Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

2 participan?i

    Story Count

    sweet_neko
    sweet_neko
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 22
    Varsta : 31
    Localizare : Bacau
    Puncte : 32
    Data de inscriere : 08/10/2009

    Story Count Empty Story Count

    Mesaj Scris de sweet_neko Mier 14 Oct 2009, 17:48

    Deci, nu stiu daca ati m-ai auzit de jocul acesta, insa mie imi place pentru ca, desi pune un pic imaginatia la treaba, nu te obliga sa scrii foarte mult sau doar o propozitie cand inspiratia iti dicteaza altceva.
    Deci :
    -in primul rand : trebuie sa incepi cu o dorinta de genu: as vrea o poveste micuta sau doar un simplu "tablou" cu un anumit personaj.
    -2. Poate sa fie si real acest personaj nu neaparat anime sau manga... bineeee... dar trebuie macar sa gasim niste date despre el ca altfel nu vom stii cu cine sa facem povestea.
    3. Te uiti apoi la userul de de-asupra si vezi ce dorinta si-a pus si ii faci o mica poveste - incropita din orice chiar daca nu ai talent, nu conteaza- si i-o scrii.

    Povestea nu trebuie sa fie foarte lunga, insa acest lant trebuie sa continue.
    Spre exemplu, sa zicem ca userul de de-asupra mi-a spus ca vrea o poveste cu .... Sasuke din Naruto.
    Eu, ca fan al acestui anime ( desi exista unii care il urasc si eu personal chiar nu inteleg de ce ) ii fac o mica poveste.


    Silent Creep
    Intr-o noapte furtunoasa, cand tu erai in casa incercand sa urmaresti o emisiune pe calculator cu toate tunetele si hodorogelile parintilor care nu se mai saturau sa alerge de colo colo, cine iti batu in geam de mai multe ori.
    Te-ai intors speriata si ai incercat sa distingi forma incetosata si usor tremurata a unei persoane care chipurile reusise sa se urce pe micul copac de langa fereastra ta, si acum iti batea staruitor in geam. te-ai ridicat infricosata de aceasta brusca aparitie, convinsa ca e cine stie ce creatura si apoi............ etc.



    Puteti face povestea cum vreti : mai echhi, mai hentai (lemon) , mai normala,etc.
    Actiune, Drama, Suspans, Romance etc... puteti include ce vreti ( vreti emo faceti-o emo )


    Deci cam asa e jocu, numai ca povestea trebuie sa o puneti cu litere italice ca sa putem distinge ceea ce vreti defapt de la cel ce urmeaza....
    In fine!

    Deci!!!! repet!
    1. Va puneti dorinta
    2. Faceti povestea! Nu conteaza cat e de lunga... atat cat va vine numai sa aiba macar cateva randuri si un oarecare inteles
    nu cer prea mult nu?


    Vreti sa jucati ?
    ^^AnitA^^
    ^^AnitA^^
    Fantasy Moderator
    Fantasy Moderator


    Numarul mesajelor : 158
    Varsta : 30
    Localizare : Acasa, in fata laptop-ului...
    Puncte : 181
    Data de inscriere : 26/08/2009
    Personaj : Tsukume Anita

    Story Count Empty Re: Story Count

    Mesaj Scris de ^^AnitA^^ Joi 14 Ian 2010, 23:12

    Mi se pare a fi un joc interesant, insa n-ar fi trebuit sa iti pui tu mai intai o dorinta? Ma rog... Imi pun eu una.
    As vrea un fic cu... Taylor Lautner :)). Love him... ^^
    Sunt curioasa cine imi va face un fic si imi va indeplini dorinta...
    sweet_neko
    sweet_neko
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 22
    Varsta : 31
    Localizare : Bacau
    Puncte : 32
    Data de inscriere : 08/10/2009

    Story Count Empty Re: Story Count

    Mesaj Scris de sweet_neko Vin 15 Ian 2010, 22:37

    iti fac eu ^^ poate ceilalti useri sunt mai emotivi

    Am venit! Am vazut! Am iubit!


    Ticaitul monoton al ceasului iti zgaria creietii. Privirea ta se fixase deja pe el si nu reuseai sa iti scoti din minte planurile de razbunare pe el.
    Scrasnind din dinti aproape ca te-ai repezit afara pe usa, desi nu se sunase. Aproape! caci providenta, si bunul Dumnezeu de altfel, a facut ca minunata 'chestie' de pe perete sa isi miste odata acele afurisite si sa se sune de iesire.
    -Yes!!!! ai tipat, ridicandu-te dintr-odata.
    Nu iti pasa ca profesorul se uita la tine de parca ai picat de pe luna, sau ca minunatii colegi susoteau intre ei. era ceva normal.
    -Hei! De ce esti asa extatica? vocea bunei tale prietene pluti inspre tine, in timp ce tu te-ai intors cu un zambet urias pe fata.
    -Plec saptamana asta in vacanta la mare! ai suras.
    Asta iti promisese tatal tau inca de acum..... patru luni? Era nedrept ca a durat atat, mai ales ca aproape uitase de tot planul, dar ce sa ii faci? Ce ti-e tie si cu bosorogii astia!
    -Bravo! Si unde te duci?
    -Miami! ai raspunsa inca si mai vesela.
    Colega ta a ramas masca. Sigur nu se astepta la asta.
    Ranjind, superioara intr-un fel, ai plecat, topaind, catre iesire.
    'Am scapat!!!! Am scapat!!! Plaje minunate din Miami, feriti-va ca vin' ai inceput sa jubilezi in sinea ta.
    Cele cateva zile de pregatire au trecut fulgerator pe langa tine. In memorie nu ti-a ramas decat culori fugare, imbinate intre ele.


    'Woooooaaaaw.... ' exclamatia ti-a anesteziat toate simturile.
    Daca nu ai fi fost in preajma unor oameni straini, care nu te-au cunoscut niciodata, ai fi putut sa sari in sus de bucurie si sa fugi dintr-o parte in alta a statiunii asa cum ai vazut in atatea filme inainte.
    -Tata!!! Nu aici au sa vina nu stiu ce staruri? ai incercat sa susotesti cu bunul tau tata, insa acesta era prea ocupat sa saliveze dupa niste bunaciuni in costum de baie.
    Daca ar fi fost singurul nu te-ar fi deranjat prea tare, doar era barbat la urma urmei, insa pana si mama ta sa faca asa? Asta era prea de tot! Nu te uitai tu si se holba ea la ei?
    'In orice caz, chiar de-ar fi sa vina... Chiar nu are nici o importanta' ai oftat, plictisita 'Nimeni nu s-ar uita la mine cand are atatea frumuseti in jurul lui... eu si fanteziile mele imposibile! Auzi la mine: o intalnire cu Taylor Lautner .. pfft, de parca s-ar putea asa ceva ..i' ti-ai continuat candul, calcand catranita pe scari.
    Stateai la unul din cele mai bine hoteluri, insa chiar nu iti pasa. In orice caz, tu ai venit aici pentru distractie, daca nu te insela memoria.
    Dar ce distractie e aia cu parintii care se uita dupa fete si baieti care mai de care mai frumosi, si cu un fratior mititel care a ajuns in faza de : 'Hai sa-i jucam surorii mai mari sotii cum nu a mai intalnit!' ceea xe nu era foarte bine pentru tine.
    -Poate va trece totul de la sine... ai sperat.


    'Doua zile si deja simt cum o iau razna...' te-ai plans in sinea ta, simtind acele reci ale nisipului atingandu-ti pielea si soarele orbitor care iti venea direct in ochi.
    Ai acceptat, chiar din prima zi, daca tot venea vorba, sa te joci cu fratele tau. dar cine si-ar fi inchipuit ca avea sa fie asa?
    -Ajutooooor... te-ai tanguit cu jumatate de glas, in timp ce mica puslama iti sigila picoarele.
    Daca nu ar fi fost greu nisipul, probabil ca nu te-ai mai fi plans, insa de abia puteai sa iti misti o mana, dar mite tot corpu'
    -Chiar ai nevoie de el? o voce molodioasa, de baiat de bani gata, care stie sa isi ascunda emotiile, iti incanta auzul.
    Intorcandu-te atat cat iti permitea nisipul, ai ramas impasiva, cu nici o urma de surprindere pe fata, cand ai vazut cu cine stateai de vorba. Nu ca nu ai fi sarit de bucurie, daca nu ai fi fost asa de nervoasa, sa il stii pe idolul si iubirea ta secreta langa tine, insa acum chiar nu iti ardea de astea. Pielea te ustura, nisipul iti intrase si in locuri unde nici un baiat nu a ajuns pana atunci, iar o suvita rebela iti tot intra in ochi, impreuna cu minunatele si diabolicele granule de nisip.
    -Daca ai degand sa faci misto, mai bine dute la alta, pentru ca eu nu am nevoie de un actor cu foarte multe fite langa mine! i-ai spus, fara sa te gandesti prea mult, incercand sa te misti.
    -hmm... pufai amuzat baiatul. Chiar esti disperata!
    -NU! Sunt sacaita de un prost! Multumit?
    -Sincer? Nu! Dar daca esti dispusa sa iesi la o intalnire cu mine in seara asta, o sa te ajut sa scapi de acolo.- replica asta, in mod normal ar fi ametit pe oricine, ca sa nu mai mentionam strigatele innebunitoare ale fanelor, insa tu nu erai tu acum.
    -Ma retrag! Prefer sa ma las pipaita de un crab pescuit de fratele meu decat de tine.
    -Ouch! Asta a durut.
    -Priveste realitatea in fata. Acum continuati drumul.
    -Iar daca nu vreau ce? Ai sa pufai spre mine?
    -Ai vrea tu! Nu imi irosesc pretioasa respiratie pentru tine.
    -Alta lovitura sub centura! Te pricepi!
    -Nisipul iti preda lectii noi! Ar trebui sa incerci. Bagati capul intr-o gaura si acoperate cu nisip. O sa vezi Nirvana in scurt timp.
    Hohotele inabusite de ras, te facura sa ranjesti. Asta era ceva nou! Nu stiuse ca putea sa castige increderea cuiva numai daca se folosea de comentarii ironice.
    -Deci? Hai la un suc cu mine.
    -Mai intai sa imi scutur nisipul din chiloti.
    -Tuche !
    Ati ras amandoi!
    In ziua urmatoare va tineati de mana, amandoi zambitori.
    'Deci asta e Taylor Laudner in realitate?' ai zambit feriicta.
    ^^AnitA^^
    ^^AnitA^^
    Fantasy Moderator
    Fantasy Moderator


    Numarul mesajelor : 158
    Varsta : 30
    Localizare : Acasa, in fata laptop-ului...
    Puncte : 181
    Data de inscriere : 26/08/2009
    Personaj : Tsukume Anita

    Story Count Empty Re: Story Count

    Mesaj Scris de ^^AnitA^^ Dum 17 Ian 2010, 13:09

    Kyaaaa!!.... A fost fantastic, Sweet_neko! Arigatou!! ^^
    offtopic: Dar acum nu era randul tau sa-ti pui o dorinta? Pana la urma tu ai inventat jocul asta, dar nici tu nu prea te tii de reguli... Sau poate le-am inteles eu gresit.
    sweet_neko
    sweet_neko
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 22
    Varsta : 31
    Localizare : Bacau
    Puncte : 32
    Data de inscriere : 08/10/2009

    Story Count Empty Re: Story Count

    Mesaj Scris de sweet_neko Dum 17 Ian 2010, 15:12

    sooooorry ^^" am uitat
    defapt, n-am mai avut timp, dar asta e partea a 2
    eu vreau ca povestea mea sa fie cu Legolas din Stapanul Inelelor ^^"
    multumesc

    Continut sponsorizat


    Story Count Empty Re: Story Count

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Lun 13 Mai 2024, 10:09