Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

3 participan?i

    O ultima Asakura (original)

    Purrple_Angel
    Purrple_Angel
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 19
    Varsta : 28
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 28/12/2008

    O ultima Asakura (original) Empty O ultima Asakura (original)

    Mesaj Scris de Purrple_Angel Dum 28 Dec 2008, 23:56

    O ultima Asakura
    Capter 1 Inceputul

    In Japonia, in urma cu cinci mii de ani a avut loc o lupta demonica, una dintre cele mai crunte batalii ce a avut loc, vreodata pe pamant, dar cineva cu puteri nemarginite, a inchis aceasta lupta intr-o carte, pentru a nu fi distrusa lumea. O fata de paisprezece ani, pe nume Kanoe Sayuky se antreneaza din greu, inca de la varsta de cinci ani, sa devina Luptator Magician. Insa, cea ce nu stie ea, e faptul ca va deveni mai mult de atat.
    Intr-o zi, cand Sayuky cobora sa ia micul dejun. Mama ei, Kenoe Akane, o roaga ca dupa ce mananca, sa se duca sa-si ajute tatal, pe nume Kanoe Kaour, sa faca curatenie in pod. deoarece era o dezordine de nedescris. Ea, fiind o fata ascultatoare, accepta fara sa comenteze. Dupa ce a terminat micul dejun, aceasta merse in pod, sa-si ajute tatal. Urca in graba scarile ce duceau in pod si de cum ajunse in incapere, se apuca sa faca curat. Se uita prin cuti, araunca toate gunoaiele, dar acolo era si o masa invechita, ce avea un scaun asortat, lumina se trecea destul de tare prin geam, revarsandu-se in incaperea foarte bine aerisita, avea si lumina artificiala, sau altfel spus electricitate, asa ca fata se gandi ca acolo ar putea sa faca o a doua camera a ei.
    -Tata! tipa fata, am vazut ca acum podul a ramas gol si m-am gandit ca as putea sa-mi pun eu acolo: armle, tintele, cartile cu vraji.......
    -Bine, bine. Am inteles ce vrei sa zici! o intrerupse tatal ei, dar ai deja magaziile, mai ai garajiul si desigur, camera ta, continua acesta.
    -Da, dar daca mi le iau pe cele din garaj, v ei avea mai mult spatiu pentru masina, iar in magazie ai putea sa duci cutiile cu jucariile cele vechi ale lui Norinaga.
    -Da, dar fratele tau are unde sa isi tina jucariile. Spuse barbatul, vazand ca fiica lui se foloseste de orice pretext, chiar isi baga fratele mai mic la mijloc, pentru a obtine cea ce vroia.
    -Inseamna ca nu te-ai uitat in spatele casei, in camera lui si mai are vre-o doua cutii si in garaj.
    -Bine...bine! dar sa nu uiti ca si fratele tau are dreptul aici. Continua domnul Kanoe, pe un ton usor iritat.
    - Adica dreptul la arme si la vraji? tipa fata, uitand ca vorbeste cu tatal ei.
    -Teai gandit vrodata ca cea ce faci tu nu e drept de loc? incerca barbatul sa-si convinga copilul sa renunte la ideea ce-i intrase in cap.
    -Nu! veni raspunsul scurt si sec din partea Sayukyei. A si tati poti sa duci si dulapul acela din garaj acolo, in pod?
    -Nu il poti duce tu cu o vraja? Si eu l-as putea duce, insa as distruge totul in calea mea. Tu chiar sitii sa obti cea ce vrei, zise barbatul zambind.
    -Hi hi hi hi! se auzi rasul fetei, stiind ca e vinovata.
    Ea se aseza pe scaun in timp ce tatal ei se ducea sa aduca dulapul. Deodata smitii sub piciorul ei ceva ciudat, iar cand se uita avu parte de o surpriza: acolo se afla o trapa secreta, iar innauntru gasi o carte mare si groasa, cu copertile albastre, pline de praf, semn ca nu mai fusese deschisa de mult si pe mijlocul cartii se afla o incuietoare. Pe coperta din fata, in partea de sus a ei, era scris cu sange ”asakura”. Fata privi surprinsa cartea, iar cand tatal ei veni cu dulapul, ea il intreba:
    -Tata, ce e cu cartea acesta?
    -Una dintre stramosele tale a devenit o Asakura, iar noi am incercat sa o ascundem de tine. Nu vrem sa fi si tu una dintre ele, raspunse domnul Kanoe pe un ton foarte serios.
    -Acum imi amintesc! spuse fata incantata. Din cauza ei am inceput eu antrenamentul. Mi-ati spus ca numai lupatori au voie sa citeasca acesta carte.
    -Antrenamentul tau te-a facut sa suferi enorm de mult, iar pentru oamenii obisnuiti esti o spaima.
    -Tata, pot citi cartea?
    -Acum da, ai implinit paisprezece ani, asa ca poti sa o citesti.
    -Cum adica? intreba ea neintelegand ce vrea tatal ei sa spuna.
    -Dupa varsta de paisprezece ani nu mai poti deveni o Asacura si orcum nu e luna plina.
    Dar tatal ei se insela. Ea nu implinise inca varsta de paisprezece ani, iar in acea seara avea sa fie luna plina. Afara se facuse deja noapte, iar ea inca nu reusise sa deschida cartea, dar se gandi la spusele tatului ei, asa ca ea se taie putin la o mana si simtii o durere foarte mare, insa varsase din sangele ei pe carte, iar acesta se deschise si pe coperta era acum sangele ei.
    Pe prima pagina a cartii aparu scris cu sange numele ei, iar in acelasi timp prin fereastra treceau razele luni, atingand-o. Tinand mana pe coperta, fata se ridica usor in aer si de-odata incepu sa vada numarul ”unsprezece” scris cu litere de foc si cuvantul ”Sfarsit”, iar apoi vazu viata a zece fete. Incepu sa planga. Cea ce vazuse o soca. Dar ea nu spuse nimanui nimic despre asta. A doua zi, la antrenamente, ii spuse totul maestrului Phibrizo Gensi, intrebandu-l intr-un final ce se intmplase.
    -Ai devenit o Asakura. Raspunse acest zambind. Ce numar ai vazut?
    -Unsprezece, spuse fata, amintindu-si cea ce vazuse.De ce?
    -Esti a unsprezecea Asakura. Tu trebuie sa inchiei acest neam.


    Va urma...
    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    O ultima Asakura (original) Empty Re: O ultima Asakura (original)

    Mesaj Scris de Serena Lun 29 Dec 2008, 01:12

    Wow, super!Cred ca va trebuie sa explici si ce este aceasta Asakura (probabil o vei face in capitolele urmatoare), daca nu te rog sa-mi explici mie :D.Imi place ficul, ai imaginatie :-> , primul capitol este reusit si cred ca tot ficul va fi foarte frumos.Astept continuarea!

    Gambate!!
    Purrple_Angel
    Purrple_Angel
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 19
    Varsta : 28
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 28/12/2008

    O ultima Asakura (original) Empty Re: O ultima Asakura (original)

    Mesaj Scris de Purrple_Angel Mar 30 Dec 2008, 00:21

    Asakura (in ficul meu)=salvatoarea lumi
    dar se va intelege asta din capitol in capitol


    Capter 2: Totul despre Asakura


    -Ai devenit o Asakura. Raspunse acesta zambind. Ce numar ai vazut?
    -Unsprezece, spuse fata, amintindu-si cea ce vazuse. De ce?
    -Esti a unsprezecea Asakura. Tu trebuie sa inchiei acest neam.
    -Poftim? intreba fata socata, crezand ca auzise gresit. Dar, dar .......
    -Nu trebuia sa deschizi cartea! spuse Phibrizo pe un ton serios.
    -Dar...spuse fata facand o scurta pauza, apoi continua: Dar tata mi-a spus ca nu voi putea deveni o Asakura.
    -Tatal tau s-a inselat. Tu nu ai implinit inca varsta de paisprezece ani. Ai deschis cartea cu ajutorul sangelui tau si deasemenea, ai stat sub lumina luni.
    -Deci ....sunt ultima Asakura a acestui neam. Bun...atunci sa incepem cu inceputul, continua Sayuky incercand sa se obisnuiasca cu ideea.
    Phibrizo o privi scurt si incepu sa-i spuna fetei povestea neamului Asakura:
    -Acum tu ai puterea a zece persone diferite in tine. Intr-o luna de zile va tebui sa inveti sa o folosesti pe toata, apoi intr-o saptamna trebuie sa inveti totul despre acele persoane, a caror putere se afla acum in posesia ta . Va fi destul de greu, dar nu ai alta optiune, acum esti o Asakura.
    -Ce-ar fi daca mai intai invat totul despre aceste persoane si apoi ma antrenez? spuse fata ganditoare. Asa imi va fi mult mai usor sa controlez puterile lor.
    -Da. Ai dreptate, insa primadata trebuie sa inveti regulile neamului Asakura. Acestea se afla in acea carte, cu toate acestea nu trebuie sa renunti la antrenamentul tau zilnic, nici la scoala si de-asemeanea trebuie sa-ti faci si treburile casnice, o avertiza barbatul, fiind constient ca fata ar putea neglija aceste obligatii.
    -Am inteles! ceni raspunsul ferm al Sayukyei.
    Fata se duse imediat in pod, unde o astepta cartea. O lua in maini, o deschise si incepu sa citeasca. Pe prima pagina era scris numele ei: Mizuki Asakura, insa ea nu stia asta, asa ca lua carte si fugi cu ea la maestru, zicand:
    -Maestre, ce inseamna Mizuki Asakura?
    -Asa te vei numi, de-acum incolo tu. Du-te si invata singura!Eu nu pot face mai mult decat sa te antrenez. Restul trebuie sa-l faci singura.
    -Da mastre. Asa am sa fac.
    Fata se intoarse in pod si incepu, din nou sa citeasca. Trecu la a doua pagina si acolo gasi scrise zece reguli. Se apuca de citit cu atentie:
    Prima regula a neamului Asakura: "Nu ai voie sa iubesti!"
    A doua: "Nu ai voie sa iesi din cuvantul mestrului!"
    A treia regula: " Indifernt de consecinte, trebuie sa-ti termini misiunea!"
    A patra: "Tot ce faci e pentru tine!"
    Sayuky citi doar primele patru reguli si deja se inspaimantase. Nu-i placea faptul ca toate regulile incepeau cu "Nu". Ii era putin frica de ce avea sa urmeze, insa nu avea ce face, fiind nevoita sa continue:
    A cincea regula: "Nu te bazezi niciodata pe alti!"
    A sasea: "Obti cea ce vrei, indiferent: de reguli, cauze sau consecinte!"
    -Sunt obisnuita sa fac asta.
    A saptea: "Raspunzi doar in fata celor care sunt mai puternici decat tine!"
    A opta regula: "Nu ai voie sa cedezi sau sa reunti vreodata!"
    -Iar incep cu "Nu"....urasc regulile! isi zise fata in gand.
    A noua: "Nu ai voie sa fi slaba!"
    -Of.....sunt destul de grele...
    A zecea si ultima regula: "Distrugi orice iti iese in cale!"
    -Ce??? Cum adica?
    Dupa ce termina de citit regulile fata incepu sa planga, spunand:
    -Nu pot repecta aceste reguli! Cel putin nu pe toate...”Sa ditrug tot ce imi iese in cale? Sa nu iubesc? Sa nu ma bazez pe alti?” Aceste reguli....aceste reguli sunt atat de...facu o pauza cautandu-si cuvintele potrivite, apoi continua: dure si...
    -Au fost facut pentru tine! o intrerupse Phibrizo. Prima Asakura a citit viitorul si asa ca a gasit aceasta solutie, ca sa fie sigura ca tu nu vei da gresi.
    -Da dar daca nu inchiei asa.
    -Tot ce au simtit ele, tot ce vei simti tu vor simti si alte fete. De asta trebuie ca tu sa inchiei acest neam, o lamuri maestrul pe Sayuky.
    Ea se hotara sa nu renunte si oricum trebuia sa respecte acesta regula. Continua sa citeasca, deoarece pe langa celelalte zece reguli importante se mai aflau si altele:
    ,,O Asakura nu trebuie sa aiba mila de cei slabi si nu trebuie sa-i salveze, decat pe cei nevinovati. Ea trebuie sa fie mereu calma, sa fie tot timpul de ghiata, niciodata nu santajeaza, dar nici nu accepta sa fie santajata. Accepta orice provocare, indiferent de ce se va intampla dupa si ucide oricand, orice, oriunde, cand este nevoie si nu are mila vreodata, nu asculta la alti si nu vorbeste despre alti. Nu subestimeaza pe nimeni, oricat de slab ar fi si merge mereu, doar innainte.
    -Aceste fete erau atat de stricte, atat de chinuite. Spuse Sayuky oprindu-se din citit si imaginandu-si ce viata grea au avut acele fete.
    -Da, ai dreptate, dar tu esti chieia fericiri lor.
    Fata il privi atent, apoi se apuca din nou de citit.
    ”O Asakura nu are prieten, doar dusmani, nu iubeste, nici nu este iubita. E mereu egoista, nu o controleaza nimeni(aproape) dar ea controleaza tot, nu face pe placul nimanui si nu se da inlaturi de la nimic, orice ar fi. O Asakura trebuie sa fie de ghiata si piatra pentru a supravietui!”



    Va urma...


    lectura placuta
    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    O ultima Asakura (original) Empty Re: O ultima Asakura (original)

    Mesaj Scris de Serena Mar 30 Dec 2008, 11:55

    Saraca Sayuky ce reguli grele...sa fie de gheata? uof...va fi foarte greu pentru ea :|.
    Anyway super si acest capitol, tine-o tot asa!Gambateee si pune cat mai repede urmatorul capitol!
    Purrple_Angel
    Purrple_Angel
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 19
    Varsta : 28
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 28/12/2008

    O ultima Asakura (original) Empty Re: O ultima Asakura (original)

    Mesaj Scris de Purrple_Angel Mar 30 Dec 2008, 13:20

    so.....stai linistita ca le va trece cu usurinta.....
    so...so...next
    Capter 3
    Fata chiar ramase stana de piatra dupa ce citi acele reguli. Cand se gandi ca nu are voie sa ceara sau sa primeasca ajutor, sa se imprieteneasca si mai ales sa nu-i pese de mine, se ingrozi de-a binelea. Ea se gandea ca nici in ruptul capului nu ar putea sa respecte acele reguli si asta se gandise si Gensi, asa ca se asigurase ca fata le va respecta fie ca vrea fie ca nu vrea. Ea de si era foarte suparata, stia ca asta nu e o scuza ca sa nu mai mearga la scoala asa ca ea se pregati pentru cursuri, insa avea ochii in lacrimi. Acolo in curtea scoli, o asteptau prietenele ei cele mai bune: Izumi si Asuka. Cand cele trei se intalnisera fetele spuserea ingrijorate:
    -Sayuky esti bine?
    -Da tu nu ai mai fost asa de cand ti-ai uitat proiectul la astronomie acasa, spuse amuzata Asuka.
    -Am devenit o Asakura, raspunse fata incet intorcand capul spre dreata in timp ce Izumi si Asuka cazura in genunchi rezemandu-se una pe cealalta.
    -Nu...Nuu, se plansera acestea, te rog spune-ne ca nu este adevarat.
    -Chiar este cat se poate de adevarat raspunse fata lasand privirea in jos, evitand sa-si priveasca prietenele in ochi.Intre timp se suna si de intrare la ora.
    Fetele se ridica, de jos scuturandu-si hainele si se indrepta toate spre clasa, insa pe coridorul scoli Sayuky se impiedica de un baiat, acesta ii intise mana insa cand sa o ajute sa se ridice el o trase spre el si o feri pe Sayuky de o stea care a nu se stia de cine a fost aruncata. Izumi si Asuka se indragostira de el insa fata era foarte deranjata de gestul acestuia chiar daca o ajutase si in orce caz ea se putea feri si singura.
    -Ar trebui sa ai grija pe unde mergi! Era sa ma darami si pe mine, spuse baiatul zambind.
    -Eu sa am grija pe unde merg? dar tu ....tipa iritata fata.
    -Stai linistita nu aia a fost intentia mea, incerca elevul sa se apere.
    -Nu? il ironiza Sayuky, dar care? Sa ma arunci innapoi? continua fata pe acelasi ton.
    -Se pare ca nu sti sa spui multumesc...ar fi trebuit sa te invete cineva sa fi mai...dar nu-si termina fraza fiind intrerupt de catre fata care il privea furioasa:
    -Si stai sa ghicesc...egoismul si aroganta sunt punctul tau forte? Sau inca te antrenezi?
    -Iar tu esti sau inveti sa fi cretina? veni raspunsul baiatului.
    -Poate dar cel putin nu ma port ca tine, continua Sayuky sa-l enerveze pe elev.
    -Gata trebuie sa gasesc o fata nu sa ma cert cu una, raspunse acesta aparent calm.
    -Foarte bine insa daca o vad o sa o intreb cum te poate suporta. Spuse fata suparata.
    -Gata cu trancanealea si spune-mi unde o pot gasi pe Kanoe Sayuky? continua acesta pe acelasi ton calm si relaxat.
    Izumi da sa-i sa spuna ca defapt fata din fata lui era cea pe care o cauta, insa Sayuky completa astupandui gura:
    -Nu stiu...Nu o cunosc...Si acum pa, pa trebuie sa plecam la ore.
    Baiatul iisi spuse in gand ,,-Ciudata fata, ma bucur ca nu e ea Sayuky.'' Insa el se insela, nestiind adevarata identitate a fetei. Asa ca se indrepta si el spre clasa, desigur trebuia sa intre o data cu profesorul fiind un elev nou. In clasa cele trei fete observara ca el este defapt un elev nou. Izumi si Asuka isi doreau sa fie cu ele in clasa insa Sauky nu vroia asta de si recunostea in sinea ei ca era destul de dragut.
    -Copii astazi a venit un elev nou. Va rog sa-l primiti cum se cuvine pe Ayase Tokumega. In timp ce profesoara il prezenta pe Ayase, din banca de la geam se auzi o bubuitura, era capul lui Sayuky care se lovi de banca
    -Sayuky esti bine? Intreba ingrijorata profesoara.
    -Da sper..veni raspunsul scurt din partea elevei.
    -Pai vad ca azi iti lipseste colega de banca, ce s-a intamplat cu ea?
    -Nu stiu...incepu fata dar profesoara continua:
    -Atunci Ayase va sta cu tine, iar maine vom mai aduce o banca pentru colega ta.
    In acest timp Sayuky se dadu din nou cu capul de banca dar mai tare. Ayase era foarte suparat ca Sayuky la mintit asa ca stepta pana la sfarsitul orelor cand Aayuky pleca singura acasa.Pe o alee laturalnica, acesta vru sa o loveasca, pe la spate pe fata, insa aceasta se feri.
    -Ce vrei? intreba aceasta enervata.
    -Pe tine. Tu esti noua mea pertenera de lupta, raspunse Ayase privind-o atent.
    -Nu cumva am si eu un cuvant de spus? veni raspunsul indignat al Sayukyei.
    -Asculta fetito nu am chef de joaca. Ai inteles? Nici eu nu vreau sa lupt cu tine. Bine impotriva ta da, dar nu impreuna. Insa Gensi a ales asa, deci nu avem ce face si mai bine ti-ai schimba purtarea si atitudinea.
    -Asta e valabil si pentru tine.
    Fata ramase uimita insa deodata ea vazu o fata si apoi cazu in genunchi. Acea fata era Mizuky.



    Va urma.
    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    O ultima Asakura (original) Empty Re: O ultima Asakura (original)

    Mesaj Scris de Serena Mar 30 Dec 2008, 14:23

    Purple_Angel a scris:-Si stai sa ghicesc...egoismul si aroganta sunt punctul tau forte? Sau inca te antrenezi?
    -Iar tu esti sau inveti sa fi cretina? veni raspunsul baiatului.
    -Poate dar cel putin nu ma port ca tine, continua Sayuky sa-l enerveze pe elev.
    -Gata trebuie sa gasesc o fata nu sa ma cert cu una, raspunse acesta aparent calm.
    -Foarte bine insa daca o vad o sa o intreb cum te poate suporta. Spuse fata suparata.

    Imi place faza asta ;-))
    Super si acest capitol :-> tine-o tot asa!

    P.S.:Nu ai si poze cu personajele tale?
    Purrple_Angel
    Purrple_Angel
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 19
    Varsta : 28
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 28/12/2008

    O ultima Asakura (original) Empty Re: O ultima Asakura (original)

    Mesaj Scris de Purrple_Angel Mier 31 Dec 2008, 01:17

    faza asta mia trecut prin minte cand am vazuto pe sormea cand se certa cu iubitul ei si stiam ca in anime fazele astea sunt foarte atractive


    Cap.5 Antrenamentul(partea I)

    Fata trecu testul si acum urma sa aiba sase zile de antrenament intes pentru a o contola pe Mizuky. De indata ce isi aflase nota, fata fugi spre casa pentru a incepe antrenamentul. Gens deja pregatise testele in timp ce Ayase dormea linistit in copacul sub care urma sa se antreneze fata. El urma sa plece cu fata in lumea magica si sa o ajute, insa cei doi se urau de moarte iar baiatul trebuia sa se antreneze si el putin, totusi prefera sa doarma sau sa rada de esecurile fetei. Imediat ce aceasta ajunse acasa se schimba si incepu sa se antreneze. Afara o asteptau niste greutati, tinte, cateva arme si niste monstri care trebuiau distrusi. Desigur in timpul calatoriei sale ea trebuia sa se ascunda sa nu fie recunoscuta de nimeni. Aceasta trebuia sa invete sa se transforme in MIzuky si apoi sa revina la infatisarea ei naturala. Desigur in lumea magica acest lucru se realizeaza invers dar, in mare parte este acelasi lucru.
    -Dupa ce controlezi transformarea va trebui sa inveti sa lupti si sa te misti prin corpul lui Mizuky si desigur Ayase va fi alaturi de tine si te va ajuta.
    -Si cum vrei sa facem una asta? intreba baiatul confuz.
    -Da! Chiar asa? Adica nu ne dai exerciti sau ceva de genul asta? Ne lasi pur si simplu singuri? Intreba fata speriata si infricosata ca nu va putea face nimic si va da gres in prima ei misiune.
    -Sayuky! ti-e cumva frica? intreba maiestrul cu vocea blajina, zimbind in coltul guri.
    -Nu! veni raspunsul sucurt al fete. Adica...continua aceasta cu o voce scazuta.
    -Adica? Pe parcursul calatoriei tale eu nu voi fi cu tine, ba mai mult, Ayase va avea grija de tine si te va proteja de orice pericol pe care l-ai putea intampina. Veti lupta cot la cot amandoi si poate mai mult de atat. Deaceea va alas acum singuri, insa va avertivez: daca veti da gres si nu reusiti voi veti suporta toate consecintele. Maiestrul era foarte serios cand spuse aceste vorbe si apoi disparu, parca se evaporase, insa nu aveau ei norocul acela.
    -Deci cu ce incepem ,,domnule antrenor’’? il ironiza Sayuki pe baiat.
    -Fa ce vrei. Raspunse Ayase cu o voce oarecum aroganta, pe masura intrebarii.
    -Po...poftim? intreba fata prefacandu-se ca nu intelege.
    -Eu ma duc sa dorm si tu ai grija sa nu faci galagie! ii spuse baiatul pe acelasi ton superior.
    -Of doamne...!Cum de mam pricopsit eu cu tine? se planse tanara.
    -O...Ce sa intamplat? Invatacelul perfec are problem? Miss populeritate nu se decurca fara dadaca? continua Ayase sa o ironizeze.
    -Pot sa ma descurc si fara tine. Aceste fiind cuvintele spuse de fata innainte sa inceapa sa se antreneze.
    Ea stia ca primadata trebuia sa controleze perfect transformarea, insa nu putea face prea multe. A inceput sa se transforme insa de multe ori ramase jumatate Mizuky si jumatate Sayuky, cu toate astea ea nu se lasa infranta, continuand sa se antreneze cu si mai multa vointa. In tot acest timp, in fata casei maiestrului, acolo unde se intrena Sayuky, in cel mai inalt copac din curte, pe una din crengile sale statea Ayase cu castile pe urechi si o privea pe Sayuky care incerca din rasputeri sa obtina rezultatele dorite.
    ,,Kanoe Sayuky ce incerci sa faci? Ce incerci sa dovedesti? Care e defap destinul tau?’’ Se intreba baiatul in gand.

    Va urma



    sorry pentru marime ....lipsa de inspiratie:((
    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    O ultima Asakura (original) Empty Re: O ultima Asakura (original)

    Mesaj Scris de Serena Dum 04 Ian 2009, 03:53

    Interesant si acesta capitol, cam scurt intr-adevar, dar sunt sigura ca urmatorul va fi super!

    Gambatee!!Astept urmatorul capitol
    Purrple_Angel
    Purrple_Angel
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 19
    Varsta : 28
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 28/12/2008

    O ultima Asakura (original) Empty Re: O ultima Asakura (original)

    Mesaj Scris de Purrple_Angel Lun 05 Ian 2009, 06:59

    ma bucur ca iti place (sper) next capitol
    O ultima asakura
    Capter 6 Antrenamentul (partea II)

    In timp ce Ayase se intreba de destinul aceste fete Sayuky devenea din ce in ce mai buna.Transformarile ei erau complete si rapide insa deabea de acum incolo urma greul ce o astepta.Fata trebuia sa ineapa sa se lupte cu corpul si sabia lui Mizuky cea ce era mai greu decat transformarea care evea sanse sa se indeplineasca singura . Sayuky aseja toata curtea tinte apoi se lasa condusa cu mare incredere de mintea lui Mizuky si batu odata din palme lasa mainile pe langa corp si deodata in mana dreapta apau o sabie cu lama din ce in ce mai groasa si mai lata.Ea incepu sa alerge catre tinte insa sabia era foarte grea astfel in cat Sayuky scapa sabia care taiase fix creanga pe care statea Ayase.Acesta fiind neatent si nepasator cazu cu tot cu creanga.
    -Opssss!hiihi se auzi glasus firav al lui Sayuky cand vazuse ce a facut bucuroasa de necazul baiatului fara sa arate..
    -,,opssss!’’ma darami si aproape ma omori iar tu nu spui decat opssss
    -Pai poate as fi spus si scuze asta daca respectai voia maestrului si ma ajutai sa ma antrenez.
    -Dece?Miss perfectiune tot nu se descurca singura.
    -Nu incepe iar.
    -Off.!Fie insa daca ma plictisesc te las imediat sa iti fie clar.Spuse acesta pe un ton deadreptul infiorator scuturanduse.
    -Fa cum vrei Eu ma duc sa manac acum.
    -Poftim.???
    -Asculta poate pentru tine sunt miss.perfectiune insa sunt fata si am si eu nevoile mele si in plus nu ma antrenez can ai tu chef.
    -Cum ar fi sa ….
    -Sa te plesnesc pe tine daca mai comentezi necioplitule.
    -Vai deja mie frica.
    -Fata stia ca daca va mai continua sa ii raspunda la comentari nici el nu va inceta sa comenteze asa ca fata ii intoarse spatele si pleca in casa sasi pregateasca pranzul insa in curte ramasesera toate tintele asa ca Ayase tot neavand ce face facu doua semene iar apoi incepuse sa sufle cu foc spre acele tinte,in timp ce in bucatarie usa la frigider era deschisa,iar oala cu apa clocoea pe foc in tim ce fata era intinsa pe jos precum o zeita insa cu cutitul in mana.
    Fata era inconstienta din cauza lovituri la cap cauzata atunci cand a lesinat de extenuare.Apa din oala fierbanbd atat de tare in cat dadu afara si stinse flacara.Ayase auzi suntetul si se duse sa vada ce sepretrece.Cand intra pe usa o vazu pe Sayuky intinsa pe jos intro balta de sange
    .Baiatul o loa in brate si se uita la rana ei.Avea umarul lovit asa ca baiatul se duse cu ea
    in dormitorul lui.Ayase ii trata rana cu grija iar printo vraja o schimba.
    Dupa cateva ore baiatul adormi pe scaun in fata patului lui sayuky.Fata se trezi si isi aduse aminte cea ce sa intamplat asa ca se duse in camera ei fara sa faca galagie.Ea se schimba din rochita alba si lejera in care ,,o imbracase ’’ Ayase si pleca in curte.
    Afara era seara iar stelele erau lafel de frumoase precumn ea.Insa fata nu avea timp sa stea sa le admire.Se duse in magazie acolo unde Gensi tinea echipamentul si isi loa cutitele Kunay,tinte,o sabie de de antrenament si multe stele ninja.Fata improviza niste marionete si obstacole.Aranja tintele la mare distanta una de alta varajise marionetele sa o atace singure iar intre tinte pusese obstacole care unele dintre ele erau ,,vii’’ .Fata incepu sa sa tinteasca cu stele mingi de foc ferinduse de obstacole sau atacurile acestora.Fata cum era si de asteptat nu fusese atinsa insa era foarte extenuata insa Gensi care spuse ca a plecat intro misiune cand defapt el ii testa sa vada daca se inteleg ca echipa mintindui asa ca el facu trei semen si aparu dinou tintele si obstacole.
    Fata stand rezemata de un copa c se uita in jur si se gandi ca probabil a gresit vraja iar tintele si obstacolele nu se voropri decat daca ea opreste vraja insa o astfel de vraja se poate opri doar atunci cand ele sunt distruse.Fata se ridica usor si incepu sa loveasca in stanga si indreapta fara sa ii pese unde loveste pana gand primeste o lovitura la spate care o adoarme fata nu apuca sa cada cac.
    Ayase care se trezi la primul zgomot.El o loa in brate si se indrepta cu ea in nauntru unde o asezase in camera ei si o legada de pat astfel incat ea san u poata plece din aria sa binentel folosind o vraja speciala.Acesta facu dinou o vraje si ii schimba haine si incepu sai trateze ranile.In aces timp fata se trezi si realiza imediat cea ce sa intamplat astfel in cat incerca sasi vindece ranile prin magie insa Ayase o prinse de mana spunandui:
    -Sa nu indrazanesti.Esti destul de obosita si ai foarte putina energie mistica asa ca opreste de la orce vraja mai ales una de vindecare.Nu suntem la un nivel destul de avansat sa face o astfel de vraja mai ales ca nu avem voie sa o folosim decat in situati critice
    Fata rostise ,,Anulat’’ in acelasi timp in cere facuse un semn apoi trandindusi capul pe perna punandusi mana pe frunte si inchise ochi incercand sa se linisteasa.In acelasi timp Ayase continua sai incgrijasa rana de la umar care era destul de grava desi Sayuky nici macar nici nusi bagase in seama ranile la cat de suparata era.

    Va urma….
    Aly
    Aly
    Fantasy Moderator
    Fantasy Moderator


    Numarul mesajelor : 955
    Varsta : 32
    Localizare : Arad
    Puncte : 232
    Data de inscriere : 08/09/2008
    Personaj : Ami Chyioko

    O ultima Asakura (original) Empty Re: O ultima Asakura (original)

    Mesaj Scris de Aly Lun 31 Aug 2009, 01:13

    Purple Angel, aceeasi poveste: daca vrei sa il redeschizi, un pm.

    Pana atunci:
    Topic inchis

    Continut sponsorizat


    O ultima Asakura (original) Empty Re: O ultima Asakura (original)

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun 20 Mai 2024, 21:56