Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

+10
SinQ
Polaris
B-rabbit
Diva
Aly
Kali
Rika
Dark Diva
Inna-InuYasha
Serena
14 participan?i

    Recomandari anime

    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Recomandari anime Empty Recomandari anime

    Mesaj Scris de Serena Lun 04 Aug 2008, 19:54

    Ai vazut un anime bun in ultima vreme?Daca ti se pare interesant de ce nu ni-l recomanzi si noua?Astept recomandarile voastre
    Inna-InuYasha
    Inna-InuYasha
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 29
    Varsta : 31
    Localizare : a hidden world beyond the sky
    Puncte : 2
    Data de inscriere : 04/08/2008

    Recomandari anime Empty Re: Recomandari anime

    Mesaj Scris de Inna-InuYasha Mar 05 Aug 2008, 00:14

    ultimul anime pe care lam vazut integral a fost Death Note si ma impresionat ft tare.Jocul psihologic dintre L si Light e de nota 10......Trebuie vazut !
    Dark Diva
    Dark Diva
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 12
    Varsta : 30
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 15/11/2008

    Recomandari anime Empty Re: Recomandari anime

    Mesaj Scris de Dark Diva Sam 15 Noi 2008, 11:58

    Si eu va pot recomanda Blood+ ...este un anime cu mult sange... >:| :->
    Anonymous
    Vizitato
    Vizitator


    Recomandari anime Empty Re: Recomandari anime

    Mesaj Scris de Vizitato Lun 01 Dec 2008, 16:57

    Va recomand Itazura na Kiss.
    M-a impresionat povestea :x Incercarile ei de-al face pe el sa se indragosteasca de ea Si el tot nu ceda >:p
    Irie-kun era distant, iar Kotoko era genul de fata dulce, care iti ajungea pana la inima :x

    Princess Tutu. Sfarsitul e trist: Ahiru ramane cu Fakir, iar cel pe care il iubea pleaca cu dusmanca ei, si pe deasupra Ahiru sfarseste ca fiind rata, niciodata nemaiputand sa fie umana.

    Shugo Chara.
    De ce? E genul de anime pe gustul meu. Romantic, o fata prinsa la mijloc intre doi baieti. Best!

    Vampire Knight. De ce? E un anime Blood, Horror, dar si romantic :p Acum urmaresc sezonul 2 ^___^

    Si ar mai fi, dar ma limitez ca eu ma apuc sa le povestesc pe toate
    Rika
    Rika
    Anime Designer
    Anime Designer


    Numarul mesajelor : 57
    Varsta : 28
    Localizare : Angel's Castle
    Puncte : -3
    Data de inscriere : 07/01/2009

    Recomandari anime Empty Re: Recomandari anime

    Mesaj Scris de Rika Mar 27 Ian 2009, 09:47

    Hmm...poate daca vreti,sa le priviti pe astea:
    Ginbankaleidoscope-un anime despre skating,amuzant si romantic pe de-asupra,merita sa -l priviti!!!
    Rozen Maiden-un anime foarte incitant,cu personaje foarte dragute(eu am inceput sa-l privesc si e super!!!)
    Elfen Lied-un anime ptr iubitorii Blood si Horror(mai putin>>>)
    Kali
    Kali
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 16
    Varsta : 31
    Localizare : La un pas de intrarea in baie: in cada.
    Puncte : 18
    Data de inscriere : 14/04/2009

    Recomandari anime Empty Re: Recomandari anime

    Mesaj Scris de Kali Mar 14 Apr 2009, 20:29

    Recomand Ghost Hunt, pentru cei ce nu sunt slabi de inima.
    Este o drama de groaza. Case bantuite de fantome, si o agentie care incearca sa rezolve diferite mistere.
    L-am vazut de vreo luna, dar il ador. :x
    Aly
    Aly
    Fantasy Moderator
    Fantasy Moderator


    Numarul mesajelor : 955
    Varsta : 32
    Localizare : Arad
    Puncte : 232
    Data de inscriere : 08/09/2008
    Personaj : Ami Chyioko

    Recomandari anime Empty Re: Recomandari anime

    Mesaj Scris de Aly Mier 15 Apr 2009, 00:08

    Pai, recomand si eu cateva animeuri:

    Shugo chara n mai recomand, fiindca a fost recomandat XD

    Tenjo Tenge--> un anime foarte bun, grafica imi place la nebunie, iar la inceput am crezut ca e o mare prostie, dar merita... e cu batai, e si putin romance... sau poate un pic mai mult, dar noh XD o sa vedeti voi :-))

    Jigoku shoujo mitsuganae--> doar daca ati vazut sezonul 2...

    Special A--> un anime ce il ador, pur si simplu este un anime minunat chiar dk Hikari ma enerveaza la inceput, incepe sa imi placa pe parcurs... dar preferatul meu ramana Kei 8->

    cam atat, si dk mai am ceva ce imi plac, revin cu un edit sau un nou post
    Diva
    Diva
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 156
    Varsta : 30
    Localizare : ~dark palace~
    Puncte : 160
    Data de inscriere : 04/04/2009

    Recomandari anime Empty Re: Recomandari anime

    Mesaj Scris de Diva Mier 15 Apr 2009, 13:51

    eu va recomand:
    1. Nana - o povestes cu multa muzica, romantism si chiar si comic
    2. Ah! My Goddess - e foarte interesant animeul...cu zeite si oameni
    3. High School Girls - comedie si viata elevelor de liceu
    B-rabbit
    B-rabbit
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 224
    Varsta : 31
    Puncte : 271
    Data de inscriere : 11/07/2009
    Personaj : Lelouch Lamperouge

    Recomandari anime Empty Re: Recomandari anime

    Mesaj Scris de B-rabbit Dum 12 Iul 2009, 19:29

    Eu va recomand Code Geass , pentru ca e ultimul anime care a meritat intr-adevar sa-l urmaresc.Grafica e destul de reusita , actiunea nu lipseste iar logica are mereu un cuvant de spus.Au fost faze la care nici nu ma asteptam , si imi place ca un anime sa ma surprinda , nu sa fie banal si sa pot ghici cam ce se va intampla.Acest anime va va tine in suspans.
    Polaris
    Polaris
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 117
    Varsta : 29
    Localizare : On the moon
    Puncte : 165
    Data de inscriere : 16/07/2009

    Recomandari anime Empty Re: Recomandari anime

    Mesaj Scris de Polaris Joi 16 Iul 2009, 18:09

    Eu am să recomand unul dintre cele mai bune anime pe care le-am văzut, și anume Kuroshitsuji .
    Grafica este foarte bună, OP/END sunt minunate*mie mi-a plăcut mult primul opening* , iar povestea, deși nu foarte originală, e extrem de interesantă.
    Personajele sunt geniale*în special the butler , Sebastian* și uneori impresionante.


    Ultima editare efectuata de catre Polaris in Mar 04 Aug 2009, 12:15, editata de 1 ori
    SinQ
    SinQ
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 264
    Varsta : 29
    Localizare : Uhm ... Ancient Greece O.o'
    Puncte : 279
    Data de inscriere : 20/07/2009

    Recomandari anime Empty Re: Recomandari anime

    Mesaj Scris de SinQ Lun 20 Iul 2009, 18:17

    Mi-ar placea sa fac multe recomandari, dar un anime care ma atras in mod deosebit a fost:

    Hellsing.

    Recomandari anime Bod


    Hellsing (Herushingu?) este o serie manga și anime scrisă și ilustrată de Kouta Hirano. A apărut în revista Young King Ours în 1997 și continuă și astăzi. Capitolele individuale sunt colectate și publicate sub forma de volume tankōbon de către Shōnen Gahosha, din Septembrie 2008 fiind publicate 10 volume. Hellsing urmărește eforturile misteriosei și secretei Organizatii Hellsing, de a elimina vampiri, zombie denumiți "ghouli", și alți inamici de natură supernaturală care amenință Regatul Unit.

    Seria manga este licențiată pentru publicarea în Engleză în America de Nord de Dark Horse Comics, în Australia și Noua Zeelandă de Madman Entertainment, și în Singapore de Chuang Yi. În 2001, Hirano a început să publice capitole dintr-o serie prolog, Hellsing: The Dawn, în ediții speciale ale Young King OURs, cu șase capitole publicate până în Septembrie 2008.

    O serie anime cu acelaș nume a fost produsă de Gonzo. Având ca directed pe Umanosuke Iida, seria a fost bazată pe manga, dar a folosit un scenariu de Chiaki Konaka și este diferită de manga în ceea ce privește intriga, deși folosește aceleași personaje și un desing al acestora asemănător cu manga. Cuprinzând 13 episoade, a fost difuzată în Japonia pe Televiziunea Fuji între 10 Octombrie, 2001 și 16 Ianuarie, 2002. Un original video animation (OVA) intitulat Hellsing Ultimate este produs de Satelight și Geneon. Primul episod a fost lansat pe 22 Ianuarie, 2006, seria OVA urmărind povestea din manga mai bine decât prima serie. Din 23 Septembrie, 2008, patru episoade au fost lansate, cu un al 5-lea programat pentru 24 Octombrie, 2008.
    Anomal!ca
    Anomal!ca
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 449
    Varsta : 29
    Localizare : somewhere in this world
    Puncte : 578
    Data de inscriere : 18/08/2009
    Personaj : Kumako

    Recomandari anime Empty Re: Recomandari anime

    Mesaj Scris de Anomal!ca Vin 21 Aug 2009, 19:26

    pai ce anime pot sa va recomand? ca majoritatea anime-urilor pe care le-am vzt sunt destul de populare si le-ati fi vazit si voi :| dar totusi pt orice eventualitate

    Zombie-loan [on going e vb de o fata care poater vedea inele legate la gatul oamenilor care trebuie sa moara si se imprieteneste cu doi estudenti care ucid oamenii cae nu trebuie sa existe
    Fruits Basket este un anime in care un anumit personaj este blestemat sa fie reprezentat de o zodie din calendarul chinezesc si se transforma in animalul respectiv daca este imbratisat de sex-ul opus...
    H2O Foot Prints In The Sand este o poveste iduiosatoare despre o fata care tot satul o considera monstru din cauza parintiilor ei care au murit cu mult timp in urma..dar un baiat orb care poate vedea spirite o va ajuta
    Nana - un anime pt cei care adora muzica
    K-On la fel
    Ouran High School Host Club o comedie care se intampla intr-un liceu intr-un club
    Lum
    Lum
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 257
    Varsta : 38
    Puncte : 321
    Data de inscriere : 12/07/2009
    Personaj : Invader Lamu

    Recomandari anime Empty Re: Recomandari anime

    Mesaj Scris de Lum Mier 26 Aug 2009, 20:50

    Recomand cu mare placere Urusei Yatsura. Desi e un anime prea putin cunoscut in tara noastra,care nu prea are parte de publicitate din partea celor care ar trebui sa se implice direct in asa ceva, mass-media, va spun ca este un anime excelent, unde se intalnesc SF-ul, Fantasy si Comedy, iar in Japonia a avut parte de un succes imens si o audienta extrem de mare.
    In curand voi posta Episoadele si filmele artistice ce apartin de acest anime, ca sa va usurez munca.
    Are 195 de ep a 30 minute si 6 filme artistice a 2 ore.
    oanyoany
    oanyoany
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 33
    Varsta : 33
    Puncte : 45
    Data de inscriere : 27/08/2009
    Personaj : Kyoko

    Recomandari anime Empty Re: Recomandari anime

    Mesaj Scris de oanyoany Joi 27 Aug 2009, 21:24

    Va recomand Skip Beat . Este cu o fata Kyoko tare zooza si imi place stilul ei . Il ador si pe shou .
    LucyChan
    LucyChan
    Anime V.I.P.
    Anime V.I.P.


    Numarul mesajelor : 349
    Varsta : 28
    Localizare : Buzau - Lumea marmotelor malefice
    Puncte : 434
    Data de inscriere : 05/07/2009
    Personaj : Kaname Chidori

    Recomandari anime Empty Re: Recomandari anime

    Mesaj Scris de LucyChan Mar 22 Sept 2009, 20:42

    Un anime pe care nu am sa`l uit niciodata este Mermaid melody... bazat in primul rand pe sentimente. Poate ca primele episoade par banale,dar incepand cu episodul 24 din sezonul 1 pur si simplu de indragostesti de acest anime. Primul sezon se numeste Mermaid melody Pichi Pichi Pichi,iar al doilea Mermaid melody Pichi Pichi Pichi Pure. Pe youtube ve`ti gasi toate episoadele,inclusiv ultimul episod din sezonul 2. MM are un final fericit,insa pana atunci va va tine in suspans.Daca cititi subiectul anime`ului de pe wikipedia sau alte site`uri o sa credeti ca este un anime plictisitor la care se uita numai copiii de 5 ani. Nu va stricati curiozitatea citind alte aberatii de pe net asa ca vizionati Mermaid melody in intregime si va va placea. =^.^=

    Continut sponsorizat


    Recomandari anime Empty Re: Recomandari anime

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Sam 11 Mai 2024, 07:13