Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

5 participan?i

    Primul concert Visual Kei in Romania!

    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Primul concert Visual Kei in Romania! Empty Primul concert Visual Kei in Romania!

    Mesaj Scris de Serena Dum 15 Noi 2009, 13:49

    Primul concert Visual Kei in Romania! Megaromania

    Se pare ca vestiile sunt adevarate , si acelea fiind ca cei de la Megaromania vor avea un concert in Bucuresti.
    Duminica, 20 decembrie, ora 18:30, la The Silver Church, se va tine primul concert Visual Kei din Romania.
    Organizatorii au facut un sondaj, in urma caruia au descoperit ca sunt multi fani ai genului acesta muzical/social, deoarece este super kawai sa fi adept al unei subculturi urbane.
    Surpriza serii, va fi trupa Megaromania, care va vine din indepartata Japonieeeeee. Esteticul formatiei va merge pe tinute elaborate si stilul de muzica fiind old-school visual rock, cu infleunte heavy-metal.

    Programul evenimentului care l am aflat este:
    18:30 Cosplay competition
    19:00 Fashion Show – “Harajuku Lovers” by Lorand Coza
    20:00 Highlight Kenosis – The new Romanian rock revelation
    21:00 Megaromania Live Act

    Si am mai aflat ca:
    -pretul unui bilet este de 80 lei, insa daca este luat de la intrare, va costa 95 lei;
    -cei din provincie, care prezinta la intrarea in club, biletul cu numele lor, vor primi inapoi 20 lei;
    -parintii care isi vor insoti “copiii”, vor avea acces gratuit;
    -biletele se gasesc in reteaua de magazine Diverta si pe site-urile www.myticket.ro si
    www.ticketpoint.ro .

    Pentru cei care nu stiu, Visual Kei reprezinta un manifest al muzicienilor japonezi. Considerat de unii a fi rock-ul pur japonez, sau de altii care spun ca este doar o subcultura urbana, visual kei ramane o forma de protest impotriva unui sistem mult prea indoctrinat.



    sursa:Chobittsu
    Anomal!ca
    Anomal!ca
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 449
    Varsta : 29
    Localizare : somewhere in this world
    Puncte : 578
    Data de inscriere : 18/08/2009
    Personaj : Kumako

    Primul concert Visual Kei in Romania! Empty Re: Primul concert Visual Kei in Romania!

    Mesaj Scris de Anomal!ca Mier 02 Dec 2009, 20:35

    wow ce tare as vrea sa pot merge
    in sfarsit ceva bun se intampla in ultima vreme XD
    cei care mergeti nu uitati sa filmati sau sa faceti poze xD
    Silver.Chaos
    Silver.Chaos
    Anime Designer
    Anime Designer


    Numarul mesajelor : 82
    Varsta : 28
    Localizare : Pe monitor
    Puncte : 49
    Data de inscriere : 17/01/2009

    Primul concert Visual Kei in Romania! Empty Re: Primul concert Visual Kei in Romania!

    Mesaj Scris de Silver.Chaos Mier 06 Ian 2010, 14:58

    Am auzit ca a fost anulat concertul celor de la Megaromania O.o' si ca va avea loc in martie este adevarat?
    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Primul concert Visual Kei in Romania! Empty Re: Primul concert Visual Kei in Romania!

    Mesaj Scris de Serena Joi 07 Ian 2010, 20:52

    Uhm, auzisem si eu ceva, ma rog, probabil e adevarat din moement ce 20 dec a trecut xD
    Aly
    Aly
    Fantasy Moderator
    Fantasy Moderator


    Numarul mesajelor : 955
    Varsta : 32
    Localizare : Arad
    Puncte : 232
    Data de inscriere : 08/09/2008
    Personaj : Ami Chyioko

    Primul concert Visual Kei in Romania! Empty Re: Primul concert Visual Kei in Romania!

    Mesaj Scris de Aly Joi 07 Ian 2010, 20:57

    Dap e adevarat asa k pun aici anuntul, si daca nu e bine atunci Sere pune-l tu intr-un topic nou

    Concertul pe care trupa japoneza MEGAROMANIA urma sa il sustina in Bucuresti in clubul The Silver Church in data de 20 decembrie a fost amanat pentru luna martie.
    Cauzele care au dus la producerea acestei situatii sunt legate programul aglomerat al formatiei care si-a fixat pe data de 23 decembrie o sedinta foto importanta in Tokyo. Organizatorii au fost nevoiti sa anuleze rezervarile de avion deja facute insa programul incarcat al companiilor aeriene din aceasta perioada a facut imposibila gasirea altor bilete rezonabile cu data de intoarcere potrivita in Tokyo. Managerul formatiei a exclus posibilitatea de a se intoarce in Japonia pe data de 23 decembrie, mentionand ca sedinta foto nu poate fi amanata.

    Biletele deja achizitionate raman valabile pentru urmatoarea data a concertului. Cei care vor dori rambursarea banilor se pot prezenta cu biletele la punctele de vanzare de unde le-au achizitionat. In continuare biletele se pot cumpara din reteaua Diverta din toata tara si de pe site-urile www.myticket.ro sau www.ticketpoint.ro la pretul de 80 lei. In seara evenimentului pretul biletului va fi de 95 lei. Pentru fanii din provincie organizatorii vor oferi un discount de 20 lei in baza biletului de tren nominal prezentat la intrarea in club. De asemenea, parintii care isi vor insoti copii la concert vor avea acces gratuit.

    Concertul este sustinut de: 9am, Animax, Kudika, Greenchannel, Bravo, MTV, Panasonic.

    Sursa: http://www.9am.ro/
    BlitzZMay
    BlitzZMay
    Anime Angel
    Anime Angel


    Numarul mesajelor : 581
    Varsta : 29
    Puncte : 389
    Data de inscriere : 25/10/2008
    Personaj : Noriko

    Primul concert Visual Kei in Romania! Empty Re: Primul concert Visual Kei in Romania!

    Mesaj Scris de BlitzZMay Vin 08 Ian 2010, 20:30

    In primul si in primul rand, pot spune ca sunt uimita de mine, avand in vedere ca n'am miscat un deget cand am aflat vestea ca vor veni in Romania, probabil si din pricina faptului ca n'am auzit in viata mea de baietii astia.
    Am trecut de crizele mele obsesive fata de j'rock, insa chiar si cu dependenta acuta pentru trupele Japoniei, niciodata n'am simtit ceea ce simt anumite fane [sau fani]
    Din cate am observat, nu sunt prima paralela cu Megaromania...cu toate astea, ei continua sa tremure, sa planga de emotie, spunanad ca deh..j'rock sa fie, nu conteaza ce canta!
    Si astfel am ajuns sa ascultam melodii de la saracii invitati.
    Sunt amuzata teribil de articolele siteurilor, ale oamenilor maturi s.a., dar si de dorinta de a dezvolta [dupa cum spun multi] un asemenea gen de muzica in Romania.
    Daca tot veni vorba, ia sa vedem noi....

    Trupa japoneza MEGAROMANIA (se citeste Megalomania) live in clubul The Silver Church.
    Suntem atat departati de tot ce inseamna Japonia, incat a fost necesar sa se puna in paranteza, pentru incultii de noi! Le'as fi sugerat sa mi'l analizeze gramatical, sa specifice particularitatile sale s.a.
    Mah, la dracu..sunt singura careia i se pare ca faza e penibila?x.x
    Oricum, tipii, din cate am inteles, sunt o trupa lansata in 2008, iar pe parcusrul celor doi ani [relativ putini de altfel pentru o trupa] n'au reusit sa realizeze mare lucru.
    Cu toate astea-->

    Megaromania este una dintre cele mai adorate trupe Visual Kei din Japonia, cunoscuta de comunitatea de gen din intreaga lume.
    Poate ca gresesc, cultura mea in acest domeniu e minima.

    Va asteptam pe toti costumati si colorati!!
    Clowns all around you....

    De asemenea, parintii care isi vor insoti copii la concert vor avea acces gratuit.
    Deci chiar se asculta pana'n 18 ani!
    Ma simt mai puerila ca oricand xDD

    Ajungem, iata, la concluzii!
    Mergi?
    Nu.
    De ce?
    Nu mor daca nu se dezvolta Romania, nu pot, nu vreau, nu m'a atras trupa respectiva.

    Mmm....contraziceri?
    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Primul concert Visual Kei in Romania! Empty Re: Primul concert Visual Kei in Romania!

    Mesaj Scris de Serena Vin 08 Ian 2010, 20:49

    Mmmm, sunt de acord.Ma rog eu nu sunt tocmai informata in domeniu pt. ca nu prea ascult j-rock.
    As putea sa zic, gen data viitoare fi un pic atenta la limbaj [uhm, mda n-ai zis cine stie ce, dar, e gen treaba mea sa tin forumul curat xD so...]

    Oricum, sunt de acord cu ce ai zis, stiu ca eu am scris stirea, dar a fost pur si simplu preluata, am si specificat d unde am luat-o.So daca mai aveti ceva de zis, va invit xD.


    Edit: Nu am zis cam-ai acuzat de ceva stai linistita.


    Ultima editare efectuata de catre Serena in Vin 08 Ian 2010, 21:16, editata de 1 ori
    BlitzZMay
    BlitzZMay
    Anime Angel
    Anime Angel


    Numarul mesajelor : 581
    Varsta : 29
    Puncte : 389
    Data de inscriere : 25/10/2008
    Personaj : Noriko

    Primul concert Visual Kei in Romania! Empty Re: Primul concert Visual Kei in Romania!

    Mesaj Scris de BlitzZMay Vin 08 Ian 2010, 21:09

    @ Serena
    Stiu ca nu esti autoarea articolului, nu te'am acuzat de nimic, nu mi'as permite fata de tine.
    Miliarde de scuze limbajului, pur si simplu simt ca unii sunt prea fermecati de tot ceea ce se intampla @_@
    Nu am nimic cu fanii sau trupa, insa, repet, oare nu...mm..exagerari?
    Saaaau...sunt eu prea demodata?

    Continut sponsorizat


    Primul concert Visual Kei in Romania! Empty Re: Primul concert Visual Kei in Romania!

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum 12 Mai 2024, 21:41