe nume Sonia. Era cea mai superba fiinta din lume. Nu aveai cum sa nu te indragostesti de ea.
    Baiatul facu o pauza, dandu-si seama ca fata era imbracata cu niste haine mizerabile. Lua un scaun, in asezase langa dulap, se urca pe el si deschise o cutiuta muzicala de unde scoase o cheie. Fata il urmarea cu atentie. Apoi, cu tact, baiatul deschise dulapul si ii facu semn fetei sa se ridice. In dulap erau haine de toate culorile. Fata intelese imediat ca erau ale ei, asa ca isi alese niste haine la intamplare, iar baiatul se intorsese cu fata spre usa, lasand-o pe Sonia in intimitate.
    -Continua.
    -Ah, da, observa baiatul, rusinat. Aceasta fiinta, Sonia, avea rezultata excelente la scoala, era un model perfect pentru fratiorul ei. Parintii erau cat se poate de multumiti de ea, dar…
    Usa se deschise incet, iar o femeie inalta si aproape lesinata intra pe usa.
    -Buna, mama, ii spuse fiica ei razand dulce.



    Mama ei se uita mirita la ea si nu ii venea sa creada.
    - B..buna, zise ea balbaindu-se.
    Nu stia ce sa mai zica, nu stia daca trebuia sa o certe, sa intrebe ce a patit sau pur si simplu sa sara pe ea sufocandu cu imbratisari, statea acolo la usa impietrita. Fata se uita drept in ochii ei, probabil nici ea nu stia ce sa faca. Noroc ca interveni fratele ei:
    - Mama, nu cred ca ai cum sa afli ce a patit, si-a pierdut memoria.
    - Da?
    - Da, tocmai ii povesteam cum era copilaria ei si cine era ea inainte.
    - Oh.. zise ea si aproape ii venea sa planga. Fiica ei s-a intors acasa si totusi nu putea stii unde a fost, ce a patit, nici macar nu se mai cunosteau, erau ca doua straine. A iesit si a inchis usa dupa ea.
    - Oare chiar asa socata e? intreba Sonia.
    - Probabil ca nu, la inceput era socata dar probabil pentru ca era prea fericita, dar acum... Chiar daca nu ai murit asa cum au zis altii, ti-ai pierdut memoria, nu mai stii nimic din ce erai sau cine esti acum, asa ca esti un fel de straina si nici macar nu o mai cunosti.
    - Inteleg, atunci te rog continua sa-mi povestesti, poate o sa-mi amintesc ceva pana la urma.
    - Bine, baiatul tusi putin. Prima data schimbati hainele. Se intoarse iar cu fata spre usa si continua. Deci cum ziceam, Sonia era un model perfect pentru fratele ei. Ii placea fiecare lucru care-l facea sau il zicea, mereu spunea doar lucruri inteligente si vroia sa faca si el la fel desi de obicei reusea sa zica doar tampenii. Parca mereu a fost umbra surorii lui, dar niciodata nu l-a deranjat asta, mereu a vrut doar sa o urmeze si sa fie impreuna cu ea. La scoala ar fi vrut sa aiba aceeasi profesori, ar fi vrut sa aiba aceeasi prieteni, ar fi vrut sa fie fata daca ar fi putut ca sa o inteleaga mai bine. Poate unii credeau ca devenise obsedat, dar nu era asa, doar isi iubea sora foarte mult. Atunci cand a disparut nimeni nu i-a oferit lui atentie sau l-a intrebat cum se simte.
    Toti spuneau : 'Vai, saracul tata ce afectat e, a inceput sa bea si sa cheltuie toti banii. Vai, saraca mama, tot timpul incepe sa planga cand i se aduce aminte de ea si abia mai iese din casa'. Dar zicea cineva ceva de fratele ei? Nu, si totusi el si-a intretinut parintii, a inceput sa cerseasca pentru a putea sa aiba ei ce sa manance, facea toate astea, desi el a fost cel mai afectat. Mereu statea singur si plangea toata noaptea, dar asa incat sa nu-l auda nimeni, de cand a disparut sora lui nu a mai zambit nici macar o singura data. Ah, scuze, m-am lasat dus de val, vorbeam despre tine...
    Se intoarse spre fata si o vazu plangand.
    - De ce plangi?
    - Imi pare rau, zise ea cu o voce foarte inceata. Ai patit atatea lucruri si toate din cauza mea, iar eu ma intorc dintr-o data si nici nu mai stiu cine sunt, imi pare rau..
    - Nu ai de ce sa-ti ceri scuze, e vina tuturor.
    - Cum asa?
    - Pai vezi tu, eram o familiea destul de bogata, iar parintii nostrii vroiau sa te casatoreasca de la o varsta destul de frageda doar ca sa devenim mai bogati. Nu, nu eram nobili sau ceva de genul asta, dar totusi eram ceva pe aproape. Probabil asta a fost si motivul pentru care ai plecat, desi nu am de unde sa stiu sigur. Nu vrei mai bine sa ne plimbam putin si iti povestesc pe drum?
    - Cum vrei tu..
    - Poate o plimbare o sa te mai linisteasca, s-a oprit si ploaia.
    Iesira amandoi din camera si baiatul lua o umbrela cu el in cazul in care ar fi inceput sa ploua iar. Politicos, o lasa pe ea sa iasa prima si mergea putin in urma ei.
    - Mergi pe langa mine, ii zise Sonia, ma simt ciudat asa.
    - Bine. Continuam?
    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Eraser -Memoire D'une Fleur- Empty Re: Eraser -Memoire D'une Fleur-

    Mesaj Scris de Serena Lun 24 Aug 2009, 22:38

    Well, desi mi-a placut mai mult primul capitol, imi place si acesta.M-am mai lamurit, dar, parca reactiile lor sunt cam ciudate nu stiu parca nu se apropie de realitate, dar nu stiu nu am patit nimi asemanator asa ca nu stiu cum s-ar comporta deci ma pot insela.
    Per total, ficul devine interesant si imi place, asa ca pune continuarea cat mai repede!
    Gambate ne!
    SinQ
    SinQ
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 264
    Varsta : 29
    Localizare : Uhm ... Ancient Greece O.o'
    Puncte : 279
    Data de inscriere : 20/07/2009

    Eraser -Memoire D'une Fleur- Empty Re: Eraser -Memoire D'une Fleur-

    Mesaj Scris de SinQ Vin 28 Aug 2009, 18:22

    Acum inteleg mai multe, dar totusi prea mult dialog... si dupa parerea mea, cam putina descriere, desi ai tente. Primul capitol mi-a placut mai mult, dar acum ma simt mai bine ca mi-ai spulberat suspansul xD.

    Continut sponsorizat


    Eraser -Memoire D'une Fleur- Empty Re: Eraser -Memoire D'une Fleur-

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun 20 Mai 2024, 22:29