Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

+3
BlitzZMay
Anomal!ca
Lum
7 participan?i

    Ti-ar placea sa fi extraterestru?

    Lum
    Lum
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 257
    Varsta : 38
    Puncte : 321
    Data de inscriere : 12/07/2009
    Personaj : Invader Lamu

    Ti-ar placea sa fi extraterestru? Empty Ti-ar placea sa fi extraterestru?

    Mesaj Scris de Lum Joi 27 Aug 2009, 11:34

    Asa dupa cum exista si topicul " Ti-ar placea sa fi vampir" am creat un topic asemanator. Aici pe langa faptul ca puteti sa spuneti daca v-ar fi placut sa va fi nascut pe o alta planeta, puteti da frau liber imaginatiei si sa spuneti cam cine a-ti dorit sa fi fost sau cum a-ti fi aratat si pe ce planeta a-ti fi vrut sa va fi nascut. Desigur nume de planete inventate, si ca sa fie mai interesant poate o mica povestioara de 10-15 randuri despre cum ar fi aratat planeta pe care a-ti dorit sa va fi nascut.
    A si nu conteaza ca daca in realitate sunteti fete sau baieti, ca in imaginatie sa fiti obligatoriu de acelasi sex.

    Deci dau eu primul exemplu:

    Da, mi-ar fi placut sa ma fi nascut pe o alta planeta. mi-ar fi placut sa ma fi nascut pe planeta Uru, o planeta supertehnologizata, cu multe orase-metropola, care nu a intalnit niciodata notiunile de politica,religie si sistem financiar, unde viata este traita fara griji si pe primul plan este distractia. O planeta unde nu exista griji, iar scoala nu este ca o inchisoare, ci profesorii sunt roboti draguti si care te pot invata intr-un mod distractiv astfel incat sa prinzi repede cunostintele, si unde nu se fac materii de umplutura ci doar strictul necesar, unde se studiaza doar 4 zilepe saptamana si doar 3 ore pe zi, fiecare ora durand 40 minute cu pauze de 10 minute. Si unde la varsta de 17 ani deja esti absolvent de facultate iar la 18 ani termini si masterul.

    Mi-ar fi placut sa fiu o fata cu parul verde si ochi albastri.
    Imagine anime
    http://www.awesome-engine.com/wp-content/uploads/2008/12/snapshot20081231165847.jpg
    Poza reala
    http://monsterdonut.files.wordpress.com/2008/04/lum-invader-from-urusei-yatsura.jpg
    Anomal!ca
    Anomal!ca
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 449
    Varsta : 29
    Localizare : somewhere in this world
    Puncte : 578
    Data de inscriere : 18/08/2009
    Personaj : Kumako

    Ti-ar placea sa fi extraterestru? Empty Re: Ti-ar placea sa fi extraterestru?

    Mesaj Scris de Anomal!ca Joi 27 Aug 2009, 11:50

    erm..pai depinde nu as vrea sa fiu extraterestru din acela cu capul mare si verde..daca la estraterestru ceva in genul anime cred ca as fi vrut as fi vrut sa ma nasc pe planeta Jupiter si sa ma nasc direct inteligenta fara a mai trebui sa merg la scoala si in loc d emaisini sunt UFO erm.. cladirile sunt de sute de etaje si sa fie multi cyborgi
    ma rog cred ca as trai intr-o lume interesanta ca un extraterestru
    imagine:
    https://2img.net/h/i297.photobucket.com/albums/mm232/ichishifire/anime%20demons/AwesomeBlackDemon.jpg
    BlitzZMay
    BlitzZMay
    Anime Angel
    Anime Angel


    Numarul mesajelor : 581
    Varsta : 29
    Puncte : 389
    Data de inscriere : 25/10/2008
    Personaj : Noriko

    Ti-ar placea sa fi extraterestru? Empty Re: Ti-ar placea sa fi extraterestru?

    Mesaj Scris de BlitzZMay Joi 27 Aug 2009, 12:44

    Daaaaaa...xD
    Mi'ar placea..ar fi interesant xD
    Nu mi'ar pasa pe ce planeta sunt in mare..insa ca sa dau si o denumire..cred ca Jupiter.
    In mare as dori o tehnologie cu adevarat avansata, ceva gen Star Treck :3
    SinQ
    SinQ
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 264
    Varsta : 29
    Localizare : Uhm ... Ancient Greece O.o'
    Puncte : 279
    Data de inscriere : 20/07/2009

    Ti-ar placea sa fi extraterestru? Empty Re: Ti-ar placea sa fi extraterestru?

    Mesaj Scris de SinQ Vin 28 Aug 2009, 19:11

    Hmm... interesant xD. da, mi-ar placea sa fiu un extraterestru, destul de papitant. O planeta cu o tehnologie mai mult ca avansata, chipuri ciudate, chestii interesante. cam asa mi-ar placea sa arate planeta pe care locuiesc. O a doua optiune ar fii o planeta mai mult ca o junga, plante neexploatate, nestiute, etc. Nu pot exprima in randuri cum mi-ar placea sa arat, dar am gasit o imagine mai veche care mi-a placut...
    click
    Magdalena
    Magdalena
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 146
    Varsta : 113
    Puncte : 137
    Data de inscriere : 01/02/2009

    Ti-ar placea sa fi extraterestru? Empty Re: Ti-ar placea sa fi extraterestru?

    Mesaj Scris de Magdalena Dum 30 Aug 2009, 10:02

    Nu lol O_O' Ma simt foarte bine in pielea mea de om lol. Decat sa fiu o chestie verde si mult mai desteapta, mai bine stau acasa. Eh, aici se pune problema existentei extraterestrilor. Inainte credeam ca exista, dar acum m-am schimbat si am cam facut off topic .-., Anywayz, nu mi-ar placea sa fiu extraterestru pentru ca e prea ciudat. Terra ftw, oamenii ftw XD
    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Ti-ar placea sa fi extraterestru? Empty Re: Ti-ar placea sa fi extraterestru?

    Mesaj Scris de Serena Dum 30 Aug 2009, 15:42

    Ar fi interesant.Chiar ciudat intr-un fel.Insa mi-ar placea sa ma pot transforma si in on, sau am arat ca un om, insa sa am puterile unui extrateresetu.Ar fi o experienta cu siguranta unica :)).Iar daca as fi, cu siguranta mi-ar placea sa vin de pe Luna, nu stiu exact de ce, dar imi place cel mai mult dintre planete [mda, I know Luna e un satelit nu o planeta, but eu o vad si in acest mod :)]
    Anyway, ar fi dragut, dar ma simt bine si ca om
    LucyChan
    LucyChan
    Anime V.I.P.
    Anime V.I.P.


    Numarul mesajelor : 349
    Varsta : 28
    Localizare : Buzau - Lumea marmotelor malefice
    Puncte : 434
    Data de inscriere : 05/07/2009
    Personaj : Kaname Chidori

    Ti-ar placea sa fi extraterestru? Empty Re: Ti-ar placea sa fi extraterestru?

    Mesaj Scris de LucyChan Mier 02 Sept 2009, 18:38

    Uhmmm... sincera sa fiu,nu. Noi nu traim intr`o fictiune,tot ce facem este real,iar extraterestrii chiar exista. Din cate stiu,extraterestrii sunt niste fiinte rele,care,uneori fac experimente pe oameni ca in viitor sa poata lua chipul omului si sa se bage printre noi,oamenii de pe pamant. Dar asta are legatura si cu antihristul. Si revenind la extraterestrii... nu,nu mi`ar placea sa fiu unul dintre ei.

    Continut sponsorizat


    Ti-ar placea sa fi extraterestru? Empty Re: Ti-ar placea sa fi extraterestru?

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Lun 20 Mai 2024, 22:16