Fantasy Anime

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

+12
StillDoll
kirara
SinQ
LucyChan
Polaris
..::Nina::..
B-rabbit
▫Đumi▫
^^fire::: spirit^^
BlitzZMay
Aly
Serena
16 participan?i

    Ultimul anime vizionat

    Polaris
    Polaris
    Anime Fan
    Anime Fan


    Numarul mesajelor : 117
    Varsta : 29
    Localizare : On the moon
    Puncte : 165
    Data de inscriere : 16/07/2009

    Ultimul anime vizionat - Pagina 2 Empty Re: Ultimul anime vizionat

    Mesaj Scris de Polaris Sam 29 Aug 2009, 22:12

    Ultimul anime vizionat a fost Nodame Cantabile... Inițial văzusem un episod pe Animax și am zis să văd ce este cu acest anime- în mare l-am ales pentru că mi-au plăcut mult personajele.
    Ei bine, povestea este interesantă- ceva gen Gallery Fake, doar că aici se vorbește despre o altfel de artă, și anume muzica.
    Grafica este destul de bună- sufucient de bună încât să nu te chiorăști încercând să deslușești expresia de pe fețele personajelor. Soundtrack-urile și ele drăguțe, iar personajele chiar nu mi-au fost antipatice deloc.
    Să nu uit să menționez că Nodame mi-a plăcut pentru că, deși îndrăgostită de Chiaki nu s-a ținut așa mult după el- față de alte anime de genul. Apoi, am ajuns să iubesc la propriu tot ce a compus Ravel- Bolero este în fruntea listei, este imposibil să nu-mi placă la nebunie piesa asta.
    Ce să mai spun înafară de faptul că mi-a făcut plăcere să urmăresc acest anime, m-a făcut cumva să mă apropiu de muzica clasică* twinkle twinkle little star - love that thing*
    Anomal!ca
    Anomal!ca
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 449
    Varsta : 29
    Localizare : somewhere in this world
    Puncte : 578
    Data de inscriere : 18/08/2009
    Personaj : Kumako

    Ultimul anime vizionat - Pagina 2 Empty Re: Ultimul anime vizionat

    Mesaj Scris de Anomal!ca Lun 31 Aug 2009, 15:05

    Ultimul anime vizionat a fost Clannad after Story... am auzit de anime de la Gallery xD.. mi-au placut pozele cu personajele asa ca mi-am zis sa-l vad , a parut destul de interesant si de realista povestea, coloana sonora a fost destul de buna, personajele sunt bine conturate intr-un stil original si asta mi-a placut
    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Ultimul anime vizionat - Pagina 2 Empty Re: Ultimul anime vizionat

    Mesaj Scris de Serena Joi 03 Sept 2009, 18:34

    Ultimul anime vizionat a fost Nana.Mi-a placut la nebunie, mi se pare unul dintre cele mai reusite anime-uri.Il ador fiindca e romance si fiindca se apropie extrem de mult de viata de zi cu zi si de problemele ei.Grafica e foarte buna, soundtrack-urile la fel (desi nu mi-au placut chiar toate), persoajele compleze si cu caractere distincte, iar povestea, well interesanta.
    Anomal!ca
    Anomal!ca
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 449
    Varsta : 29
    Localizare : somewhere in this world
    Puncte : 578
    Data de inscriere : 18/08/2009
    Personaj : Kumako

    Ultimul anime vizionat - Pagina 2 Empty Re: Ultimul anime vizionat

    Mesaj Scris de Anomal!ca Vin 04 Sept 2009, 08:30

    ultimul anime vizionat a fost Hirugashi no naku kore ni mi-a placut destul de mult este unanime de pihologie , la inceput nu prea l-am inteles dar pana l-a urma mi-am dat seama ca e un anime excelent si e zvoneste ca a fost banat in Japonia din cauza ca o fetita dupa ce a vzt anime-ul si-a omorat tatal...
    Aly
    Aly
    Fantasy Moderator
    Fantasy Moderator


    Numarul mesajelor : 955
    Varsta : 32
    Localizare : Arad
    Puncte : 232
    Data de inscriere : 08/09/2008
    Personaj : Ami Chyioko

    Ultimul anime vizionat - Pagina 2 Empty Re: Ultimul anime vizionat

    Mesaj Scris de Aly Sam 05 Sept 2009, 21:33

    off: asa am auzit si eu O.o despre anime.. dar sa revin

    Ultimul anime vizionat e K-on! si e chiar un anime ce merita vazut XD e atat de comic, si mai ales place mult grafica in special melodiile. Oricum, le recomand tuturor ce nu l-au vazut. ^^
    Hikari
    Hikari
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 39
    Varsta : 27
    Puncte : 45
    Data de inscriere : 16/09/2009

    Ultimul anime vizionat - Pagina 2 Empty Re: Ultimul anime vizionat

    Mesaj Scris de Hikari Joi 17 Sept 2009, 13:40

    Ultimul a fost Vampire Knight (Guilty), translatat in romana... si vizionat in 2 zile -.-' Desi sambata trecuta am inceput sa vizionez Chibi Campire ...Hmmm... in acest caz ar trebuii sa spun ca Chibi Vampire am vizionat ultima data?! O_o Desi am vazut numai primele 4 episoade... sau merg pe Vampire Knight (Guilty) ?
    Aly
    Aly
    Fantasy Moderator
    Fantasy Moderator


    Numarul mesajelor : 955
    Varsta : 32
    Localizare : Arad
    Puncte : 232
    Data de inscriere : 08/09/2008
    Personaj : Ami Chyioko

    Ultimul anime vizionat - Pagina 2 Empty Re: Ultimul anime vizionat

    Mesaj Scris de Aly Joi 17 Sept 2009, 19:47

    Ultimul meu anime a fost Ga-rei Zero. Am vazut ca are o grafica destul de buna, si episoade putine, si am zis: de ce nu? Oarecum incurcat la inceput, insa pe parcurs incepi sa il intelegi. Monstrii, sabii, puteri magice si personaje frumoasa -in special baieti 8-> - si e destul de asemanator cu Blood+ . Doar ca este scurt, si cu putine personaje, oarecum, sange desigur -dar nu mult- si mai mult despre prietenie.

    Merita vazut, daca iti place ceva ce are monstrii si putin sange. XD
    Serena
    Serena
    Fantasy Admin
    Fantasy Admin


    Numarul mesajelor : 1872
    Varsta : 31
    Localizare : Blue fantasy world
    Puncte : 1115
    Data de inscriere : 02/08/2008
    Personaj : Serena Hatsune

    Ultimul anime vizionat - Pagina 2 Empty Re: Ultimul anime vizionat

    Mesaj Scris de Serena Sam 03 Oct 2009, 15:37

    Ultimul anime vizionat, hm...e Shugo Chara!!Doki.Ma enerveaza cum s-a terminat, adica, Ikuto putea face ceva mai mult decat sa ii dea un simplu pupic pe obraz :-w, in fine sper sa mai evolueze relatia dintre cei doi in urmatorul sezon
    SinQ
    SinQ
    Anime Demon
    Anime Demon


    Numarul mesajelor : 264
    Varsta : 29
    Localizare : Uhm ... Ancient Greece O.o'
    Puncte : 279
    Data de inscriere : 20/07/2009

    Ultimul anime vizionat - Pagina 2 Empty Re: Ultimul anime vizionat

    Mesaj Scris de SinQ Dum 04 Oct 2009, 14:27

    Doar ce am temrinat de vizionat NANA, era si timpul. Sfarsitul mi-a placut in mare parte... desi consider ca Nana Komatsu ar trebui sa ramana cu Nobu, dar nu a fost sa fie. In fine, NANA este un anime perfect din punctul meu de vedere.
    Kay
    Kay
    Anime Newbie
    Anime Newbie


    Numarul mesajelor : 7
    Varsta : 33
    Localizare : ...somewhere on the map...
    Puncte : 9
    Data de inscriere : 01/11/2009

    Ultimul anime vizionat - Pagina 2 Empty Re: Ultimul anime vizionat

    Mesaj Scris de Kay Dum 01 Noi 2009, 20:49

    Ei sa vedem,având in vedere lipsa de timp nu am mai vizionat un anime cap-coada de o grămada de timp.Ultima data am încercat sa ajung la zi cu Naruto Shippuuden [un chin total sa trec iarăși printr-o grămada de fillere],dar de la început la final a fost seria a III a din Jigoku Shoujo [Mitsuganae].M-a fermecat complet,și chiar dacă am avut o duzina de lucruri de făcut nu m-am ridicat din fata PC-ului pana nu am terminat-o.Într-un fel mi-a părut inuman de rău ca s-a terminat asa cum s-a terminat. A fost oarecum sec,dar totuși a meritat vizionat,mai ales pentru sound. [addicted to J.S ost]

    Continut sponsorizat


    Ultimul anime vizionat - Pagina 2 Empty Re: Ultimul anime vizionat

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun 20 Mai 2024, 22:29