Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

4 participan?i

    Prietenii

    Anomal!ca
    Anomal!ca
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 449
    Varsta : 29
    Localizare : somewhere in this world
    Puncte : 578
    Data de inscriere : 18/08/2009
    Personaj : Kumako

    Prietenii Empty Prietenii

    Mesaj Scris de Anomal!ca Vin 11 Sept 2009, 11:17

    cuvantul "prieteni" a capatat de-a lungunl timpului mai multe intelesuri. Prietenii adevarati au devenit " o specie" pe cale de disparitie pt ca prieteniile de azi se bazeaza pe minciuni, pt ai fi util si asa mai departe. Inainte credeam ca toti imi sunt cu adevarati prieteni dar m-am inselat. Acum mai am doar putini prieteni in care pot avea incredere si fara teama de a fi tradata si acesta este conceptul meu despre prieteni chiar daca se intampla de multe ori sa ne certam.
    BlitzZMay
    BlitzZMay
    Anime Angel
    Anime Angel


    Numarul mesajelor : 581
    Varsta : 29
    Puncte : 389
    Data de inscriere : 25/10/2008
    Personaj : Noriko

    Prietenii Empty Re: Prietenii

    Mesaj Scris de BlitzZMay Mar 22 Sept 2009, 20:17

    Nu stiu ce sa zic in legatura cu calea disparitiei....au fost si vor fi prieteni mai putini loiali mereu, uneori si tu ranesti sau tradezi probabil fara sa'ti dai seama. Cel putin cazul meu...mi s'a intamplat de cateva ori, pentru mine cuvintele ce le rostisem nu'si aveau pic de sens, insa reusisem a creez rani profunde.
    Acum depinde si de cat esti dispus sa oferi, iar oameni care ofera credit 100% se gasesc greu, din pricina tepei pe care si'o pot lua.
    Am tradat vreodata constient?
    Cine stie..nu cred, in general mi'i tin aproape. xDD
    SinQ
    SinQ
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 264
    Varsta : 29
    Localizare : Uhm ... Ancient Greece O.o'
    Puncte : 279
    Data de inscriere : 20/07/2009

    Prietenii Empty Re: Prietenii

    Mesaj Scris de SinQ Vin 25 Sept 2009, 16:50

    Multi zic ca prietenii adevarati se gasesc mai greu decat magarul in ceata si au dreptate. Altii zic ca au putini prieteni, dar buni. Si aici le dau dreptate. Pentru ca eu ma incadrez in cercul de oameni nonsociabili, care nu ii place sa-si faca prieteni... nici nu-mi trebuie o droaie de prieteni, sincer unul imi ajunge. Amici am destui, desi nu le acord atentie asa cum prefer sa ii acord Roxanei, singura si unica prietena buna pe care o am.
    Chou
    Chou
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 173
    Varsta : 30
    Puncte : 181
    Data de inscriere : 28/03/2009

    Prietenii Empty Re: Prietenii

    Mesaj Scris de Chou Vin 23 Oct 2009, 16:52

    La fel este si pentru mine,aka mai bine sa ai prieteni buni si putini decat nu stiu cati si sa fie si falsi pe deasupra..aceste persoane chiar nu merita sa ai deplina incredere in ele deoarece pot folosi ceea ce le spui,si sa te atace pe la spate...deci,oi fi eu de moda veche dar e mai bine sa ai prieteni putini si buni decat multi si falsi.

    Continut sponsorizat


    Prietenii Empty Re: Prietenii

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun 20 Mai 2024, 22:29