Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

3 participan?i

    Kuroshitsuji

    Polaris
    Polaris
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 117
    Varsta : 29
    Localizare : On the moon
    Puncte : 165
    Data de inscriere : 16/07/2009

    Kuroshitsuji Empty Kuroshitsuji

    Mesaj Scris de Polaris Mar 04 Aug 2009, 13:10

    Povestea îl are în centru pe tânărul Ciel Phantomhive, fiul unei cunoscute familii care, în apropierea morții sale, face un pact cu un demon ce va trebui să-l servească până băiatul își ucide dușmanii, în schimbul sufletului său.
    La vârsta de 12 ani Ciel preia afacerile familiei, iar alături de el se află talentatul său servitor, Sebastian Michaelis. Cu ajutorul acestuia, băiatul reușește să rezolve anumite sarcini pe care regina i le oferă și, în același timp, încearcă să răzbune moartea părinților săi.

    Părerea mea:
    Sinceră să fiu, animeul l-am văzut de ceva vreme*ceva mai multă vreme* . La început era ciudat- partea în care Ciel este bătut și pactul pe care-l face cu Sebastian- și nu prea am înțeles nimic. Apoi, încetul cu încetul lucrurile începeau să se lege între ele, fiecare întâmplare avea o consecință mai mult sau mai puțin gravă*ca o piesă dint-un puzzle*
    Grafica a fost excelentă, iar OP/ED au fost și ele destul de drăguțe- mi-a plăcut primul opening.
    Personajele au fost extrem de frumos conturate. Ciel, puștiul răsfățat și dornic de răzbunare care era în stare să facă orice cu Sebastian- îmi amintesc când l-a pălmuit, la final - iar Sebastian... Ei bine, el a fost one hell of a butler , foarte "ascultător" , viclean, puternic și bun la pat- cei care au văzut episodul 17 știu la ce mă refer... " Ohhh, văd porțile Raiului" - that was damn funny.
    Alt personaj care mi-a plăcut: Grell. Un personaj extrem de amuzant- în special când încerca să flirteze cu Sebastian- și foarte, erm... Roșu.
    În ceea ce privește sfârșitul, l-am urât la propriu... Adică voiam așa mult să văd adevărata față a lui Sebastian și să văd momentul în care îi ia sufletul lui Ciel*cred că trebuia să-l sărute*
    One in all, un anime superb pe care-l recomand oricui.
    B-rabbit
    B-rabbit
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 224
    Varsta : 31
    Puncte : 271
    Data de inscriere : 11/07/2009
    Personaj : Lelouch Lamperouge

    Kuroshitsuji Empty Re: Kuroshitsuji

    Mesaj Scris de B-rabbit Vin 18 Sept 2009, 22:25

    Pai acest anime l-am vazut cam in 3 parti nah , adica prima data am, gasit numai 8 episoade si am crezut ca sunt numai alea , apoi am mai gasit pana la 22 , din nou am crezut ca nu mai sunt , pana acum cateva minute cand am citit ce ai spus despre sfarsit si am cautat , gasind in final si ultimele 2 episoade.
    Heh distanta mare de cand l-am inceput si cand l-am terminat da nah.
    Hm da pot spune ca este un anime destul de reusit , mie unul mi s-a parut destul de interesant.

    Pai cel mai mult imi place de Ciel , deoarece este cel mai imprevizibil personaj , imi place si ca este hoatrat sa meaga pana la capat , isi infrunta cu curaj moartea , nu stiu cine ar fi atat de calm cand ar fi pe cale sa moara , este si el speriat , dar nu lasa sa se vada prea mult.
    Hm da si eu sunt curios cum arata Sebastian in forma lui initiala , insa autorul a dorit sa pastreze secretul.
    Aly
    Aly
    Fantasy Moderator
    Fantasy Moderator


    Numarul mesajelor : 955
    Varsta : 32
    Localizare : Arad
    Puncte : 232
    Data de inscriere : 08/09/2008
    Personaj : Ami Chyioko

    Kuroshitsuji Empty Re: Kuroshitsuji

    Mesaj Scris de Aly Dum 20 Sept 2009, 10:46

    Lox nu esti singurul care vrea sa afle indentitatea lui Sebastian, insa sper sa o arate pana la urma.

    Eu am vazut animeul, cred ca datorita lui Mommy XD nu mai stiu, insa eu l-am vazut in doua parti... adica am vazut 15 ep (nu mai stiu exact) si am facut o pauza destul de lunga, apoi l-am terminat cu greu. Dar e un anime foarte bun, grafica eu una zic ca e buna, nu extraordinara, buna, iar soundtrack-urile superbe le ador. Preferatul meu pot zice ca am doi, nu unul XD Ciel -acei ochi albastrii 8-> - si Sebastian -ca adora pisicile XD- si asa mai departe.

    Nu mi-a placut sfarsitul, insa nocoul meu ca exista un sez 2 si abia astept sa apara, dar pana atunci voi astepta.

    Continut sponsorizat


    Kuroshitsuji Empty Re: Kuroshitsuji

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun 20 Mai 2024, 14:49