Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

+5
^^AnitA^^
Aly
B-rabbit
Serena
Anomal!ca
9 participan?i

    Prima zi de scoala

    Anomal!ca
    Anomal!ca
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 449
    Varsta : 29
    Localizare : somewhere in this world
    Puncte : 578
    Data de inscriere : 18/08/2009
    Personaj : Kumako

    Prima zi de scoala Empty Prima zi de scoala

    Mesaj Scris de Anomal!ca Lun 14 Sept 2009, 15:37

    Sunt curioasa cum a fost prima zi de scoala la voi?
    La mn a fost putin ciudat dar amuzant....si a fost mult mai bine decat ma asteptam fiind nou in liceu. In cls am vreo 9 pitipoance si ctv persoane de treaba si plus my best friend :D. Ajunsesem mai devreme si ma plimbam prin oras[ca liceul e exact in Piata Sfatului] si asteptam pe Iulia sa vina la liceu..iar ea ca de obicei intarziata..si cand ajungem din nou in fata liceului era ff aglomerat -.-' mai dam 2 ture printr-un parc prin apropriere si cand ne intoarcem toata lumea de acolo nu mai era... eram panicate si nu stiam unde s-a dus toata lumea pana intram pe holul liceului unde suntem fugarite de o femeie de serviciu care zice ca tocmai sterse pe jo s si noi o murdarim..si ne-a zis ca toata lumea e la sala festiva in celalt corp...si cum era de asteptat am pierdut festivalu de deschidere si "botezul" dupa aceea am mers in cls si a inceput sa vorbeasca diriga despre cat de emotionata e sa ne primeasca pe noi bobocii si blahblah.
    Deci in concluzie ca m-am lungit prea mult mi-a placut prima zi de scoala dar mai putin regulile ce ne-a impus >.<
    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Prima zi de scoala Empty Re: Prima zi de scoala

    Mesaj Scris de Serena Lun 14 Sept 2009, 16:00

    Uuuh, a fost mai bine decat ma asteptam
    Avand in vedere ca m-am mutat, ma simt ca o boboaca din nou, desi tocmai am ascapt de "bobocime" :)).Colegii sunt chiar de treaba, mau mult decat ma asteptam [ma rog, nu toti].Iar rpofii, well decat pe dirigul l-am vazut care e foarte nebun :X.Cam atat.Sper maine sa nu facem ore chiar p bune, e a2a zi de scoala, ce naiba! :|
    B-rabbit
    B-rabbit
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 224
    Varsta : 31
    Puncte : 271
    Data de inscriere : 11/07/2009
    Personaj : Lelouch Lamperouge

    Prima zi de scoala Empty Re: Prima zi de scoala

    Mesaj Scris de B-rabbit Lun 14 Sept 2009, 16:11

    Poi eu am dormit ca boieru pana la 10 (m-am culcat la 3) , deh atunci a sunat telefonu , nicigand sa merg sa aud discursu ala plicticos si blabla.Heh am mers la ore , pe la 1 , am si intarziat putin.
    Am avut grija sa pipai fundul fiecarei fete si sani , nu trebuia sa uit asta apoi am avut grija sa ii fac colegei de banca greata , vorbind despre chestii perverse.
    Erm si am mai stat vreo 3 ore pe acolo , pana cand plictiseala a atins cote maxime , am convins inca cativa colegi sa se care si am tulit-o acasa.
    Aly
    Aly
    Fantasy Moderator
    Fantasy Moderator


    Numarul mesajelor : 955
    Varsta : 32
    Localizare : Arad
    Puncte : 232
    Data de inscriere : 08/09/2008
    Personaj : Ami Chyioko

    Prima zi de scoala Empty Re: Prima zi de scoala

    Mesaj Scris de Aly Lun 14 Sept 2009, 21:22

    -xXxdeath_tearsxXx- -- am ras cu pofta de pataniile voastre
    Sere -- ce bine de tine =.=
    Lox -- tot perv ai ramas...

    And my turn now:

    Desigur, sunt in ultimul am de scoala si nu prea ma incanta asta... oke oke, sa trec peste. Festivitatea care a inceput la 9, nu prea aveam eu chef, vroiam sa sar peste ea, dar mama a trancanit si m-am dus =.=... la mine a fost o zi destul de nasoala... colega mea de banca, a zis ca ma intalnesc cu ea, cand colo se intalneste cu alta si pe mine m-a lasat balta, si dupa ce am ieshit de la scoala, mi-a promis sa mearga cu mine la cofetarie/restaurant, dar s-a dus cu idioata aia si mi-a stricat toata ziua ca nu i-a convenit ca ma duc cu ele... si pana la urma "le-am dat papucii" si am plecat singura in oras, dupa care m-am intalnit cu mama. Sa nu uit, colegii de clasa au inceput cu barfele... T-T cum sunt imbracata, cum sunt facuta la par si etc urasc clasa asta... acum daca tot a inceput scoala, vreau sa se termine sa ma scap de ei, sa nu ii mai vad... si pe maine... mi-e rau doar cand ma gandesc... dar un lucru e bun si la mine nu avem orar asa ca nu se stie ce facem, orasul fiind al nostru XD.

    So, my day sucks =.= -and the days that will come-
    ^^AnitA^^
    ^^AnitA^^
    Fantasy Moderator
    Fantasy Moderator


    Numarul mesajelor : 158
    Varsta : 30
    Localizare : Acasa, in fata laptop-ului...
    Puncte : 181
    Data de inscriere : 26/08/2009
    Personaj : Tsukume Anita

    Prima zi de scoala Empty Re: Prima zi de scoala

    Mesaj Scris de ^^AnitA^^ Lun 14 Sept 2009, 22:07

    Hmm... Prima mea zi ca "fost boboc" a fost destul e ok... M-m intalnit cu cele mai bune prietene ale mele la liceu, am intarziat la discursul de inceput bla, bla bla, n-am inteles nimic din el si nici nu m-a interesat :)), apoi am stat vreo trei ore sau cam asa ceva sa-mi iau manualele, apoi am plecat tot cu fetele de la inceput la "Unirii", sa mancam, apoi mi-am rupt mainile cu nenorocitele alea de manuale :). Deci da, a fost bine.
    Iubesc prima zi de scoala! Yeeei... (Sunt al naibii de sarcastica... :-l)
    Magdalena
    Magdalena
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 146
    Varsta : 113
    Puncte : 137
    Data de inscriere : 01/02/2009

    Prima zi de scoala Empty Re: Prima zi de scoala

    Mesaj Scris de Magdalena Mier 16 Sept 2009, 21:07

    Prima zi de scoala a fost ciudata. Am stat 15 minute cat ne-a zis orarul, schimbarile de profesori si cat ne-a aranjat in banci. Si pana i-am dat florile si am mai vorbit s-au facut 15 minute interminabile si plictisitoare :]
    Deci prima zi de scoala e ca si cum n-ar fi fost :]]


    Ultima editare efectuata de catre Dimethicone in Joi 17 Sept 2009, 17:45, editata de 1 ori
    Hikari
    Hikari
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 39
    Varsta : 27
    Puncte : 45
    Data de inscriere : 16/09/2009

    Prima zi de scoala Empty Re: Prima zi de scoala

    Mesaj Scris de Hikari Mier 16 Sept 2009, 21:29

    Wahhh... a fost ciudat O_O si aiurea in acelasi timp... directoarea a tinut un discurs despre istoria scolii timp de vre`o 2 ore si 45 de minute -.-' Apoi dupa primirea manualelor, si datul florilor profesoarei (dirigintei) a intrat direct in clasa directoarea privind in jur, ochind`o pe sefa clasei ce era machiata toata, in roz, verde si alte sute de culori, cu lantisoare si tot felul de accesori, apoi le`a vazut pe "Secundele" sefei clasei, la fel... stridente imbracat si etc... a facut panarama, apoi ne`a spus tuturor de ce nu avem uniforma, si a 2 zii, adica ieri, sa fim in fata scolii, imbracati in uniforma, sa ne inspecteze pfff... si inca toata clasa, cand trebuia doar domnisoara perfecta si secundele ei sa fie acolo... si mai aiurea, ele erau singurele stridente... in rest toti in alb-negru pe post de uniforma... dupa aia... ce a mai fost manualele de anul trecut pff... deci varza, pana si marimele lor sunt aiurea, nu se gasesc coperti pentru ele... iar astazi din cauza fazei ca nu am fost toata clasa prezenta ieri in fata scolii, directoarea nea vizitat, iar pe o secunda de`a sefei clasei a chemat`o maine la ora 7 dimineata in cabinetul ei, cu maicasa, ca astazi a venit intr`un tricou gri O_O ... deci continuarea primei zile cam atat O_O
    SinQ
    SinQ
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 264
    Varsta : 29
    Localizare : Uhm ... Ancient Greece O.o'
    Puncte : 279
    Data de inscriere : 20/07/2009

    Prima zi de scoala Empty Re: Prima zi de scoala

    Mesaj Scris de SinQ Joi 17 Sept 2009, 16:55

    Ca de obicei aglomerat, imbulzeala, plictiseala si un discurs mortal x.x'... nimic special, am intrat in sali, colegi noi [pe unii nici acum nu stiu cum ii cheama o.o']. Dupa 5 minute de tacere, panarama, scandal si tipete, tipic clasei mele xD.
    BlitzZMay
    BlitzZMay
    Anime Angel
    Anime Angel


    Numarul mesajelor : 581
    Varsta : 29
    Puncte : 389
    Data de inscriere : 25/10/2008
    Personaj : Noriko

    Prima zi de scoala Empty Re: Prima zi de scoala

    Mesaj Scris de BlitzZMay Sam 19 Sept 2009, 09:36

    Ah....first daaay.....well.....cel mai mare ghinion a fost ca ne'a mutat la etajul 3..no way X___X....am urcat scarile alea de un milion de ori, mai ales ca noi stam in pauze la greu prin curtea scolii. *ma rog..ce pauza...6 minute numai coborat-urcat ><"*
    Trecand peste noua clasa care e sub cealalta, a fost dragutel.....nimic important anyway. Tipicul regulament citit de toti profii si alte plictiseli totale.

    Continut sponsorizat


    Prima zi de scoala Empty Re: Prima zi de scoala

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun 20 Mai 2024, 23:52