Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

3 participan?i

    Razbunarea doare

    kirara
    kirara
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 66
    Varsta : 28
    Puncte : 77
    Data de inscriere : 02/08/2009

    Razbunarea doare Empty Razbunarea doare

    Mesaj Scris de kirara Joi 20 Aug 2009, 14:16

    Am decis sa scriu si eu un fic cei drept e ca nu prea le am in incercat sa fac macar primul capitol mai frumos sper ca am reusit macar oleaca o sa observati ca nu am scris cu linie de dialog ci in fata fiecare replici este initiala celui care vorbeste in fine incepem cu personajele

    Nume:Diya Helmet alias Kira
    Varsta:14 ani
    Locul nasterii: New York , S.U.A
    Calitati: este cel mai bun asasin platit, tine la familie, stie sa se distreze
    Defecte:obsesia de rabunare, dorinta de a ucide, fumatul
    Trecut: parintii i-au fost omorati de catre un asasin platit pe cand ea avea 7 ani.Din nefericire pentru ea totul s-a petrecut in fata ei.Incepand cu aceea zi, Diya s-a schimbat cumplit si a devenit Kira, cea mai puternica si cea mai buna masina de ucis.In prezent traieste cu sora ei Miya si cu sotul acesteia, Mio, in apartamentul surorii ei din New York.
    Familie:sora ei Miya si cumnatul ei Mio
    Poza:
    Spoiler:

    Nume:Miya Dergot
    Varsta:24 ani
    Locul nasterii: Paris, Franta
    Calitati: este proprietarea celui mai de fite club din NY, este sufletul petrecerii, isi iubeste multe sora si sotul, incearca sa o scoata pe Diya din aceasta “afacere”.
    Defecte: fumeaza la greu si bea mult cand e suparata, o bate pe Diya cand e beata
    Trecut: in ziua in care i-au fost ucisi parinti ea era intr-un turneu, deoarece canta in trupa “Metro”.Cand a aflat ca a ramas orfana a avut o cadere nervoasa, in urma careia a intrat in spital.Dupa ce a iesit s-a lasat de muzica, si-a luat sora si acum locuiesc in NY.
    Familie: sora ei Diya si sotul ei Mio
    Poza:
    Spoiler:

    Nume:Mio Dergot
    Varsta:25 ani
    Locul nasterii:Londra ,U.K.
    Calitati:este foarte de treaba, joaca fotbal si este printre cei mai buni,o iubeste pe Diya ca si cum i-ar fi fica
    Defecte: are momente in care le trateaza pe cele 2 ca niste servitoare, este mai mereu plecat cu fotbalul
    Trecut: de la varsta de 3 ani a inceput sa joace fotbal, la 7 ani a fost observat de cel mai bun antrenor, care l-a luat sub aripa lui si l-a antrenat.Pe cand avea 14 ani a castigat primul sau campionat de juniori.La 19 ani a intrat in cea mai buna echipa de seniori, alaturi de care a castigat un campionat.
    Familie:sotia e Miya, cumnata lui Diya, cu parintii lui nu tine legatura.
    Poza:
    Spoiler:

    Celelalte personaje vin pe parcurs

    Capitolul 1:The past

    In acest capitol va fi prezentata prima parte a trecutului celor 2 fete.In prima parte va fi momentul uciderii parintilor celor 2 surori.Daca vreti sa vedeti de ce si de catre cine au fost ucisi, m-ai bine va apucati sa cititi!!

    Era o dupa-amiaza insorita de vara in vechiul cartier din New York.Pasarelele ciripeau pe crengile pline de frunze verzi ale copacilor.Copii se jucau pe strada pustie.Acea strada, pe care trecea o data la o ora o masina.Bulevardul pe care venea mereu toneta de inghetata la ora 13 si totii copii se ingramadeau sa apuce o inghetata.Acea ora de 13, ora la care veneau batausii si luau inghetata celor mai slabi.Acei batausi, care nu se speriau decat de parintii.Aceii parinti din cartier, care isi protejau copii ca ochii din cap ca sa nu intre printre gastile din cartier.Acele gasti din cartier, 2 la numar, in ele intrau numai cei mai smecheri dintre smecheri.Cei ce intrau, nu mai ieseau, iar daca ieseau se duceau direct in cimitir si nu se mai intorceau.Gastile acelea pline de smecheri si de batausi.Acele benzi care iscau mereu cate un scandal mare prin cartier.Acele batai in urma carora erau mereu morti.Totul se termina cand veneau copoii cartierului.La vederea politistilor cu totii se imprastiau, iar cel ce era prins, prins ramanea.In acest cartier stau si 2 fete, Diya si Miya, toti se intrebau de ce stau aici.Ca doar nu erau sarace, tatal lor era un mare om de afaceri, iar mama lor era cea mai buna actrita.Pe langa asta, Miya era solista trupei “Metro”, cea mai buna trupa rock din NY. Familia lor era cea mai fericita din acel cartier derapanat, dar fericirea asta avea sa tina pana la sfarsit?Bineinteles ca nu.A tinut pana in groaznica data de 13-07-2002.Cea mai cruda zi pentru Diya si Miya, dar pe langa asta , cea mai buna pentru Miya.Cantareata noastra era in cel mai mare turneu din cariera ei, in acea zi de 13 trebuia sa urce pe cea mai mare scena din lume, cea din Londra, si sa cante in fata a 5 milioane de oameni.Insa pentru Diya, asta a fost cea mai groanica zi.Cand a venit acasa de la scoala, s-a dus direct in camera ei.Pe cand se schimba a auzit un foc de arma si tipatul mamei sale.A fugit repede jos si s-a ascuns dupa scari.Cand s-a uitat sa vada ce s-a intamplat a vazut cum mama ei era tinuta de par de catre un baiat de varsta Diyei.Cand sa se uite la tatal ei a vazut cum statea intins pe podea , intr-o balta de sange cu ochii deschisi.Acei ochi caprui , care o priveau pe Diya de parca ar fi vrut sa ii spuna: “Fugi!Fugi si nu te opri!Nu te uita inapoi!Fugi!”.Se uita la tatal ei cum statea intins si deodata mama ei vorbeste:
    M:Ce vrei de la noi?De ce faci asta?spune mama speriata.
    A:Nu e clar?Vreau sa va omor, zise asasinul punandu-I pistolul la tampla.
    M:Dar ce am facut noi?Esti doar un copil, cum poti sa ucizi asa?Esti de aceea si varsta cu fica mea cea mica si poti omora oamenii fara sa clipesti macar.
    A:Tu nu ai facut nimic, sotul tau si fiica ta Miya au facut.Daca sunt un copil asta e, dar sunt un asasin platit.Cel mai bun dintre cei buni.Eu sunt Keyo,vulturul negru.
    M: Ce au facut?Cu ce te-au deranjat Miya si sotul meu?intraba mama Diyei intorcand privirea si vazandu-si fiica cum se uita speriata si cu ochii in lacrimi.
    A:Sotiorul tau scump l-a inselat pe unul dintre cei mai mari oamenii de afaceri din lume.Iar fiica ta si-a batut joc de fiul acestuia.Din aceasta cauza eu am fost angajat sa ca omor pe voi si ficele voastre.Auzind asta, mama Diyei s-a uitat la ea si a tipat:
    M: Fugi!Va iubesc pe amandoua!Fugi si salveaza-te!Atunci Keyo s-a uitat si a vazut-I pe Diya, apoi a impuscat-o pe mama ei si a fugit dupa ea.Diya a ramas pe moment socata dar a fugit imediat.Fugea cu ochii in lacrimi, incerca sa scape , dar din pacate Keyo a prins-o in bucatarie si a pus-o la pamant.
    K:I-ati adio de la viata, pustoaico.spune el punandu-I Diyei pistolul la tampla.Cand sa apese pe tragaci, fata a observat un cutit langa ea.L-a luat si l-a zgariat vertical pe ochiul stang.Keyo s-a ridicat si a inceput sa tipe de durere, din ochiul stang ii curgeau picaturi de sange, un sange mai rosu ca focul iadului.Profitand de ocazie, Diya a fugit amenitandu-l pe Keyo ca o sa se razbune.Cum a iesit pe usa, lacrimile i-au izbucnit iarasi, dar nu s-a oprit, a fugit timp de o jumatate de ora.A ajuns pe teritoriul gastii “TNT”, cea mai tare din cartier.Cineva a vazut-o ca statea si plangea, era seful gastii, el s-a apropiat usor de ea si a intrebat-o ce cauta aici.Diya i-a zis tot ce s-a intamplat.Seful a primit-o in casa gastii, acolo erau toti membri, a intrat sfioasa si cu totii s-au uitat la ea ciudat.A povestit iar totul, de data asta cu ochii in lacrimi.Membrii gastii a primit-o printre ei si au dat drumul la televizor.Pe canalul international era marele concert al trupei “Metro”.In acel moment Diya a inceput sa planga, pentru ca stia ca sora ei era tot ce mai avea si ca trebuia sa o anunte.S-au uitat cu totii la concert, cand s-a terminat, Diya a luat telefonul si a format numarul Miyei.

    Cum va reactiona Miya cand v-a afla ce s-a intamplat?Ce vor face fetele in continuare?Oare gasca e noul inceput al Diyei?Veti afla in urmatorul capitol intitulat: The present.

    BlitzZMay
    BlitzZMay
    Anime Angel
    Anime Angel


    Numarul mesajelor : 581
    Varsta : 29
    Puncte : 389
    Data de inscriere : 25/10/2008
    Personaj : Noriko

    Razbunarea doare Empty Re: Razbunarea doare

    Mesaj Scris de BlitzZMay Joi 20 Aug 2009, 16:07

    Era o dupa-amiaza insorita de vara in vechiul cartier din New
    York.Pasarelele ciripeau pe crengile pline de frunze verzi ale
    copacilor.Copii se jucau pe strada pustie.
    Noooo!!!>__>
    Evitati incepaturile tip clasa I pentru ca n'aveti ce sa spuneti, lasati la o parte saracele pasarele si copchii batuti de soarta.
    Soft, clar, nu mai ai 8 ani.

    aceii-acei
    are isi protejau copii- care isi protejau copiii
    Ca doar- de preferabil in a se evita 'ca', nu e estetic. Sninoim:deoarece

    M:Ce vrei de la noi?
    Linia de dialog...de obicei se pune initiala si ':' cand personajele spun lucruri scurte, subiective, putine ca si randuri, eventual cateva cuvinte.

    fica mea-fiica mea
    I-ati- ia-ti

    Ai probleme cu virgulele, nu le pui cand e vorba de conjunctii, prepozitii. Ti'as sugera sa te informezi putin cu privire la ele, nu e mare lucru de capul lor pana la urma.
    Un text dragutel, insa la care ar mai trebui lucrat. Exprimarea ta vizavi de fic nu e una foarte dezvoltata, dar nici nu putem spune ca e inacceptabila. Foloseste descrierea mai mult si evita introducerile cu copacei frumosi si copii fericiti -.-
    Inca ceva...ma dispera ultima parte, cu ce va face Miya s.a. Legatura autor-cititor ma calca pe nervi astfel.

    Astept nextul, succes!
    Aly
    Aly
    Fantasy Moderator
    Fantasy Moderator


    Numarul mesajelor : 955
    Varsta : 32
    Localizare : Arad
    Puncte : 232
    Data de inscriere : 08/09/2008
    Personaj : Ami Chyioko

    Razbunarea doare Empty Re: Razbunarea doare

    Mesaj Scris de Aly Lun 31 Aug 2009, 01:18

    Continuarea alta data. Kirara, daca vrei sa continui, ne trimiti un pm si iti vom redeschide topicul, iar pana atunci:

    Topic inchis

    Continut sponsorizat


    Razbunarea doare Empty Re: Razbunarea doare

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun 20 Mai 2024, 20:06