Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

+4
Anomal!ca
Aly
SinQ
Polaris
8 participan?i

    Ce anime ați început sau o să începeți?

    Polaris
    Polaris
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 117
    Varsta : 29
    Localizare : On the moon
    Puncte : 165
    Data de inscriere : 16/07/2009

    Ce anime ați început sau o să începeți? Empty Ce anime ați început sau o să începeți?

    Mesaj Scris de Polaris Mar 04 Aug 2009, 14:09

    Ce anime ați început să vizionați sau care sunt cele pe care plănuiți să le vedeți?


    Am o listă cam lungă pe care am planificat să le văd, așa că mă îndoiesc că o să reușesc vara asta:
    Primul pe lista de așteptare este Code Geass- I mean, trebuie să termin și partea a doua, deși știu în mare cam ce se întâmplă la sfârșit.
    Apoi Hetalia Axis Powers- mda, am văzut cam 3 episoade , dacă nu greșesc, dar mi-a plăcut și vreau să- l văd până la sfârșit.
    xxxHolic- și din el am văzut jumătate de episod că mai mult nu mi-a permis timpul, dar am de gând să-l văd tot.
    Ouran host club - despre care mi-a zis Miss Deme și având în vedere că este comedie nu mă pot abține.
    Suzuka - nu știu mai nimic despre el, ceea ce mi-a atras atenția a fost un wall care chiar mi-a plăcut mult.
    Rozen Maiden - am auzit de multe ori menționându-se acest anime și, fiind curioasă, am zis să văd și eu ce și cum.
    D.Gray-Man - deși citesc manga-ul de care m-am îndrăgostit la propriu, vreau să văd și anime-ul care spre norocul meu nu este on-going.
    Pandora Hearts - am văzut un AMV și chiar mi-au plăcut personajele, așa că merită să-l încerc.
    Eden of the East - sincer aș vrea să-l vă deoarece mi l-a recomndat Chris și după ce mi-a povestit mai multe despre el*și am vizitat puțin wiki* am zis că ar fi interesant.
    Ergo Proxy - am mai avut o tentativă de a urmări acest anime, dar m-am lăsat- God knows why- iar acum că mi-am amintit de el am zis că ar fi bine să-l văd.
    Chrono Crusade - l-am mai văzut, dar nu cap-coadă ci pe bucățele, așa că mi-a fost cam greu să înțeleg. Prin urmare am decis să-l văd cum trebuie- plus că la început chiar mi-a plăcut.


    Ultima editare efectuata de catre Polaris in Mar 04 Aug 2009, 14:50, editata de 1 ori
    SinQ
    SinQ
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 264
    Varsta : 29
    Localizare : Uhm ... Ancient Greece O.o'
    Puncte : 279
    Data de inscriere : 20/07/2009

    Ce anime ați început sau o să începeți? Empty Re: Ce anime ați început sau o să începeți?

    Mesaj Scris de SinQ Mar 04 Aug 2009, 14:27

    Currently Watching

    Detective Conan [Airing] -> Am vazut ceva episoade pe Animax, grafica este slaba, iar coloana sonora la fel, but ideea este draguta.
    ef - a tale of memories -> Am vazut doar un episod din anime din lipsa de timp, but am auzit a lot about anime, asa ca vreau sa-l termin cat mai repede xD.
    Fate/stay night -> Ca si anime-ul de mai sus, tot un episod am vazut, dar si despre acesta am auzit multe si imi place gafica la nebunie. Anyway, sper sa-l termin cat mai curand.
    Kuroshitsuji -> Am ajuns la episodul 4 si de-abea astept sa ma duc acasa sa-l vad in continuare. anime-ul asta este superb, ador grafica si mai ales personajele, in special pe Sebastian si Ciel.
    NANA -> Rewatch xD. L-am mai vazut odata, dar nu ma satur de el. Anime-ul asta este demential, grafica si coloana sonora sunt dementiale, iar povestea captivanta.
    Pandora Hearts [Airing] -> Sunt la episodul 5 si tot asa sunt, in suspans. M-am apucat de anime-ul asta acum o saptamana sa zic si imi place din ce in ce mai mult. PS: Alice [B-Rabbit] este foarte kawa^^.
    Shuffle! -> Sunt la episodul 6 si nu stiu de ce m-am oprit asa dintr-o data, cum ajung acasa ma apuc de el o.o'.
    Yumeria -> Uhm... anime-ul nu-i cine stie ce, ideea draguta, grafica slabuta, iar coloana sonora nu foarte stralucita. Bine ca are doar 12 episoade x.x'.

    Iar la Plan to Watch am 27 de anime-uri O.O'

    [Edit]: La Plan to Watch am 57 de anime-uri...


    Ultima editare efectuata de catre SinQ in Lun 24 Aug 2009, 13:07, editata de 1 ori
    Aly
    Aly
    Fantasy Moderator
    Fantasy Moderator


    Numarul mesajelor : 955
    Varsta : 32
    Localizare : Arad
    Puncte : 232
    Data de inscriere : 08/09/2008
    Personaj : Ami Chyioko

    Ce anime ați început sau o să începeți? Empty Re: Ce anime ați început sau o să începeți?

    Mesaj Scris de Aly Mar 04 Aug 2009, 17:57

    waa... multe =.= sa incep

    Cele incepute...
    1. Bleach - well, nu prea am timp sa ma uit pe net la el, asa ca il urmaresc acum la tv, si cand nu il mai dau, poate o sa fac un efort sa ma uit pe net
    2. FMA Brotherhood - am inceput sa il vad, ganddindu-ma ca va fi interesant... mdah, este dar acum in ultimul timp nu am timp sa mai vad si ultimele 4 episoade aparute, asa ca am ramas la 11 ep vazute
    3. Kuroshitsuji - aici, am zis ca o sa il vad pe tot intr-o saptamana... bot =.= nu am reusit sa il vad, am vazut doar 20 de ep, mai am 5 park dar nu am timp sa il vad... fir'ar
    4. Naruto - mdah... de naruto m-am lasat la un timp, fiindca odata ce nu mai era pe jetix =.= am zis sa nu ma mai uit la el.. acum m-am apucat si am ajuns la episodul 154. Am avansat nu gluma
    5. Shugo Chara doki - aici sunt in rand cu episoadele, doar ca pana le pune, si pana trb sa astept dupa ele imbatranesc =.=

    Cele ce sunt puse in "pauza".... =va avertizez, sunt multe-
    1. Air - vazut 2 ep
    2. beck - vazut 2 ep XD
    3. Busou Renkin - vazut 10 ep
    4. Chobits - vazut 3 ep park
    5. DN angel - vazut 6 ep
    6. Inuyasha - ce era la tv am vazut =.=
    7. Jigoku Shoujo Mitsuganae - am vazut cam 6 episoade
    8. K-on - 1 ep XD
    9. Kyou Kara Maou! destul de multe, dar la cat de lung e animeul m-am lasat de el -- vazut 20 de ep
    10. Mnemosyne - Mnemosyne no Musume-tachi - prea lung e un episod, asa ca am vazut 4 sau 5
    11. Rosario + Vampire Capu2 - din sez asta doar un ep
    12. Shigofumi - si aici un episod am vazut doar
    13. Shining Tears X Wind - la acesta am ajuns la ep 11
    14. Skip Beat! - fiindca era ongoing, m-am lasat de el, dar am vazut 15 ep cred...
    15. Suzuka - vreo 3 ep
    16. Tokyo Mew Mew - ce era la tv plus inca 3-4 ep
    17. Tsubasa Chronicle am, fost oarecum dezamagita de acest sezon =.= dar am vazut 7 ep

    Daca mai pun si cele ce vreau sa le vad, imi ia o zi intreaga sa le scriu XD asa k raman astea
    Anomal!ca
    Anomal!ca
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 449
    Varsta : 29
    Localizare : somewhere in this world
    Puncte : 578
    Data de inscriere : 18/08/2009
    Personaj : Kumako

    Ce anime ați început sau o să începeți? Empty Re: Ce anime ați început sau o să începeți?

    Mesaj Scris de Anomal!ca Vin 21 Aug 2009, 10:36

    1Bleach- e inca on-going imi place anime-ul I'm kinda adddicted
    2K-ON- am inceput sa ador anime-ul asta mai ales ca mi-am luat o chitara si abia astept sa ma inteve o prietena sa cant la el
    3Rozen Maiden- sunt la al 7-lea episod =D
    BlitzZMay
    BlitzZMay
    Anime Angel
    Anime Angel


    Numarul mesajelor : 581
    Varsta : 29
    Puncte : 389
    Data de inscriere : 25/10/2008
    Personaj : Noriko

    Ce anime ați început sau o să începeți? Empty Re: Ce anime ați început sau o să începeți?

    Mesaj Scris de BlitzZMay Vin 21 Aug 2009, 10:57

    Oh my, ce fani anime devotati..eu abia daca am vazut un episod vara asta...
    Alors, probabil ca am sa'mi arunc ochii, ca de obicei cand ma apuca nebuneala, unui yaoi...*nu se stie care*....si sa dau si niste titluri:
    Gankutsuou- nu l'am vazut pe tot...ma alsasem pentru ca teh, Animax, nu pot sa ma uit la ore fixe pentru ca n uvreau si mi'e lene.
    Peach Girl-vazusem o mica parte din el...nu stiu de ce m'a lovit ideea sa continui sa ma holbez la el..I mean, nu e genul meu!
    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Ce anime ați început sau o să începeți? Empty Re: Ce anime ați început sau o să începeți?

    Mesaj Scris de Serena Mier 26 Aug 2009, 00:04

    Well, ce o sa incep?Lista e luu~unga, asa ca nu am sa le dau pe aici.

    De inceput am inceput 4 anime-uri:
    Shugo Chara!!Doki - e ongoing, insa sunt la zi cu episoadele [aaah mai e muult pana sambata :((]
    Clannad ~After Story~ - mi-a placut cat de cat prima serie, desi OVA=urile sunt mult mai bune decat intreaga serie :)), iara cum m-am apucat si de a2a.
    Naruto - eh luasem o pauza d la el, m-am reapucat si acum iar n-am vazut de ceva timp, dar o sa-l vad eu pana la urma
    Nana - m-am apucat in sfarsit si eu de acest anime, si desi am vazut doar 8 ep. imi place foarte mult!
    Lum
    Lum
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 257
    Varsta : 38
    Puncte : 321
    Data de inscriere : 12/07/2009
    Personaj : Invader Lamu

    Ce anime ați început sau o să începeți? Empty Re: Ce anime ați început sau o să începeți?

    Mesaj Scris de Lum Mier 26 Aug 2009, 16:51

    Am inceput sa vizionez Urusei Yatsura insa am o lista micua de anime pe care le am in plan sa le vizonez:
    Ah, My Goddess (A 2-a serie), mermaid melody care abia am privit primele 11 episoade, Fruit Baskets, (astea pe Youtube) si Sailor Moon in cazul in care va fi dat din nou la tv.
    Anomal!ca
    Anomal!ca
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 449
    Varsta : 29
    Localizare : somewhere in this world
    Puncte : 578
    Data de inscriere : 18/08/2009
    Personaj : Kumako

    Ce anime ați început sau o să începeți? Empty Re: Ce anime ați început sau o să începeți?

    Mesaj Scris de Anomal!ca Mier 26 Aug 2009, 19:11

    erm..nici nu mai stiu la ce anime-uri sa ma uit..adica n-am nici cea mai aga idee...dar m-am gandit totusi sa ma uit la Rozario+Vampire...tin minte ca anul trecut parca...vazusem un episod dar nu mai tin minte sigur ...
    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Ce anime ați început sau o să începeți? Empty Re: Ce anime ați început sau o să începeți?

    Mesaj Scris de Serena Mier 23 Sept 2009, 07:52

    Hm, pe langa Ouran HighSchool Host Club, mai nou m-am apucat de Soul Eater.Mi l-a recomandat un coleg...sincer am crezut ca nu-mi va placea, dar m-a inselat.Desi n-am vazut decat 4 episoade, m-a capivat anime-ul si as putea zice ca seamana un pic cu Bleach, dar e mai funny.Anyway are 3 personaje principale, lucru care imi place destul de mult.Daca nu l-ati vazut vi-l recomand
    Kay
    Kay
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 7
    Varsta : 33
    Localizare : ...somewhere on the map...
    Puncte : 9
    Data de inscriere : 01/11/2009

    Ce anime ați început sau o să începeți? Empty Re: Ce anime ați început sau o să începeți?

    Mesaj Scris de Kay Dum 01 Noi 2009, 21:18

    Uhm, cred ca lista mea de anime'uri începute e atât de mare încât o sa înceapă sa strige la mine.[dar timpul e asa un mare escroc].

    ~Naruto Shippuuden: care îmi irita curiozitatea în legătură cu cât mai are de gând sa continue.Pur si simplu presimt ca,si cand voi fi batrana si stacojita eu voi continua sa urmaresc Naruto.Desi sincer am momente cand simt nevoie sa aflu ce se mai intampla.Norocul meu ca sunt la zi.

    -Lovely Complex:Din câte îmi amintesc mai am exact 3 episoade de vizionat ca sa îl termin,însa nu apuc niciodată sa ajung sa ma uit pana la final.Tot timpul intervine ceva și îmi stopează avântul.

    -Itazura na Kiss:pe care l-am început acum o sumedenie de luni.Nici nu îmi amintesc exact când,însa știu ca e foarte mult timp de atunci.Totuși ceva nu vrea sa ma lase sa continui,dar presimt ca îl voi termina eu odată și odată.

    -Katekyo Hitman Reborn: care îmi încântă toate simțurile însa nu am mai avut timp sa îl vizionez după ce am ajuns la episodul 30.E atât de plin de bishies încât ma atrage ca un magnet.Plus ca are niște momente atât de amuzante încât e imposibil sa nu iți lighten your mood.

    -Gintama:again ongoing one.Am văzut primele câteva episoade după care m-am cam plictisit și am încetat sa îl urmăresc,însa nu e exclus sa ma apuc din nou.

    -Bleach!:Norocum meu ca eon going și nu ma poate învinovăți nimeni ca nu am continuat sa îl vizionez.AM de lucrat ca sa il ajung din urma.M-a lăsat în urma rău de tot.Dar e destul de interesant încât sa ma faca sa las totul ca sa ajung la zi.

    -Needless:am început sa ma uit chiar când au început episoadele sa apară,însa gândindu-ma mai bine am ales sa îl las sa se termine și apoi sa îl termin și eu. E mult mai ușor asa.Avans în vedere ca e foarte amuzant și captivant.

    In ceea ce privește ce as vrea sa încep..cred ca ar fi Witch Hunter sau Macross Frontier asta bineînțeles când o sa am timpul necesar și după ce o sa le termin pe cele începute

    Continut sponsorizat


    Ce anime ați început sau o să începeți? Empty Re: Ce anime ați început sau o să începeți?

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun 13 Mai 2024, 00:25