Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

+20
Yuki
^^fire::: spirit^^
LucyChan
Charme
Qanna
Kali
Diva
Topaz
Nyappy Girl
..::Nina::..
Rika
iRaven
Dark Diva
bizzareboy
Aly
▫Đumi▫
nana62
Inna-InuYasha
Vampire_Aurik
Serena
24 participan?i

    Care a fost primul anime vizionat?

    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de Serena Sam 02 Aug 2008, 21:42

    Care a fost primul anime pe care l-ati vizionat?


    Primul anime pe care l-am vazut este Sailor Moon, care pur si simplu m-a fermecat.Nu stiam ce sunt anime-urile si pentru mine era doar un desen animat obisnuit.Nu pierdeam niciun episod si as fi stat ore intregi sa ma uit la el daca as fi putut (cum am facut cand l-am revazut).Eream innebunita dupa ele si acum mai am puzzle-uri si tot felul de tampenii cu ele.


    Ultima editare efectuata de catre Serenity in Vin 24 Iul 2009, 18:56, editata de 2 ori
    Vampire_Aurik
    Vampire_Aurik
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 116
    Varsta : 30
    Localizare : intr-un loc intunecat savurand bautura mea preferata;)......blooood:X
    Puncte : -1
    Data de inscriere : 04/08/2008

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de Vampire_Aurik Lun 04 Aug 2008, 16:26

    tot Sailor Moon, desi nu stiam o iota din ce spuneau, ca era in engleza i-a placut foarte mult
    pt ca sunt o fana a "transformarilor" ca sa spun asa;) stitzi voi la ce ma referar, asa ca a fost preferatul meu, si al mamei mele(ca nu avea de ales decat sa se uite cu mine;) )
    Inna-InuYasha
    Inna-InuYasha
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 29
    Varsta : 31
    Localizare : a hidden world beyond the sky
    Puncte : 2
    Data de inscriere : 04/08/2008

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de Inna-InuYasha Mar 05 Aug 2008, 00:26

    well......primul meu anime a fost Dragon Ball....dar la vremea aia cand se difuza la TVR nu aveam idee ca e anime...genul l-am descoperit mai tarziu dar Dragon Ball a fost cu sigurantza primul:D
    nana62
    nana62
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 11
    Varsta : 31
    Localizare : unde ingerii si demonii se pot iubi
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 06/08/2008

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de nana62 Mier 06 Aug 2008, 08:55

    inca de la gradinita:SAILOR MOON!Apoi restul tacamului...
    ▫Đumi▫
    ▫Đumi▫
    Anime V.I.P.
    Anime V.I.P.


    Numarul mesajelor : 283
    Varsta : 28
    Localizare : pe undeva pe Pluto =]
    Puncte : 152
    Data de inscriere : 09/09/2008
    Personaj : Yumi Chinatsu

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de ▫Đumi▫ Mar 09 Sept 2008, 23:24

    la me a fost Inuyasha..apoi am inceput sa ma uit la mai multe .. ;-))
    Aly
    Aly
    Fantasy Moderator
    Fantasy Moderator


    Numarul mesajelor : 955
    Varsta : 32
    Localizare : Arad
    Puncte : 232
    Data de inscriere : 08/09/2008
    Personaj : Ami Chyioko

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de Aly Vin 12 Sept 2008, 22:17

    la mine tot sailor moon,desi nici eu nu am inteles ce spuneau, tot ma uitam, dupa care am vazut dragon ball z pe TVR
    bizzareboy
    bizzareboy
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 42
    Varsta : 30
    Localizare : Campina
    Puncte : 45
    Data de inscriere : 09/11/2008

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de bizzareboy Lun 10 Noi 2008, 18:34

    si la mn tot sailor moon deci aveam trei ani cand se dadea pe post si nu aveam notiunea de anime..apoiu nu prea mam uitat prea mult insa leam redescoperit anul trecut si acum le aor.....adik reprezinta lumea mea imaginara
    Dark Diva
    Dark Diva
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 12
    Varsta : 30
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 15/11/2008

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de Dark Diva Sam 15 Noi 2008, 11:59

    Cand eram mica am vazut Sailor Moon...pe vremea aceea nu stiam ca e anime ;;-) .... apoi am vazut Naruto
    iRaven
    iRaven
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 113
    Varsta : 30
    Localizare : On Uranus
    Puncte : 11
    Data de inscriere : 09/11/2008

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de iRaven Sam 15 Noi 2008, 22:01

    Sailor Moon si la mine Eram asa de mica... cine stia ce e aia anime`uri? :-)) In orice caz, ma bucur ca exista sfantul internet si A+`ul *pe atunci* de unde sa aflu de anime`uri Altfel, nu as mai avea cu ce sa`mi ocup timpul
    Anonymous
    Vizitato
    Vizitator


    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de Vizitato Lun 01 Dec 2008, 16:52

    Primul meu Anime vizionat a fost Kaleido Star :d M-a impresionat povestea iar personajele mi s-au parut foarte kawaii. :p
    Cel mai tare o detest pe Sora Cea mai cool e Layla :p M-a impresionat taria ei de caracter ^__^
    Parerea mea
    Ja ne!
    Rika
    Rika
    Anime Designer
    Anime Designer


    Numarul mesajelor : 57
    Varsta : 28
    Localizare : Angel's Castle
    Puncte : -3
    Data de inscriere : 07/01/2009

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de Rika Mar 27 Ian 2009, 09:40

    Primul meu anime a fost la fel Sailor Moon,tin minte ca il priveam la TV(nu tin minte ce canal)cam cand aveam vreo 5 ani,atunci mi se parea ca e doar un desen aimat,chiar daca gaseam o mica diferenta de cele pe care le vizionam pe canale ptr copii.Mai apoi,cind din greseala am lasat tv-ul aprins,am gasit ca dupa Minimax(pe la 8 ani,damn,nu-mi vine sa cred ca priveam asa ceva)merge aplus,si de atunci cu ajutorul unei prietene am prins notiunea de "anime".
    ..::Nina::..
    ..::Nina::..
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 18
    Varsta : 29
    Localizare : Pe scaun
    Puncte : 13
    Data de inscriere : 07/02/2009

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de ..::Nina::.. Sam 07 Feb 2009, 14:39

    Primul anime vizionat a fost Sailor Moon . Eram mica si habar n-aveam ce e ala anime. Primul anime care am stiut ca e anime XD , a fost Shaman King ,apoi Naruto , Yu-Gi-Oh GX etc. M-am informat pe internet de anime-uri si m-au impresionat ,am ramas fana de atunci.
    Nyappy Girl
    Nyappy Girl
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 9
    Varsta : 29
    Puncte : 11
    Data de inscriere : 01/04/2009

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de Nyappy Girl Mier 01 Apr 2009, 23:41

    Primul meu anime vazut.. cred ca a fost.. Pokemon :)0 si Kaleido Star.. si Sailor Moon :|
    Topaz
    Topaz
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 15
    Varsta : 27
    Puncte : 17
    Data de inscriere : 02/04/2009

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de Topaz Joi 02 Apr 2009, 15:32

    Cred ca primul anime pe care l'am vazut a fost Pokemon , asta cand eram foarte mica. Parca sa zic ca am prins si Sailor Moon, dar nu mai stiu sigur . In orice caz, de Pokemon imi aduc foarte bine aminte.
    Diva
    Diva
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 156
    Varsta : 30
    Localizare : ~dark palace~
    Puncte : 160
    Data de inscriere : 04/04/2009

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de Diva Dum 05 Apr 2009, 15:09

    eh primele care le-am vazut(pentru ca nu-mi amintesc care a fost primul :-)) ) au fost Sailor Moon si Dragonball...ah ce dragut era primul Dragonball
    Kali
    Kali
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 16
    Varsta : 31
    Localizare : La un pas de intrarea in baie: in cada.
    Puncte : 18
    Data de inscriere : 14/04/2009

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de Kali Mar 14 Apr 2009, 20:19

    Primul anime vizionat de mine a fost YuYu Hakusho.
    Era o zi de toamna spre iarna, si stateam afara cu o prietena - Andreea, alta nu eu :)), in prezent plecata in Italia -. Si-mi povestea despre anime-uri: ca sunt reusite, bla bla bla.
    Pe atunci, nu eram o asa fana. Ba chiar le uram.
    M-a sfatuit sa incerc sa ma uit la unul: era seara. Era 9 si ceva, si asteptam sa inceapa un anime.
    Si atunci l-am vazut prima data: YuYu Hakusho. Nu am vazut primul episod, dar l-am mai vazut inca o data, primavara.
    De-atunci, am vazut de nenumarate ori anime-ul.
    Qanna
    Qanna
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 36
    Varsta : 28
    Puncte : 36
    Data de inscriere : 14/06/2009

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de Qanna Dum 14 Iun 2009, 21:28

    Uhm...cred ca tot la fel...primul anime pe care l-am vazut a fost Sailor Moon.Stiu ca, coloram carti d'alea pentru copii si ma uitam la televizor si ziceam ca sunt fata aia blonda
    Charme
    Charme
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 122
    Varsta : 29
    Puncte : 128
    Data de inscriere : 05/07/2009
    Personaj : Shihouin Yoruichi

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de Charme Dum 05 Iul 2009, 19:16

    O, a trecut de-atunci o vesnicie eram mica daca aveam in jur de 4 ani si ceva, tin minte ca urmarea Sailor Moon parca pe Tvr1 sau ProTv imi placea pe-atunci mult chiar daca nu stiam ce'i ala "anime" dupa care acum vreo 3-4 ani am prins Animax si asa am dat prima oara peste Kaleido Star urmat de YYH si-apoi am priceput si mai bine ce ii ala anime ^^",dupa are am ajuns sa corup forumurile anime da' mai tin minte ca tot asa ma uitat pe ProTv la Pokemon , Digimon (nu mai stiu care dintre el era)si Card Captor Sakura...
    LucyChan
    LucyChan
    Anime V.I.P.
    Anime V.I.P.


    Numarul mesajelor : 349
    Varsta : 28
    Localizare : Buzau - Lumea marmotelor malefice
    Puncte : 434
    Data de inscriere : 05/07/2009
    Personaj : Kaname Chidori

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de LucyChan Lun 06 Iul 2009, 00:14

    Etto,cand eram mica nu prea stateam sa ma uit la tv, dar intr`una din zile am vazut un 'desen' (normal ca la varsta de 4-5 ani nu prea stiam eu ce inseamna anime) de care am ramas obsedata,acela fiind Pokemon. Tin minte si acum ca ma trezeam de dimineata special pentru a viziona anime`ul 2D Pokmon, iar daca pierdeam o parte din opening faceam crize de isterie. ^ ^'' Lol...ca sa va dati seama cat de innebunita eram de anime`ul asta.
    ^^fire::: spirit^^
    ^^fire::: spirit^^
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 14
    Varsta : 29
    Puncte : 20
    Data de inscriere : 10/07/2009

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de ^^fire::: spirit^^ Sam 11 Iul 2009, 16:12

    Eu,spre deosebire de voi am descoperit aime..putin mai tarziu.La 7 ani..
    Trageam cu urechea la ce zicea sor-mea ai mare de cat de grozave sunt animeurile,bla,bla,bla..cu prietenele ei.Vazusem 2-3 imagini anime pe net si 2-3 episoade din animeurile pentru copii,singurele la care ma uita sor-mea sa ma uit.Inca imi mai amintesc ,,replicile":,,Dar astea sunt plictisitoare!Vreau sa ma uit la ce desene animate te uiti si tu!"(nu stiam ce-s animeurile.Nici nu le puteam deosebi de desene animate)
    Si intr-o zi am ramas singura acasa.Odata ramasa singura,hop la calculator.Ghinion!Nu stiam sa scriu!Dar din fericire aveam literee mari de tipar,singurele cu care puteam eu sa scriu,in 7 ani dar tot era bine..cauta..cauta ,,animeuri"...si..SURPRIZA!Am gasit Naruto!
    Yuki
    Yuki
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 10
    Varsta : 31
    Puncte : 21
    Data de inscriere : 11/07/2009

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de Yuki Sam 11 Iul 2009, 17:44

    Al meu a fost Mew Mew Pofer...l-am vazut prima data pe ANIMAX:X
    Polaris
    Polaris
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 117
    Varsta : 29
    Localizare : On the moon
    Puncte : 165
    Data de inscriere : 16/07/2009

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de Polaris Vin 17 Iul 2009, 18:50

    Primul anime... Păi, din câte îmi amintesc, a fost Sailor Moon sau DBZ- le vedeam pe TVR1, după-masa, parcă.
    Apoi, au fost Pokemon pe ProTv și Shaman King pe Jetix.
    Primul anime pe care l-am văzut fiind conștientă în legătură cu ceea ce este a fost, din câte îmi aduc aminte, Inuyasha.


    Ultima editare efectuata de catre Polaris in Mar 04 Aug 2009, 12:20, editata de 1 ori
    B-rabbit
    B-rabbit
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 224
    Varsta : 31
    Puncte : 271
    Data de inscriere : 11/07/2009
    Personaj : Lelouch Lamperouge

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de B-rabbit Sam 18 Iul 2009, 16:33

    Umm mutam si eu canalele alandala si am dat de A+ si era Inuyasha , mdah habar nu aveam pe atunci ca ala e anime ziceam ca sunt desene animate , dar nah apoi am aflat ca sunt animeuri.Umm si Inuyasha a fost prima mea "dragoste"
    SinQ
    SinQ
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 264
    Varsta : 29
    Localizare : Uhm ... Ancient Greece O.o'
    Puncte : 279
    Data de inscriere : 20/07/2009

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de SinQ Lun 20 Iul 2009, 18:08

    Pai... primul meu anime vazut a fost Pokemon. Ca majoritatea, la varsta aceea nu stiam ca este un anime. Tin minte ca aveam tot felul de cartonase si albume de la conrnurile de ciocolata cu totii pokemonii, mdea, copil prostut^^'. La varsta aceea imi palcea foarte mult, mai ales de echipa Racheta O___O si pisicuta lor [sper ca asa se cheama ><'].
    Acum cand imi amintesc la ce ma uitam >____<'...
    Lum
    Lum
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 257
    Varsta : 38
    Puncte : 321
    Data de inscriere : 12/07/2009
    Personaj : Invader Lamu

    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de Lum Mier 26 Aug 2009, 16:04

    Sailor moon, acum 10-11 ani pe TVR 1. La fel. Nici eu nu stiam pe atunci ca e anime, nu stiam ce sunt anime-urile si era doar un desen animat care imi placea. Eh, am ratat unele ep din cauza scolii, dar daca se va redifuza la tv dublat sau subtitrat in romana sigur o sa il mai vad o data

    Continut sponsorizat


    Care a fost primul anime vizionat? Empty Re: Care a fost primul anime vizionat?

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun 20 Mai 2024, 22:16